Размисли на тема Аватар и тролене

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 20, 2010 12:43 pm

Дюд, айде по-сериозно
Ние стартовата вече я свършихме доколкото разбрах стигайки до извода че се обръща срещу хората защото възприема навитата като свои вследствие
Стартовата нали беше оная за любовта? Та и в извода би трябвало да има нещо за любовата?
1) Лична подбуда- любов - по-голяма вероятност според мен
2) По абстрактно чуство на любов към расата на навитата - по-малка вероятност според мен , като вземем предид характера и началната позиция на Джейк - войника.
И това след
Има и такава вероятност разбира се но най-важното е да бил приет. Тоест дали те - навитата , дават шанс на Джейк - представителя на земята.
Т.е., той щеше да ги защитава и иначе, ама главната подбуда трябва да е любовта пък!

И ще съм ти благодарна, ако вземеш предвид и моето обяснение за избраността, а не само онова, от което можеш да докараш вода в своята мелница.
Ако Джейк не се беше влюбил в Нейтири и вайс върса, как би могъл да стане Нави, да има семейство, потенциално и Нави деца някой ден?
А кой казва, че това е задължително, за да бъде той на страната на навитата? Задължително е само за хепиенда.


И за Жоро
Съгласен съм с РРС
Джейк никога нямаше да:

а) бъде така приет, ако шефката на вожда не се беше влюбила в него
б) ратува за световната правда, ако любовта не го беше направила пич
а)Беше приет така заради богинята, а не заради Нейтири. После стана водач, защото беше Торук макто, а не защото се беше загаджил с Нейтири.
б) Пък по това стигнахме до различни изводи на предната страница.
за пореден път ще изтъкна, че хората по дифолт са жалки копеленца и любовта ги прави значително по-читави, ако и малко луди
И сега отново визмаме хипотезата, при която Джейк се влюбва в редник Синтия Смит, най-точния снайпер на пандорийската част на армията...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 20, 2010 12:52 pm

Стартовата нали беше оная за любовта? Та и в извода би трябвало да има нещо за любовата?
Да обясня - стартовата беше защо се обръща против хората - като първата хипотеза беше - егоистична цел - любов.
После стигнахме до извода че теоретично е възможно да е бил алтруист но този вариант е доста по малко вероятен от версията за любовта като се вземат предвид всички факти.
Аз лично съм убеден (а и това видях с моята нагласа представено във филма) че без да се влюбят (взаимно) действията на Джейк щяха да са съвсем други. Тоест в паралната реалност дори и беше приет си мисля че в края на филма Джейк щеше да залага мините под дървото на най-уязвимите места а полковника да го тупа по рамото просълзен с думите - "ще ми се да имах син патриот като теб Джейк", докато директора му връчва чека и направлението за нови крака под ръкоплясканията на служителите в компанията"
Не отричам че има вероятност за алтруизъм - но както казах - това ми се струва с твърде малка вероятност.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jan 20, 2010 12:57 pm

Morwen wrote:
Ако Джейк не се беше влюбил в Нейтири и вайс върса, как би могъл да стане Нави, да има семейство, потенциално и Нави деца някой ден?
А кой казва, че това е задължително, за да бъде той на страната на навитата? Задължително е само за хепиенда.
Никой не казва, че е задължително за да бъде той на страната на навитата. Казах, че това, че именно той, а не друг човек е този, който може да стане истински Нави посредством любовта и съчетаването му с една от тях, може да е причината Джейк да е избранника на богинята. Ако аз бях на мястото на Нави богинята, бих си нарочила човек, който може да стане истински Нави, не просто такъв, който може да е на тяхна страна. А задължително, разбира се, нищо не е, просто възможна трактовка :D
VMITW!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jan 20, 2010 1:00 pm

RRSunknown wrote: Аз лично съм убеден (а и това видях с моята нагласа представено във филма) че без да се влюбят (взаимно) действията на Джейк щяха да са съвсем други.
Тук съм склонна да не се съглася напълно. Ако Джейк не се беше влюбил в Нейтири, не вярвам въобще да би имало значение какви биха били действията му. Той просто не би могъл да не се влюби в някоя местна, иначе друг би бил избраника с медузките :lol:
VMITW!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 20, 2010 1:20 pm

Престанете с тея медузи, медузите са гадни, лигави, парещи същества :evil:

РРС, интересно е как пренебрегваш всичко противоречащо на твоята теза.

Ади, ако ти беше богинята като начало нямаше да имаш много възможност за избор.Второ, за теб е важно този човек да възприеме народа ти, а не да възприеме много близко конкретен човек от него.

Не казвам, че любовта на йота не му е повлияла, просто не мисля, че е единственото и най-силното в случая.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 20, 2010 1:20 pm

Morwen wrote: И за Жоро
Съгласен съм с РРС
Джейк никога нямаше да:

а) бъде така приет, ако шефката на вожда не се беше влюбила в него
б) ратува за световната правда, ако любовта не го беше направила пич
а)Беше приет така заради богинята, а не заради Нейтири. После стана водач, защото беше Торук макто, а не защото се беше загаджил с Нейтири.
б) Пък по това стигнахме до различни изводи на предната страница.
за пореден път ще изтъкна, че хората по дифолт са жалки копеленца и любовта ги прави значително по-читави, ако и малко луди
И сега отново визмаме хипотезата, при която Джейк се влюбва в редник Синтия Смит, най-точния снайпер на пандорийската част на армията...
Нямаше да стане Торук-Макто, ако не се беше влюбил, заюото нямаше да има мотив. Торук-Макто беше след като ренегейтна. Както казва Ади богинята може и да нямаше да го избере, ако нямаше да се влюбят ;р Освен това говорим за НЕГОВИТЕ причини. Богинята го избра още в началото и той бе "приет" (пак нямаше да стане, ако някой толкова влиятелен като шефската щерка не беше на негова страна) но въпреки това работеше за хората. Едва когато чавката му изпи ума и танцуваха под липите суична ;Р

Не схващам Синтия Смит. Ако се беше влюбил в нея, щеше да избяга от докторката, нямаше да го ебе за навитата и тях щяха да ги избият, което именно доказва нашата теза :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 20, 2010 1:35 pm

РРС, интересно е как пренебрегваш всичко противоречащо на твоята теза.
Нямам теза честно - мисля едновременно върху всички тези а за което твърдя че съм видял по даден начин - така ми е въздействало докато гледах. Примерно не знам на вас което е направило най-силно впечатление като момент но на мен ми въздейства момента в който вървяха и под тях мъха светеше със стъпките им сякаш планетата даваше официално одобрение Джейк да ходи по нея а не просто да я тъпче.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jan 20, 2010 1:47 pm

Нямаше да стане Торук-Макто, ако не се беше влюбил, заюото нямаше да има мотив. Торук-Макто беше след като ренегейтна. Както казва Ади богинята може и да нямаше да го избере, ако нямаше да се влюбят ;р Освен това говорим за НЕГОВИТЕ причини. Богинята го избра още в началото и той бе "приет" (пак нямаше да стане, ако някой толкова влиятелен като шефската щерка не беше на негова страна) но въпреки това работеше за хората. Едва когато чавката му изпи ума и танцуваха под липите суична ;Р
Ех тези, ренегейтващи и суичващи менове... Жоро, не виждам защо да нямаше да стане Торук Макто ако не се беше влюбил. Той не беше приет, защото "шефската щерка" беше на негова страна, за Бога!!! Тя не беше в началото. И тя, и майка й (която беше причината да го приемат) го допуснаха само защото Ейуа го беше харесала. Това е първопричината. Нейтири далеч не беше влюбена в него в началото, нито той в нея. И смени лагерите, когато стана част от тяхното племе и видя да разрушват дома им, а не когато обвиваха опашки :roll:

Не схващам Синтия Смит. Ако се беше влюбил в нея, щеше да избяга от докторката, нямаше да го ебе за навитата и тях щяха да ги избият, което именно доказва нашата теза
Именно. Във връзка с това как любовта винаги прави хората по-яки.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jan 20, 2010 3:17 pm

Аз определно не съм съгласен, че "Джейк беше приет защото шефската щерка се влюби в него". По-скоро обратното - на доста от на'вите разбираемо хич не им допадна отначало идеята една от тяхните (и то най-личната мома ;)) да се залюбва на някакъв alien. Отношението към него беше по-добро преди разкритието, че са залюбили (след като вече беше доказал, че става за воин и ловец според стандартите на Нави'те).

И както каза Морви 20-ина пъти, в началото беше приет не защото Нейтири искаше (точно обратното), а заради знака на богинята и решението на майка й.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 20, 2010 4:14 pm

КОЛКО нищо не разбирате :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jan 20, 2010 4:37 pm

Ае вие тук на фенфик го обърнахте бре! :D :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests