Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 20, 2010 7:18 pm

По тоя повод се сетих, че в един от последните броеве на Empire или Total Film имаше голям материал за филма и в него имаше каре с масата йънг адълт фентъзита, дето наспамиха в Холивуд, като всичките бяха с подзаглавие "Harry Potter and the..." нещо си. При което The Spiderwick Chronicles беше кръстен "Harry Potter and the Not So Bad Actually" :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Feb 21, 2010 9:11 pm

Shutter Island на зверски незадоволително качество...и все пак...Yay!!! WOW!!! :D Изглежда неземно мой сорт филм, което не изненадва, имайки предвид, че аз и романа си харесвах, а и рядко не си падам по атмосферичен Скорсизи. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 22, 2010 2:57 pm

ЕДЖ ЪФ ДАРКНЕС МАЧКА ПРОСТО!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Feb 22, 2010 4:38 pm

Vivian wrote:Shutter Island на зверски незадоволително качество...и все пак...Yay!!! WOW!!! :D Изглежда неземно мой сорт филм, което не изненадва, имайки предвид, че аз и романа си харесвах, а и рядко не си падам по атмосферичен Скорсизи. :mrgreen:
Супер. Бтв защо на имдб го пише, че излиза при нас на 19ти февруари, а го няма в програмата на нито едно от кината? Някой знае ли нещо по въпроса и как ще бъде нашето заглавие?

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Feb 22, 2010 8:47 pm

От 26.02 започват да го въртят като "Злокобен Остров".
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Feb 22, 2010 9:49 pm

Muad_Dib wrote:ЕДЖ ЪФ ДАРКНЕС МАЧКА ПРОСТО!
Е...МНОГО беше зле! В смисъл, чичко Мел беше като гъбясъл от употреба посивял дядка дето аха-аха и ше взема да го съжаля, че млада рускиня (или украинка беше) му пие кръвчицата в момента и го кара да пише стихове. А развръзката ми беше толкова 'so what'...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 22, 2010 9:51 pm

МУАХАХАХАХАХАХА!!! "Злокобен остров"! ИВИЛ из деър! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Feb 23, 2010 12:28 am

Злокобен незлокобен аз го захапвам при първа възможност още в петък вечер, сега му гледахме трейлъра на голям екран и вече съм надъхан на макс. Баси две от лентите, които най-много чакам тази година са с Лео, дето преди не го харесвах. Всъщност не чакам Лео, ами Скорсези и Нолън тбх:)

Към Вивиан за Мел Гибсън: Може и да си прав, макар ненужно да прекаляваш, но....Оу към он, просто НЕ СИ права:))) Аз лично очаквах от Еджа да е точно това, което беше и то ми донесе неимоверно удоволствие, сякаш беше филм пътувал през времето от 90тарските екшъни. Голям фен съм на Разплата и може би затова ми хареса толкова много, а и финалът си беше маса кефещ. Все пак жалко, че Рей Уинстън не беше Робърт Де Ниро както е било планирано като са го мислели римейка.

А и специално за Симича - ЕДЖ ЪФ ДАРКНЕС МЕ ДОКОСНА И ТО МНОГО :lol: :lol: :lol:

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Feb 23, 2010 2:19 am

Muad_Dib wrote: Супер. Бтв защо на имдб го пише, че излиза при нас на 19ти февруари, а го няма в програмата на нито едно от кината? Някой знае ли нещо по въпроса и как ще бъде нашето заглавие?
Някой знае, ама на лично. Иначе, не го грижи, все ще излезе
VMITW!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Feb 23, 2010 9:13 pm

Тъй като съм на вълна Скорсизи тия дни, разбираемо де, реших да си изгледам отново Goodfellas. Колко го обичам и възхвалявам :oops: Скорсизи тва, не филмът. Макар че и филмът си е разкошен. Ениуей, утре може би ще му изгледам за n-ти път Mean Streets или The Last Temptation of Christ :mrgreen: И просто петък да идва максимално по-бързо!!!


@ Muad_Dib: а...е...харесването на Разплата обясни всичко. Тамън с един приятел (също харесал Edge-a) го обсъждахме тва преди 3 дена и той се бара голям почитател на Разплата, пък аз така и не го намерих за вълнуващ, щото винаги ми е седял по-скоро ...неравен, отколкото готин per se.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 26, 2010 10:28 am

Vivian wrote:@ Muad_Dib: а...е...харесването на Разплата обясни всичко. Тамън с един приятел (също харесал Edge-a) го обсъждахме тва преди 3 дена и той се бара голям почитател на Разплата, пък аз така и не го намерих за вълнуващ, щото винаги ми е седял по-скоро ...неравен, отколкото готин per se.
Един човек на моето мнение за този филм. Време беше и такъв да видя...

Аз пък гледах "Streets of Fire" снощи. Още се чудя дали ми е харесал, честно да си призная, доколкото всъщност беше адски малоумен. Предполагам, че злокобното преиграване е било умишлено, предвид факта, че Уилям Дефо и Ейми Мадиган поне са достатъмно кадърни актьори, обаче така и не разбрах идеята. За сценария предпочитам да не говоря, понеже такъв по-скоро няма. Всичко е толкова очеизбождащо, че просто няма накъде. Правилото "не казвай, а показвай" важи навсякъде, особено в киното, но тук е погазено грубо - всеки директно и едва ли не в прав текст заявява "Аз съм еди-какъв-си". "Аз съм богат кретен, който не се кефи на бедняците", "Аз съм Мъжкар, който не се кефи на богати кретени" и т.н. Развитие на образите няма. От друга страна екшънът и музиката - причината, заради която го гледах, както и идеята да се обединят екшън, романтика и музикален филм, си заслужава гледането. 5.5/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Feb 27, 2010 2:41 am

The Collector-изключително долнопробен филм но поне имаше интерсени цветови гами и кървищата бяха на ниво.Иначе-гледам Doctor Who наново и изгледах УМОПОМРАЧИТЕЛНИЯТ 4-ти епизод на Torchwood.Утре мисля да гледам В като Вендета че съм му се надъхал.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 27, 2010 11:26 am

Crash. Като цяло ми хареса, макар и не чак толкова много, колкото очаквах. Някои от героите ми се сториха сравнително стереотипни, някои от историите пък бяха малко повечко мелодраматични, отколкото беше нужно. Но въпреки тези недостатъци бих му дал 7.5 – 8 от 10.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 01, 2010 10:47 am

Silent Hill за 2 ри път. Все така благ, даже си го взех на двд, маса ме кефи тоя филм.

Urban Legend(s) първа част - потрисащо малоумен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 01, 2010 3:14 pm

Е стига де, първият е мега добър. Има бруталната университетска атмосфера и не е предвидим като белене на картофи за разлика от повечето други слашъри. Освен туй е от първите читави де, заедно с първото Лято...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests