Sherlock Holmes

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jan 14, 2010 10:02 am

Но пък нямаше яка секс сцена, само якото сексуално напрежение. Е, и белезниците... та 9/10. Момента с въртенето на камерата по сандъка с this way UP на улицата ми напълни душата. :idea:
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jan 14, 2010 12:32 pm

Е са не може всичко, но си прав :mrgreen: РДДж е твърде стар за любовни сцени бате 45 години се пак :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Jan 14, 2010 1:42 pm

Ужасно просто! Напоследък какъвто и филм да ида да гледам на кино, все се завръщам, разпльокана от кеф! Вече почвам да си мисля, че критическият ми поглед, който и без друго никога не се е славел с особена дълбочина, вече съвсем е избил на повърхността! А може и просто да правят твърде добри филми хората, и това го има като опция!
Иначе казано - страхотен филм! :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Jan 14, 2010 11:59 pm

След цялата помия, хвалби, музика, клифхенгъри, (не)туистове дето се изписаха по коментарите, мисля да се огранича в писането и да изкажа мнението си за филма по-възможно най-пуберския и недоклатен начин: СТАВА. Нищо повече и нищо по-малко. Субективна оценка 5/10. Нито ме беше яд, че съм го гледал, нито пък се разбих от кеф. Излязох си от кино салона като първия пич - нито с негативно, нито с позитивно чувство. За веднъж става. Повече не мисля да го гледам. Въпреки това, когато излезне втората част ще отида да я гледам.

ПС. Чувството ми, че съм станал отвратително голям хейтър се потвърждава с всеки изминал ден. Вече просто почти никой филм не може да ме трогне по никакъв начин. Нито емоционално, нито релаксиращо, нито зарибяващо, нито размазващо, нито на никое друго ниво. Много, много малко неща ме радват. А на кино не съм се разбивал отдавна. Доста отдавна. Сори за спама. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Fri Jan 15, 2010 2:02 am

Чак днес и аз му отделих време. Изкефих му се значително.

Към плюсовете няма какво да добавя, което да не беше споменато - чудесен сетинг, много много на място Дауни и достатъчно добър Лоу, който да опровергае конвенционалното мислене, че Уотсън е прост сайдкик на Холмс и да го изиграе като достоен партньор и силна стиймпънк атмосферичност.

Обаче имам дребни забележцици по сценария:
1во. Само мен ли ме подразни неконсистентността на образа на Шерлок в един момент?
Spoiler: show
Трябва ли да смятам, че човекът, който позна къде се намира по издайническата миризмата на определена пекарна, не можа да усети/помирише нещо нередно в отровното вино. Или да се примиря със "заслепен от любов", или с "и той е човек, и той бърка".
Но това е дребен кахър, другият ми е по-сериозен.

2ро. Не знам дали, защото вече има хиляди филми/книги с детективски сюжети и вече сме се нагледали/начели на всевъзможни мистерии, но този тук беше болезнено предвидим. Методите на убийствата бяха ясни от километри и ни оставаше единствено да се насладим на детайлите в тях. Силно се надявам за следващият път сценаристите да се постараят и да измислят нещо по-заплетено и интересно от мистерия от ранга на Скуби Ду.
Last edited by VenomPlague on Fri Jan 15, 2010 6:13 pm, edited 1 time in total.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Jan 15, 2010 5:16 pm

Аз през цялото време си мислех, че
Spoiler: show
тоя верно прави магии
заклевам се! Дали трябва да си момченце, за да ги усещаш тези работи, или просто аз съм супер зле... :mrgreen:

Това по-повод втората забележка.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 15, 2010 5:30 pm

Ми и на мен от самото начало ми беше ясно,
Spoiler: show
че не прави магии, беше ми предвидимо, а когато
стрелялият се запали, реших, че просто изстрелът е възпламенил нещо по него
Но може би съм повредена, защото съм чела много детективски романи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jan 15, 2010 5:58 pm

VenomPlague wrote:
Spoiler: show
Трябва ли да смятам, че човекът, който позна къде се намира по издайническата миризмата на определена пекарна, не можа да усети/помирише нещо нередно в отровното вино. Или да се примиря със "заслепен от любов", или с "и той е човек, и той бърка".
Spoiler: show
приспивателното не мирише.

Jen wrote:Аз през цялото време си мислех, че
Spoiler: show
тоя верно прави магии
Spoiler: show
светът на холмс и магията са несъвместими по дефиниция. :)



Spoiler: show
най-основният проблем на сюжетa е, че след като представя един изключително изобретателен злодей, добавя идиотския, ненужен (за злодея) и необоснован детайл местата на убийствата да са подбрани по схема. колкото да има откъде да тръгне разплитането.
rrrright.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 15, 2010 6:27 pm

MORWIE OMG SPOILERS FFS WHWHSDH?!?!?!??!?!?!!?!?!?!?

бтв и аз съм като Джен :mrgreen: айде да правим партия на простодушните но доволно радващи се поради това на филмите хорица :mrgreen:

@Скордж
Spoiler: show
Е това беше нужно за да държи в шах тия от ордена, те се връзваха на цялото това с магиите в смисъл кАКВОТО и да беше измислил, трябваше да го има в книгите, няма как. То си беше шанс, че Шерлок зе оная книга на баща му все пак.
Бтв едно от най-яките неща във филма, е че лошият си беше опекъл работата супер добре, за разлика от повечето подобни злодеи. Е веднъж-дваж залитна в злорадство към нашичкия, но като цяло се представи доста на висота, особено с машината, проектирана да не може да се разруши ей така.
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 15, 2010 9:03 pm

Абе след VIDOCQ и тамошните неща, някак скучни бяха "фокусите", но пък изпълнени със стил, което се брои :)
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Jan 15, 2010 9:12 pm

Извинете невежеството ми, хер Кселос, ама какво е VIDOCQ :shock:
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 15, 2010 10:28 pm

Еми един не много известен френски, уникално як филм :) Видок.
http://www.imdb.com/title/tt0164961/
Spoiler: show
Image

Image
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 16, 2010 12:15 am

Жоро, защо аз съм с капс лока и и килобайта въпросителни, след същото като беше казано в горния пост без спойлер? ..... ????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????? ВТФИОТДЕНАДЕ?

Намекът, че другите не можем да се радваме на филми, защото виждаме някакви причнно-следствени връзки и не гледаме филма абсолютно безкритично е лейм, надявам се да знаеш.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 16, 2010 1:32 am

Няма такъв намек, просто се кефя на собствената си безкритичност.

Никъде над теб не е оспойлено това, което ти беше оспойлила, или аз поне не виждам? Това на Джен си беше в спойлер от началото. За какво говориш?
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 16, 2010 2:25 am

Ми не, като аз го писах не беше, дори се зачудих дали не трябва да е. Или разбира се, умът ми отрязва спойлерите... Реших, че ти си сложил и него в спойлер.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 19 guests