Magic: The Gathering

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 21, 2010 1:48 am

Will do. А кво мислиш за Grim Discovery? Струва ми се много строшено с тринаксите и елфите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Mar 21, 2010 1:52 am

Skywalker wrote:потествай още малко 8-)
grim discovery dosta blago raboti особено в мирър
hell's thunder също е адски добър в сайда,мажеш с него секакви контроли и плейнсуокъри,да не говорим в мирър колко е счупен
сега тествам чейн риакшън в сайда и доста добре работи вс моно бялото,което ти ужасен мач
аз цъкам и детмарк,който е бая благ вс бейнслеър и ная босс дека!

за къв чеп ти е ехо в сайдборда бате?

сори исках си едитна поста,ма се цитирах

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 21, 2010 2:05 am

Просто нещо, което исках да тествам. Декове като Вампирите си взимат много лошо от него, щото има ли гаст и найтхоук вътре и му ги изнесеш, просто сгъва. Но още не съм успял да го приложа на практика.

За другите, дето ги изброи, ще тествам. Chain Reaction ми е малко съмнителен, предвид, че и себе си нокаутираш. Джънда не е да не разчита на живинка по терена. Hell's Thunder изобщо не ми беше минавал през ума, ама не знам събират ли ми се.

А защо Deathmark? Верно, че е само В, обаче с едно отгоре имаш Doom Blade, което е инстант и така или иначе ще ти свърши същата работа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Mar 21, 2010 2:19 am

сам го каза едно от горе
за риакшъна,верно е още тествам ма се получава щото имаш 6 атакуващи земи :lol:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Mar 25, 2010 4:52 pm

И аз нещо май се запалих. Играеме с двама колеги, те не са много напред и сме горе долу равностойни. Аз се опитвам да сглобя бялозелен дек, ама нещо още не съм много наясно какво точно се опитвам да постигна.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 25, 2010 7:09 pm

Съвет - не мисли в цветове, а в типове игра. Кричъри ли предпочиташ, или контрол (демидж спелове, кричър римувал, хенд дисръпшън, динаял, етц)? Понеже си в началото, няма да те питам за комбо. Но не бива да се ограничаваш с цветове, щото принципно динамиката постоянно се променя. Ей на, примерно на мен любимият ми цвят е черното (по някаква случайност то в момента е силно), а декът, който играя, е основно червено-зелен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Mar 26, 2010 9:13 am

Не се мятай много на контрол, а си играй със съществата и се млатете в combat zone. Като натрупаш малко опит вече опитай :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Mar 26, 2010 10:32 am

Roland wrote:Съвет - не мисли в цветове, а в типове игра. Кричъри ли предпочиташ, или контрол (демидж спелове, кричър римувал, хенд дисръпшън, динаял, етц)? Понеже си в началото, няма да те питам за комбо. Но не бива да се ограничаваш с цветове, щото принципно динамиката постоянно се променя. Ей на, примерно на мен любимият ми цвят е черното (по някаква случайност то в момента е силно), а декът, който играя, е основно червено-зелен.
Не те разбирам. Искаш да кажеш, че тестето ми трябва да има карти, които ме кефят, независимо от цвета ли? Или мисълта ти е да си копувам всякакви цветове, и впоследствие на базата на това което имам, да си избера цвят и да си направя някакъв дек?

Домоментните ми предпочитания са игра с кричъри. Затова и картите ми са основно зелени. Белите ми карти пък са ми за да стана прасе с 1836 кръв :) и 4 пацифизъма, щото хората с които играя, имат по 1-2 монстъра, дето ако не им се паднат - добре, ама иначе губя играта.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Mar 26, 2010 10:48 am

Хахахахахах, хората винаги как почват да играят Меджик все по един начин, мега ми стана носталгично :lol:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Mar 26, 2010 1:16 pm

dellusion wrote:...
пусни тук горе-долу какво играеш в момента и ще ти напишем как можеш лесно да го подобриш :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Mar 26, 2010 1:25 pm

Ах къде ли съм си забутал дека?! :lol: Като я чета тая тема страшно много ми се играе.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Mar 26, 2010 4:51 pm

Начи ето горе долу с какво разполагам, избрано от 1 зелено-червено-бял стартър дек, един бял стартър дек и 3 буустера.

24 земи
----10 зелени
----10 бели
----4 мнoгoцветни

17 крийчъра
----6 зелени големи(ударението не е на 'о'), всяка с по 5+ power, за цена 3-7 зелена мана
----8 със специални умения(+health, lifelink, +att/def), за цена 3-4 зелена/бяла мана. 3 от тях са специално срещу даден цвят и ги ротирам
----4 летящи и двете за по 4 бяла мана
----3 2/2(att/def) за цена 1 бяла/зелена мана

19 instant/enchantment/sorcery
----7 карти, които се кастват на моята зоологическа градина, давайки бонус att/def, лифелинк, регенерация, trample
----8 карти, които се кастват на противниковите дзверове, 4 пацифизъма, 2 destroy, 2 exile
----1 най-важната ми карта :), като я изиграя, ставам на толкова кръв, колкото карти имам в тестето
----3 карти, дето ми дават да си разглеждам тестето и да правя някакви работи


Стратегията ми звучи така.
Имам 6 големи дзвера, дето са трудни за убиване и се вадят срравнително бързо. Брут форс. Имам също така 3 летящи, дето се предполага, че по трудно се спират. На тези 10 карти основно разчитам за да изнеса противника. Те са подкрепени от 7-та спела, които дават различни бонуси.

За защита разчитам освен на дебелите си животни и на 4 карти. Тази, дето ми дава кръв/карта от тестето. 1 дето има абилити, +5health за мен на цената на 7 бяла мана. 1 кричър дето струва 1 лев и като е на масата, при всяко влизане на друг кричър, ми дава + 1 health. 1 instant дето дава lifelink на избран кричър.

Ще ми се да имах малко повече дефанзивни карти. Също така ми се ще да изхвърля кричърите ми със специални умения(изключвайки тия, дето ми дават кръв), нещо не ми влизат в употреба, на тяхно място мога да имам още 2-3 прасета с по 12423/142353(att/def). Подозирам, че пазифизмите, пропъжданията и унищоженията са твърде голяма бройка(8) и ако играя срещу син дек, ше са ми pure waste. Картите ми, с които давам бонус на животните, са леко тАпи.
Last edited by dellusion on Fri Mar 26, 2010 5:05 pm, edited 1 time in total.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 26, 2010 4:53 pm

dellusion wrote:
Roland wrote:Съвет - не мисли в цветове, а в типове игра. Кричъри ли предпочиташ, или контрол (демидж спелове, кричър римувал, хенд дисръпшън, динаял, етц)? Понеже си в началото, няма да те питам за комбо. Но не бива да се ограничаваш с цветове, щото принципно динамиката постоянно се променя. Ей на, примерно на мен любимият ми цвят е черното (по някаква случайност то в момента е силно), а декът, който играя, е основно червено-зелен.
Не те разбирам. Искаш да кажеш, че тестето ми трябва да има карти, които ме кефят, независимо от цвета ли? Или мисълта ти е да си копувам всякакви цветове, и впоследствие на базата на това което имам, да си избера цвят и да си направя някакъв дек?

Домоментните ми предпочитания са игра с кричъри. Затова и картите ми са основно зелени. Белите ми карти пък са ми за да стана прасе с 1836 кръв :) и 4 пацифизъма, щото хората с които играя, имат по 1-2 монстъра, дето ако не им се паднат - добре, ама иначе губя играта.
Никола е прав, верно си е носталгично :)

Гледай сега. Цветовете не са лагери. Т.е. те СА лагери, но са лагери доколкото всеки предполага определен стил на игра. Който стил бтв еволюира и се променя с различните едишъни. Принципно В МОМЕНТА актуалните декове са два моно-бяло, моно-черно, моно-червено, моно-зелено, синьо-бяло, бяло-зелено-червено, червено-черно-зелено и червено-черно-синьо. А са актуални, защото В МОМЕНТА има карти, които ги правят добри. Септември месец, когато стандарт ротейтне, излезе новият блок и по-предният излезе от сметките, последните три комбинации ще спрат да се играят. Но пък дотогава ще са се появили нови.

Мисълта ми е, че принципно ако седнеш да прочетеш малко по форуми, ще видиш, че никой не говори в цветове. Говори се в механики, стратегии и т.н. Едното моно-бяло да речем се състои от ally карти - кричъри, които дават бонуси на всички други allies, когато влязат в игра. Това е КОНКРЕТЕН бял дек, не просто дек с бели карти.

Т.е. не е важно кой цвят ще играеш, а кои карти конкретно ще ползваш. Иначе Тъндъра е прав - играй си кричъри, ако започваш тепърва, ти е рано за контрол и комбо. Щом те кефят бялото и зеленото, можеш да се целиш в моно-зелени елфи (те се събират изцяло от Zendikar блока - Zendikar и Worldwake), т.е. така наречения Eldrazi Green дек, или в моно-бели allies (пак там).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Mar 26, 2010 4:59 pm

СТАРИЯТ РИЧАРД ГАРФИЛД РАЗЯСНЯВА НА РУКИТАТА! :lol:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Mar 26, 2010 5:06 pm

EDIT-нах си поста :). Малко размисли за стратегията ми.
Добре, а вие в кой форуми четете за меджик неща?
Look at the darkness...
...around me.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests