Kнигите за Дризт

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Kнигите за Дризт

Post by Gunslinger » Sat Dec 18, 2004 10:26 pm

Днеска мернах,че е излязла новата книга за Дризт.И се сетих да питам дали, има някои който е на едно мнение с мен,че книгите на Салваторе за Дризт са едно доста хубаво,но доста стандартно фентази,което не предлага кой знае какъв сюжет?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Dec 18, 2004 11:41 pm

ми, прав си, не са нищо особено ма са зарибявка ;Р
В смисъл, далеч са от класата на Ериксон, ма стават за губене на време :)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Dec 19, 2004 3:04 pm

Аз ги чета, не защото последните кой знае колко ми харесаха, а защото започнах поредицата и предпочитам на довърша. Така че дайте малко инфо - заглавието на книгата за да си я купя и нея.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Dec 19, 2004 4:33 pm

Това си им е особеност на поредицит е- колкото и да затъпеят, си остават зарибяващи, поне в повечето случаи. Аз затова и не започнах с Forgotten Realms. :wink:
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Dec 19, 2004 10:34 pm

Ми и аз ги чета ,защото ги почнах и не обичам да не довършвам.Новата книга се казва"Беззвездна Нощ".От поредицата за "Наследството на Мрака" е.
На корицата е Дризт(през който се е минала Тараска :твистед: ) и Кати Бри.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Wed Jun 21, 2006 11:04 am

Аз съм прочела само "Трилогия за мрачния елф" и книгите ми харесаха. Мрачните елфи са интересно измислени, цялата им религиозна система и въобще начина им на живот. Подземния мрак също е добре измислен. На повърхността нещата някакси повече ми приличат на всяко друго фентъзи, но пак си стила на Салваторе и не е никак зле.
Come out, come out...

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Wed Jun 21, 2006 8:04 pm

vampire_girl wrote:Аз съм прочела само "Трилогия за мрачния елф" и книгите ми харесаха. Мрачните елфи са интересно измислени, цялата им религиозна система и въобще начина им на живот. Подземния мрак също е добре измислен. На повърхността нещата някакси повече ми приличат на всяко друго фентъзи, но пак си стила на Салваторе и не е никак зле.
Само дето не ги е измислил Салваторе.
...

User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Thu Jun 22, 2006 9:17 pm

Night Wanderer wrote:
vampire_girl wrote:Аз съм прочела само "Трилогия за мрачния елф" и книгите ми харесаха. Мрачните елфи са интересно измислени, цялата им религиозна система и въобще начина им на живот. Подземния мрак също е добре измислен. На повърхността нещата някакси повече ми приличат на всяко друго фентъзи, но пак си стила на Салваторе и не е никак зле.
Само дето не ги е измислил Салваторе.
Бтв, така и не научих къде се появяват за първи път. :oops: Някой по-информиран ще разкаже ли? *гледа невинно*
Come out, come out...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jun 22, 2006 9:34 pm

Ами, мрачните елфи в конкретния случай са си Dungeons & Dragons персонажи, а пък създателите на играта най-вероятно са се вдъхновили от Морикуендите на Толкин...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Last_Guardian
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jun 07, 2006 8:07 pm
Location: In her dreams... :)
Contact:

Post by Last_Guardian » Thu Jun 22, 2006 10:07 pm

Daggerstab wrote:Ами, мрачните елфи в конкретния случай са си Dungeons & Dragons персонажи, а пък създателите на играта най-вероятно са се вдъхновили от Морикуендите на Толкин...
Доколкото знам първоначално мрачните елфи не са се подвизавали из Ъндърдарк. :) В Д&Д 1.0 те са раса от повърхността, но после историята им се превръща в трагедия.

Първоначално те са били просто отдалечена част от елфическото съсловие, населявали са определена група блата в Царствата. Историята разказва за група черни дракони подпомагани от човешки магьосници, които завземат териториите и изтласкват елфире... Единствената им възможност са подземните тунели на джуджетата "дуергар". Когато светлината напълно изоставя елфите и каменните стени притискат съзнанието им, им се явява Лот, която предлага да влее в кръвта им от силата си и да ги "спаси". Естествено по-добрият вариант пред смъртта е примането на предложението. Скоро те се превръщат в една от най-мрачните раси в Царствата. Малко от тях прозират истината - самата Лот подтиква драконите да прогонят елфите за може тя да ги "управлява" в Ъндърдарк. За жалост групата е разгромена из мрачните тунели.

Кампанията, в която участва самият Г.Гаигах е точно от тези мрачни елфи, опитващи се да се измъкнат на повърхността, за жалост - имали са гадно ДМ :)

Иначе - по темата - приятно ми е да чета за Дризт. :) Едиственото, което не ми харесва в стила на Салваторе е прекомерната идеализация на героя му. Новата книга е добра поне според приятелката ми. :) Скоро и аз ще й хвърля един поглед.
Pain from life never fades away,
by light I have been betrayed,
Fallen, for my dark sins
forsaken from what I love,
I march on to the kindom of the dead
I am the Angel, The Angel of Death
Image

User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Fri Jun 23, 2006 8:36 am

Леле, благодаря за информацията! :D :D :D Наистина много!
Come out, come out...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jun 23, 2006 11:15 am

Принципно тъмните елфи имат известни разлики в различните сетинги. Например в Еберон ако не ме лъже паметта те се водят отделна раса, а не под раса на елфите.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Jul 02, 2006 9:23 pm

Книжките са си доста тъпи и стандартни, обаче Салваторе не е човек когато дойде време за битки. Толкова брутално и живо описани кютеци няма. Направо ти иде да вземеш ножа за хляб и да ходиш на лов за съседи, само и само да използваш новопродибитите бойни похвати.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Tue Jul 04, 2006 10:55 am

Принципно преводът "мрачни" елфи винаги ми е бил ужасно смешен - веднага си представям некви свъсени депресанти хехехе...
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Tue Jul 04, 2006 11:31 am

Някой може ли да каже в какъв ред трябва да се четат.
Благодаря! :D

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 21 guests