Resident Evil 5

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Resident Evil 5

Post by Muad_Dib » Fri Jan 30, 2009 2:29 am

Току-що прекарах час с демото за 360 и съм доооста впечатлен. Толкова впечатлен че си направих приордъра на Озона (допълнителен стимул - 50 точки:)), макар че има месец и половина до заветния 13ти март.

Ако има някой дето е в тази секция и не знае за какво иде реч или просто му се гледа един хубав трейлър да цъкне смело на следния линк:

http://gamerzhut.com/games/video2.php?i ... hd&gid=233

Съвсем накратко впечатленията ми в плюсове и минуси (от демото):

+Едно към едно РЕ4, само че в Африка:)
+Много блага графика, не е Гиърс 2, ама играта изглежда супер дори на утрепания ми телевизор
+Екшън + обреченост - може да не е страшно и да няма атмосфера, ама са много и някои от тях падат след няколко ПЪЛНИТЕЛЯ...
+Вече сме двама - избираме с какво ще се бие Шева, нови геймплейни моменти (например тя скача от среща, прикриваме я със снайпера докато отваря врата), РЕЗЪРЕКТВА!
+Страхотни кътсцени
+Играта грабва още от заглавното меню под формата на клетка
+Трудна
+Ако не беше 2 часа и не бях в сесия определено нямаше да пиша това мнение, а да продължавам да си умирам на демото:)
+Потенциал за най-яката игра за кооп, която Xbox 360 е виждал


-Калпав контрол на инвентара и смяната на оръжията (макар че играх без мапнат D-pad, сигурно ще е доста по-леко) - Inventory-to вече се управлява в реално време
-Едно към едно РЕ4, само че в Африка
-A.I.-то на Шева отсега изглежда смукателно
-Все още не можеш да стреляш докато вървиш/тичаш. Ама иначе щеше да е ez mode.


Та това е, ясно е от 3 дни далече, че ще се играе. Според мен едва ли ще има великите оценки на РЕ4, но знам, че я захапвам в деня, в който излезе. А и това със сигурност не е сървайвъл хорър. Ама то и РЕ4 не беше (освен на профешънъл) така че лошо няма.

Линк към едно ревю на демото:

http://www.screwattack.com/node/13744

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 30, 2009 3:07 am

Мен леко ме поразочарова демото. Това, което ми харесва в него, го имаше 1:1 в RE4. Обаче са взели и ужасно тромавите контроли, които вече са и обидно архаични. Да се цитирам от games.bg:
Бля, играта не е мръднала от предишната част насам. Сега пробвах демото и контролите са меко казано отвратителни, вкл. новите. Заради тях боят е свръх дървен в сравнение с който и да е нормален екшън от последните години, като размахването на нож е безумно - защо, по дяволите, все още става от място и е нужно да натискаш ДВА бутона?!? Въобще тия в Capcom са спали, докато Konami са вкарвали далеч по-практичните западни контролни приоми в MGS.

...

Винаги има начини за налагане на темпо, различни от изкуствено вдървяване на контролите. Както е сега почти ми мяза на Resident Evil: Benny Hill Edition в яките мелета, при които бягаш донякъде, обръщаш се с назад + A и пострелваш малко, после пак бягаш, пак се обръщаш и т.н., докато зад теб се точи върволица от зомбирани ентусиасти. Тъпо е, евтино е, нереалистично е, а като се пречкаш и с партньорката, става пълна боза. Вече поне има свободно въртене на камерата, но и то е половинчата работа.
Доколкото чувам коопът е бая дървен, а и в сингъла допълнителната пача не ме радва особено. Само ти смуче мунициите и ти се пречка в краката.

Въобще това е същият RE4 в Африка, барабар със старите си хубости и грозотии (като последните са погрознели още повече междувременно), само че с некст-джен визия и съмнителен кооп. Яко ме дразни навика на Capcom да цоцат едни и същи неща до втръсване, вместо поне да ги надградят подобаващо. Но тази тенденция едва ли може да изненада някого - политиката им винаги е била такава.

Въобще след демотата от последните дни съм с поръчан FEAR 2, а RE5 ще почака.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 30, 2009 10:28 am

Прав си, но пак твърдя, че иначе би било прекалено лесно. Ще се загуби инртигата, ако контролите са като на гиърс. А аз имам нужда от нещо по-трудничко от почти всичко, което ни се предлага последните години.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 30, 2009 1:39 pm

Минах и двете нива от демото и съм напълно изкефен въпреки контрола, с който се свиква. Удоволствието като паднат най-сетне палачът и пичът с резачката е просто ударна доза. Назад и А фор дъ уин!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 08, 2009 9:15 am

Интересено ми какво се прави на нивото в началото. Правя струвам - идва пича с брадвата и ми ебава мамата а аз нямам време и патрони да избия всичко което налазва. Предполагам трябва да се бяга нанякъде но не видях къде.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 08, 2009 9:31 am

Просто трябва да оцелееш достатъчно дълго. Номерът в RE4 и 5 тичане, бързо обръщане на 180, целене, тичане, бързо обръщане на 180 и т.н. Специално в това ниво има и доста разхвърляни муниции, както и имаше там нещо, което може да се запали и да помогне с громенето на зомбита.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 08, 2009 9:44 am

A враговете безкрайно ли спаунват или са просто много?

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Dec 08, 2009 11:05 am

Номерът е да не стоиш на едно място, а да се местиш постоянно, и най - важното - не стой в къщата след първоначалният наплив, а бягай на някъде из градчето. Обаче и на мен не ми хареса като цяло играта, най-вече защото вместо да напрвят ъпгрейд спрямо 4ката, от Capcom са направили даунгрейд. А тъпата пача Шева не мога да я понасям :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Dec 08, 2009 12:06 pm

Шева си беше съвсем окей, особено като й отключих трайбъл препаските:)))


РРС, дебелакът има убиване, просто наливай здраво и доджвай навреме и ще го минеш.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 08, 2009 1:12 pm

Като поизтребиш малко в къщата и се поосвободи малко коридор за излизане е добре да го направиш. Трудно можеш да го минеш само в къщата. Гадовете са адски много и дълго време прииждат. Имаше нещо, като скеле, ако си спомням добре. Аз там се качвах и слизах, и се качвах докато ги изтрепя. Те ме следват аз ги убивам малко по малко и им чопвам амуницийките. И тъй.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Dec 08, 2009 1:43 pm

Най-правилната тактика я написа Сашо малко по-нагоре - през цялото време бягане и въртене на 180 и трябва да го минеш, просто се нагласи психическа за доста дълъг енкаунтър. Бтв тази мисия беше една от двете мисии в демото, тогава Капком ме спечелиха за цялата игра:)

Пази си шотгъна за тълпи, а дебелака го стреляй с пистолета отдалеч, че ако му влезеш наблизо можеш да изядеш една балтия с брадвока. И си пести билките ест.

И остро доиграй играта, наистина няма да съжаляваш, по-нататък е пълната лудница. Не казвам, че е по-добра от РЕ4, но лично е за мен е също така задължително заглавие.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 08, 2009 1:50 pm

Два проблема имам там
1. Нямам шотгън и не знам откъде се взема
2. Налазват къщичката и не мога да насмогна понеже ми свършват патроните.

И в момента в който счупят оградата и се предполага да бия дебелака духам супата без патрони. Но ще пробвам да прибягам веднага щом счупят оградата пък дано намеря нещо като склад за патрони.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Dec 08, 2009 1:59 pm

Еми шотгъна не помня къде точно беше (може и да го е имало само на демото, обаче ме съмнява). Разбие ли дебелака стената си биеш камшика от къщата веднага и почваш да бягаш из отвореното пространство, там си има и доволно патрони.

Още нещо - преди гадинките да стана прекалено много не забравяй да ги довършваш с меле атаки, за да пестиш патрони, умират веднага от добре премерения шут/тупаник на Крис.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 08, 2009 9:23 pm

Da, pravilno dobavi koleto. Nomerut e da nalagash vuzmojno nai-mnogo headshots, osobeno na debelaka. Kato padne, tichai burzo kum nego i mu vkarvai po edin zdrav desen, taka stava mnogo po-lesen.

Inache za municiite - v barakata i selceto kato cqlo e frashkano. Troshi tam varelcheta, shtaigi i kakvoto drugo ima. Gadovete sushto puskat. I nai-dobre pochni v nachaloto na bitkata predi da doide tulpata.

Igrata vuobshte ne e tolkoz trudna, kato i hvanesh cakata. Az veche pochti sum q minal na max trudnost, prosto posprqh poslednite mesec-dva, che se navudiha drugi neshta.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 09, 2010 3:44 pm

Метъли, някой от вас пробвал ли е двата нови епизода на РЕ5: Загубени в Кошмарите и Отчаяно ЗабЕгване? Аз тъй като съм ужасно зле с парите си чакам просто да пуснат голд изданието по специализираните магазини, иначе нова карта с точки за ПСН-а е 50 лева баси....

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests