Пи и средното образование.................

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 20, 2008 3:03 pm

Morwen wrote:Бате, ще черпя като на аргумент ми отговориш с друго освен с игнор.
Ш'се случи като напишеш аргумент.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 20, 2008 3:30 pm

Добре. Айде спрете се. Ама наистина!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 20, 2008 3:32 pm

Марфа - модератор. Сериозно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue May 20, 2008 3:41 pm

Ама слушайте Марфето де!! :lol: И аз изчетох цялата тема, която е доста интересна, но плаши малко. Колко пропиляна енергия и време!! Марш да смятате, рисувате, свирите ... или каквото предпочитате! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Tue May 20, 2008 4:00 pm

Преди две години бих си дал едната ръка (или поне няколко пръста - виж ми подписа), за да участвам в такъв епичен спор. Сега обаче само чета и се кикотя. Какво бях, какво станах... :lol:

Бая, предполагам, че всички тук са го виждали, но:
http://xkcd.com/386/
Spoiler: show
Image
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue May 20, 2008 4:11 pm

:shock: :lol: :lol: :lol:
Добро е!! Но си е само рисунка де. И това имам предвид, сигурно има много хора които си прекарват времето из нета. Но да излезнат малко на въздух!! Да подишат. А ти освен, че си станал по-мъдър, се предпазваш умно от язва! :lol:
Тук вече не се търпи на слънце, та имам удоволствието официално да открия лятото един месец предварително. :wink: :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue May 20, 2008 4:18 pm

А, дори в тъпата хладновата София дойде вече (крайно време :roll: ). Тегли ме моренцето - или поне една кънтри обиколчица за начало. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue May 20, 2008 7:52 pm

Добре де, хубаво темата е оспамена, ама как можахте толкова тотално да я осерете, че да свърши в прането...

Рол, ще прощаваш, но ти си администратор тук, твоята работа е темите да НЕ отиват в прането, а не обратното.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 10, 2010 10:53 am

Как някои хора си запълват времето - френски програмист изчислил стойността на "пи" до 2,7 ТРИЛИОНА десетични знака. (Определено не е 22/7. :lol: :P )

За 131 дни.

Нов рекорд било.



http://news.yahoo.com/s/afp/sciencemath ... nceoffbeat

И да припомня анализа на г-н Русинов на някои участници в темата, която се разви до спор за математиката, науката и изкуството.
Spoiler: show
Interpreter wrote:Красотата е в това да видиш как един невинен първоначално дискурс "какво ни дава средното образование като представа за едно ирационално число" постепенно се превръща в горещ сблъсък между многобройни философски възгледи.
По мое скромно наблюдение, тук Роланд се изявява като умерено обективен идеалист-платоник. Пъгсли, естествено, е убеден хедонист. Шайхири, както винаги, е софистициращ киник (не в съвр. смисъл на цинизма, а в смисъла, че човекът не е полисно, а всеобщо същество). Амелия е колебливо скептичен, клонящ към гностицизма агностик, а Моридин - сдържан представител на аристотеловата школа. Морвен най ми напомня за късния стоицизъм на Марк Аврелий, макар че я виждам по-скоро облечена не в тога, а в пеплоса на богинята на мъдростта Атина (Совата) :) Драгън естествено се придържа към късното питагорейство на Плотин, но то е нормално - спор. тази космогония, близка до съвременната, в началото е "хюле" (безформена материя, яйце), която се раздвоява и от нея излита дракона (Фанет). Колкото до Минувача, както и Преводача - застарели момчета, мъчени дълги години с марксистка философия, според която естетическото е обективно съществуващо, но които интуитивно по-скоро са се придържали към субективния идеализъм ;р



И айде хубавата тема да се върне обратно във Форум "Общи приказки", моля!!!!!!!!!!!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests