Sherlock Holmes

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 24, 2010 4:05 pm

Че той никога не е бил светец, помага когато му е интересно, да не говорим че и в книгите не пести коката :). Пък и двата пъти беше самозащита ;р
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 24, 2010 4:08 pm

Напротив, съвсем ясно вмъкнаха елемента как той оценява колко време ще им трябва да се възстановят и никого не е инвалидизирал, а ясно беше наблегнато, че го прави с възпитателен ефект и бтв нека да не говорим за морал, когато оригинално ставаше дума за КУУЛНЕС за бога :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 24, 2010 6:26 pm

А точно в този филм Хоумс далеч не само в битките беше показан като не особено загрижен за морала. Просто си беше по-сив персонаж, което служеше за комедия при сравняването му с чисто белия Уотсън. И този подход сам по себе си не е толкова оригинален и лично на мен ми беше доста по-забавен при Джак Спароу и Уил в Карибски пирати.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 24, 2010 8:52 pm

Moridin wrote:и бтв нека да не говорим за морал, когато оригинално ставаше дума за КУУЛНЕС за бога :mrgreen:
Тая принципна постановка леко ме смущава.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Jan 24, 2010 9:07 pm

Просто казвам, че ме подразни. Бтв гледах да се абстрахирам от образа в книгите, щото беше ясно, че Ричи е решил да бяга далеч от него.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 24, 2010 11:03 pm

Мене пък ми напомни за Господаря Ли на младини тва :)
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 25, 2010 12:17 am

Joro, there's more than coolness in life!
Бе, знам ли, те също бяха навити да го инвадилизират, така че донейде се предполага, че е танто за кукуригу...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 25, 2010 12:32 am

Morwen wrote:Joro, there's more than coolness in life!
Yeah, so let's kick coolness in the nuts every chance we get until it bleeds to death :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Jan 25, 2010 11:58 am

Гледах филма и ми хареса стила му. Не е най-доброто от Ричи, но си заслужава продължение. Шерлок кефи. Незнам защо силно ми напомня на Доктор Хаус. Единствената ми забележка е, че действието се развиваше малко мудно в началото, но не е болка за умиране.

Давам му 7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 25, 2010 12:28 pm

Roland wrote:
Morwen wrote:Joro, there's more than coolness in life!
Yeah, so let's kick coolness in the nuts every chance we get until it bleeds to death :neutral:
Или просто да не смятаме, че то непременно компенсира всичко друго, което евентуално липсва. И откога се казваш Жоро? Аз само за Митко знаех... :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 25, 2010 12:34 pm

Martix wrote:Гледах филма и ми хареса стила му. Не е най-доброто от Ричи, но си заслужава продължение. Шерлок кефи. Незнам защо силно ми напомня на Доктор Хаус. Единствената ми забележка е, че действието се развиваше малко мудно в началото, но не е болка за умиране.

Давам му 7/10
Защото Хаус е инспириран от Хоумс :)
:ninja:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jan 25, 2010 1:34 pm

Xellos wrote:
Martix wrote:Гледах филма и ми хареса стила му. Не е най-доброто от Ричи, но си заслужава продължение. Шерлок кефи. Незнам защо силно ми напомня на Доктор Хаус. Единствената ми забележка е, че действието се развиваше малко мудно в началото, но не е болка за умиране.

Давам му 7/10
Защото Хаус е инспириран от Хоумс :)
Ако потърсиш в нета има списък с неща, които са общи между двамата :) Даже май в уики бяха сложили - страшно много са
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 25, 2010 2:54 pm

Е то е нарочно да ;)
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 30, 2010 7:34 pm

Може би ако бях имал истински достъп до Интернет в последните две седмици и половина, щях да напиша това по-рано, а може би не.
Така де... Никога не съм бил фен на Артър Конан Дойл, нито на Шерлок Холмс, макар че харесвам книгите, които съм чел - "Етюд в червено", "Знакът на четиримата" и "Баскервилското куче", тоест, както и няколко разказа. Другото важно уточнение, което трябва да се направи, е, че с филмите на Гай Ричи не се понасяме много като цяло. В смисъл, култовите му класики "Гепи", "Две димящи дула" и т.н. откровено ми противеят, а останалото не съм си и правил труда да гледам.
Та така... Герой, на когото не съм фен, и режисьор, когото ненавиждам откровено. Кой да знае, че филмът ще е толкова, ама ТОЛКОВА як? Че и отгоре. "Шерлок Холмс" е това, което безумието "Арсен Люпен" трябваше да бъде - забавен приключенски екшън с много мистерия и още повече каскади. Точно това, което исках. Паралелът между двата филма не е случаен, доколкото Люпен е замислен по начало като антипод на Холмс - книжният Люпен, де, който трябваше да интелигентен, забавен, остроумен и отворен към света мошеник, за разлика от интровертния Шерлок на Конан Дойл. Забавното е, че новите образи на двамата герои бяха точно обратното на оригиналите, което води до там филмовият Холмс да е по-близо до някогашния Люпен от филмовия Люпен. В някои отношения, де. `щото отвреме-навреме имах чувството, че гледам не Холмс и Уотсън, а Хаус и Уилсън - същото приятелство, същите спорове, същата, хм, химия между двамата актьори... Което, естествено, ме зарадва много, тъй като намирам "Доктор Хаус" за най-великото телевизионно творение изобщо. А и не само по тази причина.
Музиката беше великолепна. Силвър ще ме извинява, обаче предпочитам да ми пасва добре със ставащото на екрана, вместо с епоха и място, за които нямам почти никакви познания. А пасваше много. Бтв, бих оценил, ако човек с един "Оскар" и четири номинации не бъде окачествяван като некадърник, благодаря предварително.
Та така... 10/10.
Last edited by tigermaster on Sat Jan 30, 2010 8:10 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jan 30, 2010 8:04 pm

Представи си ако бяха китайци :)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests