Divinity 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Mon Dec 14, 2009 1:42 pm

и в крайна сметка някой пробва ли Дивинити 2 или сме твърде заети да превъртаме любимата игрица за н-найсти път :lol:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Dec 14, 2009 3:03 pm

ysn wrote:и в крайна сметка някой пробва ли Дивинити 2 или сме твърде заети да превъртаме любимата игрица за н-найсти път :lol:
Освен мене ли? :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 14, 2009 3:09 pm

Ако ми вървеше и имах време със сигурност щях да я пробвам. Засега обаче си оставам с гледането и си я отмятам в тефтера за евентуално бъдещо играене.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 14, 2009 9:05 pm

Пробвах Divinity 2. За около няколко минути и не издържах. Играта е покъртително зле в техническо отношение. Не знам явно при мен нещо не е наред, но графиката един вид сече. Само дето не ми липсват кадри, а просто сякаш един вид вертикална синхронизация се бори да не се накъсва екрана, а опция за такава синхронизация няма. Просто цялата графика е накъсана. Особено брутално е при движенията на хората. Тръгнат ли да се движат направо е ужас. При движение графиката се мести със закъснение и т.н.

Просто не става. Не е игруема.

Едит: Утре май излиза нов драйвер на АТИ и ще пробвам, като го сложа.

Едит2: Удивен съм! След много малко ровене май стигнах до причината за проблема. Изглежда, че системата ми е твърде мощна за да играя тази игра. :shock: Има някакъв проблем. Състои се в това, че кадрите в играта ти са много. Не знам колко много, но ако играта рендва твърде много кадри, то тя един вид не може да се догони и се получава един ужасен stuttering. При мен е много осезаем. Нямам fraps, но вероятно, ако тествам ще ми покаже нещо от сорта на 150fps.

И така, ако искам да мога да играя играта нормално, трябва софтуерно да си огранича кадрите на 30-35. Изглежда има някаква програма, която не е много ясно дали изобщо работи на Win 7. Изобщо не смятам да се занимавам с такива глупости. Много се радвам, че не си я купих. Щеше да се получи, като в последния Prince of Persia. В него изобщо няма резолюция по-висока от 1680х1050(аз ползвам 1920х1080 и играта я играя в прозорец). От тогава останах отвратен от наглостта, че е възможно толкова нови игри да са толкова технически скапани. Пари за такова нещо не мога да дам.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Dec 15, 2009 9:43 am

Интересно как пък на мен не ми е правила грам проблеми и съм си я превъртял с кеф. Проблема си е в твоя телевизор.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 15, 2009 11:13 am

Сигурен съм, че ако си извадя видео картата няма да има проблем. Не е там въпроса. За първи път срещам подобен абсурд, една игра да не може да върви на сравнително хай енд система, понеже е хай енд система.

Но нека не спамим повече, че лошо. Само знам, че не съм единствения с тоя проблем.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 15, 2009 11:15 am

Ей затова няма да ъпгрейдвам - защото вместо да получа достъп до повече игри ще си отрежа възможността да играя далеч, далеч повече добри игри.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Dec 15, 2009 11:28 am

Delegat wrote:Интересно как пък на мен не ми е правила грам проблеми и съм си я превъртял с кеф. Проблема си е в твоя телевизор.
Абе това като го чуя и ми става много смешно. Играта прави проблеми на някаква конфигурация. Проблемът ОПРЕДЕЛЕНО не е в конфигурацията, каквато и да е тя, и следва да се окаже съпорт, дори той да е "сменете си драйверите".
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 15, 2009 11:29 am

Delegat wrote:Интересно как пък на мен не ми е правила грам проблеми и съм си я превъртял с кеф. Проблема си е в твоя телевизор.
Оф, пак тая абсурдна история с телевизорите като в темата за Dragon Age. :lol: Проблемът е, че PC девелъпърите трябва да тестват повече телевизори, не нещо друго. Толкова ли не се научихте, деба?

Това е все едно да кажеш, че причината The Saboteur за PC да е недовършен продукт е в телевизорите с ATI, а не в разработчиците, които чисто и просто са прескочили поддръжката на ATI карти. Това при положение, че се намират оферти с безплатен Saboteur при закупуване на разни ATI карти, нали. :lol:

http://www.neoseeker.com/news/12549-the ... ati-cards/

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Dec 15, 2009 12:00 pm

Добре де, ама и аз съм с Ати видео карта (3650) и при мен си вървеше съвсем прилично играта. Amikae, виж ето тази тема - http://www.larian.com/forums/ubbthreads ... Post391012
Дано ти помогне. И да, пробвай с по-нови драйвери :P

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Tue Dec 15, 2009 2:37 pm

Играя я в момента. Имам проблем като на Amikae. Може бе не толкова силно изразен и дразнещ, но все пак го имам и прави играта доста грозничка. Не че няма да я превъртя 1-2 два пъти де :D

За сега открих 2-3 мега дразнещи неща, нищо че съм в началото:

1. Малко тегави са ми паузите за ползване на нещицата не от куик-бара. Твърде много кликане се събира за кратко игрово време. На 50-тия час игра ще ме влудява всяка битка.
2. тактиката тичай в кръг и яж ябълки да регенерираш....омфг
3. Плюшкин фор дъ уин - баси ограбих цялото село, пред очите на всички и никои не каза нищо. Баси дори скритите предмети от маиндспийк като вземах не искаше да се скрия от човечетата около мен....омфг...събирам книги, паници и прочее боклуци и ги продавам за пари....

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 15, 2009 3:16 pm

Delegat wrote:Добре де, ама и аз съм с Ати видео карта (3650) и при мен си вървеше съвсем прилично играта. Amikae, виж ето тази тема - http://www.larian.com/forums/ubbthreads ... Post391012
Дано ти помогне. И да, пробвай с по-нови драйвери :P
С 5870 е моя проблем. Утре ще сложа новите драйвери. Стига да излязат. Но много ме съмнява, че ще се реши проблема. Иначе може би играта има потенциал, но просто не става така...

The Saboteur също не ми върви. Проблема там се появява дори при NVidia карти понякога. А уникалното е, че май са затворили студиото, което е правило играта и сега само 3-ма човека работят да фикснат проблема. EA са кретени. :mrgreen:

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Thu Dec 17, 2009 12:02 pm

играта наистина има проблем с графиката и изглеждаше умопомрачително зле докато не махнах динамик лайтинг от графичните опции, след което тръгна като песен. ако някой не се е сетил да пробва :)

бтв 90% от тоя тип проблеми се оправят с 5 минути човъркане на графичните опции за да се налучка кое точно прави мизерията...

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Thu Dec 24, 2009 10:26 am

Абе нямам спомен да има динамик лайтинг в опциите, или нещо бъркам?
Image

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Thu Dec 24, 2009 10:47 am

HDR имах предвид, на мен поне от него ми се прецакваше картината.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests