Ъ-ъ-ъ, Перумов ?!?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 7:01 pm

thx, but no thx
дописвани книги гледам да избягвам. десет-десет, ама пак изкушават да ги прочете човек.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 7:07 pm

Ми всъщност ти губиш само. Чел съм почти всичко на Зелазни и това си е чисто негова книга, при това поне за мен най-добрата му.
And you can't dance with a devil on your back...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Tue Jan 04, 2005 7:21 pm

Определено кефи, но, от друга страна, не мога да се сетя за нещо на Зелазни, което да не кефи.

Хм, може и Карл Май да се включи в състезанието, но не го споменавам по една проста причина - него започнах да го чета след Жул Верн. всъщност, сега се сетих, че излъгах - първото ми фентъзи беше Ариел на Александър Беляев, но тъй като ги нямам събраните съчинения вкъщи, ми убягна като автор. Така че пак не съм преджапал мейнстрийма както трябва, с`ил ву м`екскюзе...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 7:23 pm

Тоя път ше ти простя, ма вече си ми много задължен, да сме наясно :P
And you can't dance with a devil on your back...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Tue Jan 04, 2005 7:29 pm

За да се... как беше, "автоцитирам"??? -
Все някога и все някъде І wrote:"Ъъъ... к`во!?"
Добавено:
Зависи от определението, Мат. Това беше единствената книга на Беляев, в която нямаше никакъв опит за обяснение, освен "Ми събуди се един ден Ариел и започна да лети насам-натам." Също така е едно от малкото - според мен - негови произведения, в които на размислите и психологията на героя се обръща повече внимание, отколкото на лабораторното оборудване.
Last edited by Dilvish the Damned on Tue Jan 04, 2005 7:34 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 04, 2005 7:29 pm

"Ариел" на Беляев е фантастика, IIRC. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 04, 2005 7:35 pm

Относно "Донърджак" - уви, точно тези последни страници развалят впечатлението. Аз например не знаех, че краят не е писан от Зелазни, и си помислих, че е разочароващо претупан. А дори да знаеш, все си мислиш колко по-хубав би могъл да бъде завършекът.

И все пак повече харесвам другите му книги. Тази не можа да ме грабне толкова.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 8:29 pm

@Dilvish the Damned: ти направо го обиди беляев с тва. в амфибията например да не би да нямаше психология на героя?

бтв, мистър поразяващата ръка на карл май е родоначалник на всички комиксови супергерои ; )

@roland: толкова много съм загубил с нечетенето на това или онова, че отдавна съм се примирил с фалита : )

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 8:37 pm

Викаш, мъката човешка край няма, да се потопим до шия ;) Бе ти си знаеш, ама тази книга мен ме вдъхнови страшно много. Пък и извинявай, ама такова комбо между киберъ-пънк, митология и... ъъъ... кво ли не за бога, просто няма :)
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 9:19 pm

Roland of Gilead wrote:Пък и извинявай, ама такова комбо между киберъ-пънк, митология и... ъъъ... кво ли не за бога, просто няма :)
бахмааму, почти ме убеди. ся остава само да се преборя с нежеланието да подхващам книга с повече от 250 страници и да се допитам до персоналните си зелазниевисти за мнение. ; )

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jan 04, 2005 10:11 pm

Книгата е уникална, дори за Зелазни и все пак и аз като Гибли, ще кажа, че някак не можа да ме грабне. За края също не знаех, че е писан от друг човек, ама не съм усетил разликата...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Tue Jan 04, 2005 11:53 pm

Скордж, ж`ма проща`аш, обаче не съм казал, че това е единственото място, където се обръща внимание на психологията. Ставаше въпрос, че в другите му произведения имаше описания на апарати, на опитни постановки и на какво ли не още (за мой късмет сега имам достатъчно бюджет да си поръчвам джаджи всякакви... е, със съответното оправдание, при което лабораторията все повече заприличва на нещо а ла Беляев - така де, минутка за реклама). Много ясно, че навсякъде разглежда психологията, също така, но в Ариел си беше само психология на героя - нямаше почти никакво обяснение, просто свършен факт. Не твърдя, че е класическо фентъзи, но е достатъчно близо. Да не споменавам фактът, че тогава хич не бяхме толкоз разглезени в това отношение - четяхме к`вот` имаше издадено и много-много не питахме що така само това и що така пренебрегват тоя или оня жанр... (т`ва беше от цикъла Чай ся дядя да ви каи) :D :D :D

Хм, погледнато от подходящия ъгъл, "Господарят на светлината" също е такава смесица. И "Снежен крах", също така, ма той на друг автор, та затова на второ място го слагам.
Рол, съобрази се, моля те, с това, че съм блонди - и то естествено - и ми обясни, защото наистина не зацепвам... Може и от възрастта да е, де, знам ли и аз.
Last edited by Dilvish the Damned on Tue Jan 04, 2005 11:55 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jan 04, 2005 11:54 pm

Краят на Донърджак си е много хубав, трябва да отбележа.
БТВ, аз не че съм проверявал много, но четох някъде, а и аз имах такова чувство, че доста повече от 10-15 страници са дописани от друг автор, но това не ми пречеше. Книгата си е гениална.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 05, 2005 12:34 am

И мен май Господарят Демон ми хареса с една идея повече от Донърджак, съответно и Създанията - от Господаря на Светлината (която, признавам, съм чел в осакатения й вариант без последната глава, та не знам..)

Гиб, Пазителят на меча беше култова книга :) жалко, че якото беше главно накрая, ама при все това...

Мойто първо фентъзи е, подозирам, Огнегадателят. Класическа бозица, ама мноу му се радвах.

И поздрави и от мен за добре дошъл на Shayhiri (respect!), а съответно и на Scourge :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 05, 2005 9:50 am

Ъъ, киберпънк в Господаря на светлината? Те да не са две книги с това име бе?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests