Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Wed Jan 13, 2010 1:10 am

Raw Deal с Шварценегер, за пореден път, изгубих им вече бройката. Незнам какво има в този филм, - може би сантименталността към най-първите видеокасетки, които притежавах, където Сурова Сделка беше една от тях, - но просто мога да го гледам безброй много пъти и няма да ми омръзне. Страхотен мафия екшън. Арни фор дъ голд :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jan 13, 2010 5:33 pm

Вчера изгледах първите 6 епизода на Cougar Town. Става, има някои много добри моменти. Хумора ми напомня на този от Развитие в застой :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Jan 13, 2010 9:17 pm

Max Manus...норвежка суперпродукция...ъъъъ, да, повечето коментари са излишни. Макар че имаше някои монументално добри сцени, а и основният злодей беше пич.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Ash
Farmer
Posts: 56
Joined: Mon Jul 09, 2007 12:30 am

Post by Ash » Thu Jan 14, 2010 1:38 am

Paranormal activity - Проклятието Блеър беше скучен, ама заради този филм няма да спя довечера о.0 :D

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Jan 14, 2010 6:31 pm

Amelia -или как филмите с Ричард Гиър наистина приспиват.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 14, 2010 7:41 pm

Аз ходих да гледам „Черната мълния”.

Всъщност ми хареса. Ясно, че си е по-скоро детски, също така е спазено абсолютно всяко комиксово клише, но въпреки това има една приятна атмосфера и руското в него се усеща, макар и доста слабичко. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jan 14, 2010 7:57 pm

И аз гледах Черната мълния днес. Ужасно зле е. Хубавото е, че е толкова зле, че е забавен, ако имаш с кого да обсъждаш безбройните му малоумия. Толкова нелеп сюжет отдавна не бях виждал, да не говорим за безобразно глупавия диалог, довел до numerous facepalms.

А и екшънът е зле - прекалено накъсан монтаж, посредствени ефекти и т.н.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 14, 2010 10:31 pm

Е чак пък толкова... Съвсем приличен сюжет и диалог си има за наивно детско филмче. Ако се опиташ да гледаш на него като на нещо повече наистина е жалко и смехотворно, но ако го възприемаш като наивно и миличко може да бъде доста приятно.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jan 14, 2010 11:37 pm

Там е работата, че филмът се опитва да бъде някакъв руски аналог на "Спайдърмен" и "Батман" и се проваля напълно. Определено не останах с впечатлението, че идеята му е да е "наивно детско филмче".

Разочароващо е, че руският сетинг не оказва никаква роля. Абсолютно същият сюжет и диалог щеше да сработи и в американски филм, развиващ се в Ню Йорк. Нищо чудно, с оглед на това, че сюжетът си е некадърна комбинация между Спайдърмен и Батман в най-клишираните им прояви.

Аз се посмях много на малоумията му така че не съжалявам всъщност.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Fri Jan 15, 2010 12:38 am

Беше по-скоро тъп, отколкото дебилен. Проамерикански суперхироу екшън с малко пари в Русия. С някакъв по-интелигентен привкус можеше и да се получи нещо, а и екшънът беше скучен.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 15, 2010 9:32 pm

Изръшках всичките Междузвездни войни през изминалите три дена...миии...все още не им се кефя. Епизод 2 всъщност е ДЪНОТО за мен, а Епизод 1 е непоносимо завлачен след първите 15 минути...И това хлапе. :?


Също изгледах и Creation, който опасявам се, че ако не съдържаше Пол Бетъни щеше да ме приспи. Добре, че е странната ми обсесия по него, та беше tolerable. :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 15, 2010 9:41 pm

Vivian wrote:Изръшках всичките Междузвездни войни през изминалите три дена...миии...все още не им се кефя. Епизод 2 всъщност е ДЪНОТО за мен, а Епизод 1 е непоносимо завлачен след първите 15 минути...И това хлапе. :?
Е, ако и "Империята отвръща на удара" не те кефи, положението е неспасяемо. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 15, 2010 10:02 pm

passer-by wrote:
Vivian wrote:Изръшках всичките Междузвездни войни през изминалите три дена...миии...все още не им се кефя. Епизод 2 всъщност е ДЪНОТО за мен, а Епизод 1 е непоносимо завлачен след първите 15 минути...И това хлапе. :?
Е, ако и "Империята отвръща на удара" не те кефи, положението е неспасяемо. :P
Еми ...просто е едно такова...лекинко кефене, иначе е най-гледаемото от всички, hands down.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Fri Jan 15, 2010 10:42 pm

А аз онзи ден отново бях Джон Малкович.

Кауфман и Джонзи са тандем със силата на братята Коен, но с по-малобройна филмография. Радват стабилно. Ще хвана най-накрая да изгледам и Синекдохата, че да видя как се е справил Кауфман самичък.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat Jan 16, 2010 12:50 am

VenomPlague wrote:Ще хвана най-накрая да изгледам и Синекдохата, че да видя как се е справил Кауфман самичък.
Аз го гледах миналата седмица и ми се стори най-добър от всичките му филми, но трябва да се вземе в предвид, че "Eternal sunshine of the spotless mind" ми е безинтересен, а "Адаптация" и "Да бъдеш Джон Малкович" ми харесват умерено.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests