За звездите които изгряват на запад, а залязват на изток

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

За звездите които изгряват на запад, а залязват на изток

Post by zhivik » Mon Dec 20, 2004 11:01 pm

Идеята за този топик ми хрумна, докато видях една новинка, че видите ли, Пол Роджърс (Free, Bad Company) се сдушил с Брайън Мей и Роджър Тейлър (съответно китариста и барабаниста на Queen) и решили да направят едно турне, с песни на всички преставени групи, сиреч Пол Роджърс ще замества Фреди Мъркюри. Та в тази връзка ми стана любопитно какво мислите по въпроса за т. нар. реюниън. С други думи, музиканти от типа "стари но златни" изтупват нафталина от старите песни, и опа, хайде на турне отново. Примери има колкото искаш, някои от които, смея да кажа, доста трагични ...

Както и да е, мислех си дали изобщо има смисъл да се прави нещо подобно, особено когато някой много ценен член на групата е починал/болен/не му дреме за нея. Дано не ме разбирате погрешно, защото в случая аз все още съм страшно голям фен на Queen - това беше първата група, по която луднах, и все още мога да кажа за 80-90% от песните от кой албум/година са, кой ги е написал и как звучат. Но някак ми се струва, че има голяма опасност от едно силно разочарование. Има не малко групи, които все още обикалят насам-натам, повечето от които само с шепа от първоначалните членове - пр. Deep Purple, Yes, Nazareth, Toto, Uriah Heep и още много други.

Мисля си, че т. нар. риюниън е нещо доста тъпо, дори и ако състава е оригиналния (както например сега е случая с Duran Duran, или пък преди години с Kiss). След като една група се е разделила, то винаги е имало доста основателна причина за това - липса на вдъхновение, различни идеи за музиката, смърт на някои от членовете и т.н. Затова някак си ми се струва, че повторното събиране носи повече разочарование, отколкото радост на феновете. Признавам, че има хора, които винаги ще правят шоу, на колкото и години да са, като Ози Озбърн, Питър Гейбриъл или Rolling Stones, ама те са много малко, и пак мненията са доста субективни. Какво мислите вие по въпроса?
This signature is not yet rated

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Dec 21, 2004 4:04 pm

Хм, вероятно твърде много зависи от конкретния случай, но специално в случая с "Куин" ми се вижда много лоша идея. Имам предвид, 10 години по-късно и без Фреди Меркюри... това просто не е тази група. Вижда ми се малко като писането на безкрайни продължения на една добра книга - в крайна сметка всичко започва да ти става еднакво безразлично и забравяш хубавото начало.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Dec 21, 2004 4:10 pm

Не го знам кой е този Пол Роджърс, но не мога да си представя Queen без Фреди Меркюри.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Dec 21, 2004 9:01 pm

Точно, Куин без Фреди Меркюри ми звучи като тотален оксиморон.

Иначе няма да откажа, ако The Police се съберат в ориганлния състав,но шансът за това е около 0, 001% за съжаление. :(
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Dec 22, 2004 1:23 am

Хе, че той Стинг и сега прави много добра музика! :D Въпреки че между сега и периодът му с Police има много големи разлики дори в стила на песните (което е нормално, дори хубаво - творчеството му търпи развитие все пак), и старите и новите си остават невероятно преживяване. :wink:
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Mon Jan 10, 2005 2:22 am

не мога да си представя Флойд без Ник Мейсън (невероятен техник зад перкусията) или Роджър Уотърс. Примерно Ролинг Стоунс по-добре попълват редиците си, но примерно кажете ми как мога да слушам Immigrant Song или Moby Dick без Джон Пол Джоунс...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 15 guests