The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 10, 2010 11:42 pm

Аз Майкрософт ги жаля бтв.

Как да е, и ти си прав, и критиците ти са прави. От една страна това с ангажиментите на Амазон наистина е факт и както и Пенчев потвърди, ти си си в правото. От друга обаче аз мисля, че това е една от най-коректните корпорации ИЗОБЩО, и досега съм получавал невероятно качествен къстъмър сървис от тях. Съответно съм склонен да предположа, че за да подходят по този начин, вероятно загубите, които изпълняването на въпросното задължение би им коствало, не са няколко хиляди долара. В крайна сметка наистина не знаеш какво количество хора са поръчали омнибуси, направили са приордъри за неизлезли заглавия и т.н. Особено пък с неизлезлите омнибуси положението съвсем изглежда съмнително, защото омнибусите не се печатат в големи количества и е възможно само приордърите в амазон да са надвишили планирания ИЗОБЩО тираж на някое заглавие. Говоря наизуст и чисто хипотетично, разбира се.

Но все пак си мисля, че и двамата с тебе сме видели достатъчно добро отношение от Амазон, за да заслужават the benefit of the doubt.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 10, 2010 11:50 pm

Нито аз, нито повечето хора, чиито постове по въпроса четох през последните 3-4 дни ревем срещу Амазон. Общото отношение е, че са изпаднали в кофти ситуация и правят каквото могат да се измъкнат от нея. И огромното мнозинство от нас, дето са ни анулирани поръчките, казваме "Е, здраве да е, и без това не държах толкова на тия заглавия/не се надявах, че ще приемат поръчката". Така че се проявява разбиране.

Това, за което ги съжалявам е, че последните дни сигурно са пълен ад за редовите служители, а и следващите ще са така, докато разберат от кое колко има и как да се обяснят на клиентите.

Единственото, което аз отбелязах като фал, беше с прословутата им гаранция... но както и да е, писах го в няколко поста вече.

А загубите им са минимални, защото са резнали огромното мнозинство от поръчките. (Специално при омнибусите са поръчвани основно вече излезли заглавия, а освен това приордърите на комикси в случая са доста малко.)
Съдя по процента хора, които са си казали, че поръчките им са тръгнали или дори вече са пристигнали. Те са малцинство. Повечето от нас няма да си получим пратките.
Смея да твърдя, че получавам доста добра представителна извадка от три фенфорума плюс новините по въпроса на Рич Джонстън в Блийдинг куул, който даде статистики за поръчани през линкове в сайта му комикси (а тъй като новината тръгна от него в събота, много хора използваха именно неговите линкове за заглавията с ниски цени). Повечето са само поръчани, но не и изпратени.

Затова казвам, че Амазон даже бълха не ги е ухапала, предвид количествата стоки и паричните суми, с които боравят ежедневно в световен мащаб.

Така че не ги мислете Амазон. Четете Планетари - казах си защо в края на предишната страница. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 11, 2010 12:11 am

Не ме разбра. Аз точно ПОТЕНЦИАЛНАТА загуба визирах като причина да реагират по тоя начин. Иначе ясно, че като са взели мерки, не са пострадали сериозно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 12:14 am

Няма как да съм сигурен в такъв теоретичен случай, естествено, но дори да бяха поели пълната сума на тези загуби, пак не смятам, че щеше да е фатално за компания с техните мащаби. Тия комикси са трохички в техния стокооборот. Както и да е, минало-заминало.

Чети Планетари, а след няколко дни и Кептън Марвъл на Питър Дейвид!!!
Ще те питам за тях след два-три месеца! :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 12:45 am

Амазон масово е разпратил на клиентите си 25-доларов кредит върху следващи поръчки, за да се извини "за породеното от тази ситуация недоволство". :shock:

Току-що ме известиха за моя.
Hello,

We wanted to follow up on a recent message we sent about the cancellation of your recent order.

To recap: Due to a pricing error, we sold many more graphic novels than expected. In fact, we completely sold out — we don't have any in stock right now, and we're not sure when we'll be able to get more.

We're sorry for any frustration the issue may have caused, and have applied a $25 promotional certificate to your account.

You can use it the next time you order an item shipped and sold by Amazon.com. You'll see your available promotional balance at checkout--this amount will be applied to your next order automatically without entering a claim code.

I hope this helps. We look forward to seeing you again soon.

Sincerely,

Customer Service
Amazon.com
http://www.amazon.com/

Please note: this e-mail was sent from a notification-only address that cannot accept incoming e-mail. Please do not reply to this message.
Така че да, печелят ПиАр точки в ситуацията. Подходът е твърдо американски в добрия смисъл - хем загубихме пари, и то не по наша вина, хем раздаваме пари на клиентите си, за да ги задържим. А клиентите в случая са хиляди.

Е, няма да им казвам, че не съм фрустриран, да не си вземат 25-те гущера обратно. :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 1:30 am

Понеже това се позагуби в края на предишната страница в Амазонските истории, повтарям тук какво четох последно.

Planetary

http://en.wikipedia.org/wiki/Planetary_(comics)

Завършена поредица в 27 епизода на Уорън Елис и Джон Касадей, които покрай нея печелят няколко награди Айснър.

Отлично показва любовта на Елис към научната част на научната фантастика и прави прекрасни позовавания на редица литературни и филмови жанрове, персонажи и похвати. А рисунките на Касадей са прекрасни, много по-добри от това, което показва в Астонишинг Екс-Мен.

Силно препоръчителна за фенове на научна фантастика и литературно-филмови аналогии и по-общо казано на качествени комикси. Например Симеон, Ян, Жоро, Емо, Рандъм, Торн и Пенчев на прима виста.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 4:23 am

Май същият компютърен фал се повтаря при Барнс енд Ноубъл - и пак само с комикси на издатели, които се разпространяват от Дайъмънд Букс.

http://www.bleedingcool.com/2010/03/10/ ... nes-noble/

Дето вика един от модераторите на CBR forums: "What the hell, Diamond. Seriously, what the hell."

Баси гаврата става.



Ако някой се интересува от развитието на ситуацията - да поглежда новините на тази заглавна страница:
http://www.bleedingcool.com/




А Амазон в момента е спрял продажбите на всички комикси, които се разпространяват през Дайъмънд Букс. Обърнете внимание на статистиката най-долу. И това е само през сайта на Рич Джонстън.
Симеоне, ако мислиш да продаваш нещо през Маркетплейса, сега е моментът, виж в средата на новината.

http://www.bleedingcool.com/2010/03/10/ ... ng-comics/
Yesterday, Amazon stopped selling directly almost all graphic novel distributed by Diamond Book Distributors, on the back of a price glitches expectations raised and dashed simultaneously.

This included books published by Marvel, Image, Dark Horse, IDW, Avatar and Dynamite.

Diamond sources inform me that they believe this is a precautionary measure on Amazon’s part, while they dealt with fallout issues over the glitch, rather than explained by any conspiratorial reasons.

This didn’t stop a number of publishers making their displeasure known to the distributor, but it seems to have come as much of a surprise to Diamond as it did to the publishers in question.

Anecdotally, Amazon Marketplace activity was way up. I have a few books listed on the site, and find I sell around one a month. In the last few days, I have sold five. Also, for new comic day, a number of retailers have told me they have received increased correspondence regarding the availability of newly published trade paperback and hardcover collections – though this is not a universal experience.

Diamond sources expect the “Buy Button” to return to Amazon pages soon however, and I expect to update this article when that happens.

In related news, I can confirm that, despite the large numbers of Omnibus-style $50+ volumes ordered through Amazon links on Bleeding Cool articles, Amazon have charged for very few of midnight last night. It is likely that supply dried up before the first article I wrote saw publication.

Ultimates Omnibus Ordered: 1121 Shipped: 0
Wolverine Omnibus, Ordered: 741 Shipped: 0
The Complete Invincible Library, Ordered: 668 Shipped: 0
Daredevil by Bendis & Maleev Omnibus, Ordered: 571 Shipped: 2
Madman Gargantua Ordered: 504 Shipped:-
The Death of Captain America Omnibus Ordered: 477 Shipped: 0
Secret Wars Omnibus Ordered: 439 Shipped: 1
Iron Man Omnibus Ordered: 392 Shipped: 0
Golden Age Marvel Comics Omnibus Ordered: 277 Shipped: 1
Amazing Fantasy Omnibus Ordered: 197 Shipped: 0
Howard The Duck Omnibus Ordered: 185 Shipped: 0

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 11, 2010 5:33 am

Всичко, което казвам аз, Ице, е, че те са поели ангажимент за това, че ще ти запазят най-ниската ПРЕДЛОЖЕНА ОТ ТЯХ цена за непоръчаните ти комикси. И са го изпълнили, тъй като тази цена не е предложена от тях.

Едно е да се жалваш, че са ти изтрили поръчката - да, това е свинско, но е резултат на паниката им. А и предполагам лесно могат да ти я възстановят, или сам да го направиш, разбира се без да се взима предвид гаранцията за ниска цена.

Едно е да им се смееш на циркулярния и-мейл, който естествено е най-доброто, което са могли да направят в тоя момент, макар и небудещо никакво уважение.

Ама друго е са ги държиш отговорни, че не си спазвали ангажимента за ниската цена, което вече е тотално невярно ;)

ще чекнем планетарито :)
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 11, 2010 10:38 pm

Амазон отговориха на личния ми и-мейл (предишният им беше общ за всички) отново с извинения и съобщение за 25 долара промоционално удостоверение, което се задейства при следващата поръчка.

На мен обаче междувременно ми стана кофти от тая ситуация и не смятам, че Амазон ми дължи каквото и да било, та им изпратих фийдбек и-мейл да ми анулират въпросния сертификат. Дано да го махнат, че не ща да харча пари, които с нищо не съм заслужил.
I read a few sites over the last few days about the so-called Amazon price glitch (which is actually a Diamond glitch) and I'm truly sorry for my reaction about my cancelled pre-order in these difficult moments for you. As you probably know, the same glitch occurred at Barnes & Noble too - again from Diamond.

I've always highly valued your customer support and I don't think you owe me anything in this situation.

With the present e-mail, I formally renounce to the $25 promotional certificate you're offering me and ask you (or the service in charge of these things) to remove that promotional certificate from my account.


Thanks again for your kindness and I hope your current problems will be solved very soon.

Christo POPOV


ДОБАВЕНО: Те обаче държат да им похарча парите. Ами добре, щом настояват.
Hello,

As the price glitch is caused due to our fault, please accept it as a goodwill gesture and in apology for any inconvenience.

We appreciate the time you took to write to us. We truly value this kind of feedback, as it helps us continue to improve our store and provide better service to our customers.

Your comments are greatly appreciated, and I thank you for choosing Amazon.com.

We hope to see you again soon!
Хич не смятам, че имат вина в тая ситуация, та определено си е "жест на добра воля". Стилно.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sat Mar 13, 2010 11:38 am

Пробвах го Planetary, мерси за препоръката, passer-by, всъщност щом е на Елис, нямам нужда от много убеждаване :) Засега кефи умерено, обаче имам чувството, че изпускам разни неща, предвид че нямам особенa идея от супергеройските вселени. Бтв не видях ли на един панел Смърт и Сън от Сандман?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 13, 2010 4:52 pm

thorn wrote:Пробвах го Planetary, мерси за препоръката, passer-by, всъщност щом е на Елис, нямам нужда от много убеждаване :) Засега кефи умерено, обаче имам чувството, че изпускам разни неща, предвид че нямам особенa идея от супергеройските вселени. Бтв не видях ли на един панел Смърт и Сън от Сандман?
Не знам докъде си, но нещата постепенно се навързват.

За конкретния панел нямам спомен, но нищо чудно.

А има позовавания далеч не само към супергероите, а и към достатъчно други персонажи/жанрове/похвати. Като го свършиш, метни поглед в Уикито, ако искаш.
Макар че поне за Fantastic Four от Марвъл е хубаво да имаш представа някъде откъм шести епизод. :wink:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Mar 13, 2010 6:04 pm

thorn wrote: Бтв не видях ли на един панел Смърт и Сън от Сандман?
Toя панел е от 7ми брой, който е посветен на Vertigo комиксите и ги има повечето известни герои.
Last edited by Gunslinger on Sat Mar 13, 2010 6:12 pm, edited 1 time in total.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 13, 2010 6:07 pm

Gunslinger wrote:
thorn wrote: Бтв не видях ли на един панел Смърт и Сън от Сандман?
Toя панел от 7ми брой, който е посветен на Vertigo комиксите и ги има повечето известни герои от Вертиго.
Аха, един от героите (не помня дали в седми епизод или в друг) направо си беше на външен вид като Спайдър Джерусалем - даже в един панел е нарисуван в известната поза с паленето на цигара със затулването й в шепи от корицата на първото ТПБ на Трансметрополитън (само дето е обърнат надясно, а не наляво).

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sat Mar 13, 2010 6:13 pm

Да, верно е той, сетих се, че татуировките му ми бяха адски познати. Ето това имам предвид, че изпускам разни работи :?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 13, 2010 6:14 pm

thorn wrote:Да, верно е той, сетих се, че татуировките му ми бяха адски познати. Ето това имам предвид, че изпускам разни работи :?
Точно затова Планетари е един от най-благодатните комикси за повторни четения. :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests