Dan Simmons- favourite&best

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Wed Dec 29, 2004 5:43 pm

Мога да си представя...Тогава обаче е силно дразнещо - на всяко изречение, което си спомняш от българския вариант, си викаш "Кво си превеждал ти бе хамстер?!!".

Хубаво де, може превода наистина да е зловещ. Аз просто изразих мнение, че Малазана не ми се стори достатъчно "велик" за да заслужава по-особено отношение. Тва е.
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 29, 2004 6:08 pm

Е ок, аз за н-ти път ше изразя моето, че определено Е точно такъв. Тука поне има достатъчно народ да застане зад това.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
uriel_blanchard
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 30, 2009 7:29 pm

Post by uriel_blanchard » Tue Aug 25, 2009 9:16 am

Някой да знае дали петата книга от сагата за Хиперион е издавана на български? Оригиналното заглавие е Orphans of the Helix. Като гледам е по-скоро някакво леко допълнение защото е от около 44 страници, но все пак.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Tue Aug 25, 2009 12:03 pm

Не е издавана. Това е само новела от сборника "Far Horizons" (който е нещо като "Легенди", ама за сай-фай ;) ) Впрочем, няма почти нищо общо с цикъла, само се развива в същата вселена и има едно камео на Шрайка на последната страница. :mrgreen:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
uriel_blanchard
Commoner
Posts: 32
Joined: Fri Jan 30, 2009 7:29 pm

Post by uriel_blanchard » Sat Aug 29, 2009 4:05 pm

Аха, значи ще си я чета на английски. И още нещо има ли някакво инфо дали последната му книга ще излезе на български? говоря за Drood.

User avatar
deadface
Merchant
Posts: 96
Joined: Fri Mar 31, 2006 10:15 am
Location: 6 feet under

Post by deadface » Sun Aug 30, 2009 2:14 pm

Не и със знака на "Бард". Доколкото ми е известно, не са я харесали (което не е учудващо, защото не е sf). Мен пък ме е яд, че не издадоха "The Terror" (2007).

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun Dec 06, 2009 4:44 pm

На мен Млазан след третата част доста ми се разводни и го зарязах, просто това прескачане напред назад и мазните откровения на така наречения гений ми дойдоха в повече определено. Мартин също доста ме разочаров с четвъртата част на Песента, чакам петата - обаче тя не се вижда на хоризонта. За това междувременно чета други неща и съжалявам за един по перфектен при възможност свят ...

User avatar
Blade
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Mar 02, 2007 11:17 am
Location: bourgas/sofia
Contact:

Post by Blade » Tue Mar 09, 2010 6:26 pm

Devoted of Slaanesh ти маняк си някакъв хейтър, остана само да изброиш още 2-3 фентъзи поредици, които си зарязал след 2-та книга, понеже нещо е подразнило естетиката в душицата ти.

По темата(ОРИГИНАЛНАТА такава):
Склонен съм да се присъединя към мнението на онзи, що възхваляваше Симънс и Хиперион - чутовно произведение!!!
And to the fire-ey'd maid of smoky war
All hot and bleeding we will offer them:
The mailed Mars shall on his altar sit,
Up to the ears in blood...
Shakespeare

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Sep 19, 2010 8:57 pm

Чехов (разкази), Пушкин (Евгений Онегин), Достоевски (Записки от подземието, Идиот, Братя Карамазови) от руската класическа литература, Умберто Еко от съвременната класическа литература с Името на Розата и Махалото на Фуко, Марк Твен с разказите си, Робърт Шекли с неговите разкази, от Българските автори - Николай Райнов.

От Дан Симънс съм чел Лешояди и ми хареса :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Sep 22, 2010 9:31 am

Намерих "Кухеният човек" за 5 лв. и се чудя дали да я взема, на Симънс съм му чел само "Хиперион". Отзиви?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Wed Sep 22, 2010 11:21 am

Dante wrote:Намерих "Кухеният човек" за 5 лв. и се чудя дали да я взема, на Симънс съм му чел само "Хиперион". Отзиви?
На мен лично "Кухият човек" ми се видя безбожно тъпа. Не знам, може би съм имал прекалено високи очаквания след "Хиперион". Иначе това е по-скоро трилър, отколкото фантастика. Има само малко мистично-философски ала-бала.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Sep 22, 2010 11:54 am

Dante wrote:Намерих "Кухеният човек" за 5 лв. и се чудя дали да я взема, на Симънс съм му чел само "Хиперион". Отзиви?
Доста добра книга. Но не очаквай да е като Хиперион.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Deckard
Smallfolk
Posts: 9
Joined: Fri Aug 20, 2010 2:46 pm

Post by Deckard » Wed Sep 22, 2010 4:46 pm

Аз съзнателно не искам да чета тази тема подробно, тъй като все още съм прочел само първата книга от поредицата и се пазя от спойлери. :)

Между другото в "Хиперион" забелязах едно малко логическо противоречие, но не съм сигурен дали то е грешка на автора или аз съм пропуснал нещо при четенето. Става въпрос за...
Spoiler: show
...един от последните разговори между поклонниците, в който се споменава, че в конкретния момент Шрайка е ограничен само до района на Гробниците на Времето. Въпреки това според разказите на главните герои това съвсем не е така. Шрайка убива крал Били в Града на Поетите, посещава селището на Бикурите, явява се в сънищата на Сол Уайнтрауб и съпругата му, както и във виртиуалните тренировки на Федман Касад.

Доста е объркващо и не знам кое от двете твърдения е вярно.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 22, 2010 4:51 pm

he's just THAT cool :D
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 24, 2010 10:51 pm

ГЛУПОСТИ. Хиперион е ТОТАЛНО завършено произведение, което Ендимион само РАЗВАЛЯ. Ебати блатантната дезинформация беше тоя пост, РРС!!! Shocked
И двете неща които си казал не влизат в противоречие с това което аз съм написал - Ендимион дават отговори на въпросите от Хиперион.
А от интерцията не мога да си представя човек който прочита Хиперион, остава очарован и си казва с хладен разум - чакай, тука ми казват Ендимион развалял. Няма пък да го чета и това е. Няма как да стане защото винаги ще те гризе червея на съмнение - какво ли става след това, кой кой е в играта и изняснява ли се голямата картина.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests