Стивън Кинг

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply

Харесвате ли творчеството му?

Да - обожавам книгите му!
56
48%
Абе бива, но има и по добри автори с които да си прекарвам свободното време...
47
41%
Не го харесвам...
2
2%
Не чета хорър...
7
6%
Стефан чий?...
4
3%
 
Total votes: 116

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Wed Dec 01, 2004 11:02 pm

И аз бих искал да си дам мнението за книгата, ама никъде не успях да е намера.Много ма е яд.Да знаете къде мога да е намеря??????
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Thu Dec 02, 2004 9:21 am

Моето мнение - най-глупавата книга на Кинг, която съм чел.Може да е и заради това че се мъчих(друга книга не съм дочитал с такова нежелание) над нея преди доста години...знам ли.Жалък опит за детска приказка ;)
1st rule - I RULE.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu Dec 02, 2004 9:30 am

Ми де да знам, на мен ми хареса - може би щото я прочетох на 13 -14 години, де да знам. :D Но не е лоша като приказка - колко по-тъпи приказки съм чел и са ми чели...

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Thu Dec 02, 2004 9:33 am

Dilvish, и аз на подобна възраст я четох, братче, обаче едва ми издържаха нервите :)
Абе хора всякакви, вкусове също :)
1st rule - I RULE.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu Dec 02, 2004 9:37 am

Хе-хе, има нещо такова :D
Ми не `нам, Рос, аз тогава четох и "Дебнещият страх" на Лъвкрафт, може и затова да е било. Иначе според мен "Пътна мрежа" е без конкуренция в категорията "Тъп роман на Стивън Кинг". Може и от мен да е, но изобщо не можах да разбера за какво иде реч вътре...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Thu Dec 02, 2004 12:12 pm

Пътната мрежа си ме накефи доста, прочетох я с много по-голямо желание, отколкото чета сега "Играта на Джералд" То във пътната мрежа всичко си е много ясно.
Gunslinger, от Стара Загора съм, плюс това все още не съм сигурен че искам да препродам "Играта... " - може пък да ми хареса случаааайно до края, пък и все пак трябва да разбера кво ще стане:-))))
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Dec 02, 2004 2:12 pm

"Играта на Джерърд" наистина е доста слаба книга.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 16, 2004 10:03 pm

Dnes si vzeh purvite dve ot tumnata kula. Molia vi uspokoete me che 15 kinta sa bili dobre vlozheni zashtoto se chudia dali da vzema i drugite dokato ima pone malko namalenie na panaira. I vuobshte niakoi da si kazhe obektivnoto mnenie za dark tower. Sorry ne mi se rovi v predni stranici.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Dec 16, 2004 10:11 pm

Книгите за Тъмната кула са най-яките на King.Заслужава си всичките пари.С всяка книга става все по интересно.(освен 6)
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 16, 2004 10:33 pm

6ta tupa li e?

btw tia Pleiada napravo sa se omazali - mozhe li edna drebna knizhka da e 18 leva pri uslovie che tolkova e DUNE iakoto izdanie na Antov????

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Dec 16, 2004 10:43 pm

6 е наи-не хубава.Ако мога така да се изразя.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Wednesday13
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Nov 16, 2004 4:26 pm
Contact:

Post by Wednesday13 » Fri Dec 17, 2004 3:12 pm

Муад_Диб книгите си 3аслужават , а3 си ги къпих всичките сега чета #6 и според мен всяка следваща е по-добра , #1 ми се стори малко объркана но след това всички си идва на мястото . Най мн се и3кефих на #4 където иде реч 3а миналото на Roland , #5 също е от най 3арибяващите /като и3ключим края/ , сега #6 сам някъде след първите 100 страници обаче не се е случило нищо инт :roll: .
Дано #7 я пуснат скоро. Единственото лошо нещо е че книжките струват доста пари , досега сам дал над 70 лева , но определено не съжалявам .

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Jan 10, 2005 1:26 pm

Оф, за 6-та книга не мога да се съглася. И аз сега я чета, но ... не ми харесва. По начало никога не съм харесвала образа на Сузана (Одета, Дета), а сега пък и като централен герой... Но не е само това, развитието на действието, ставащото в историята - не ми харесват особено. Но като оставим настрана тази 6-та книга, смятам, че света, който създава Кинг е най-интерсния - различен и много оригинален - описван някога от автор на книга.
И да попитам по-компетентните чели тази книга. Роланд и всички останали наричат Калахан "татко". Но Калахан е (бивш) свещеник и би трябвало обръщението да е "отче" (Father на английски нали се превежда като "отче" когато става дума за свещеник). Грешка на преводача ли е или наистина наричат Калахан "татко"?
pulled out

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Post by Drake » Mon Jan 10, 2005 5:59 pm

В оригинала думата, която използват, когато се обръщат към Калахан е pere, а не father. Pere е френска дума и значи баща и предполагам е навлязла в английския именно в смисъл на отче. Явно преводачът се е пообъркал малко и не е знаел как да го преведе. Правилното обръщение е отче.

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Sat Feb 12, 2005 12:24 pm

Да имате да вземате, точно 'татко' си е правилното обръщение:)
Просто Калахан не обичаше да му казват отче и от там:)
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests