FlashForward

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

FlashForward

Post by Muad_Dib » Fri Oct 30, 2009 11:08 pm

Image


Изгледахме излезлите 5 серии (днешната 6та още не сме я гледали) и аз, както и любимата, сме в пълен възторг. Сериалът за тези 5 серии нямаше празно, идеята е адски добра, Джоузеф Файнс не успя да ме издразни досега и въобще ако ABC не разводнят историята сериалът може да е дъ некст бест тинг.

За какво иде реч накратко: мултимилионна продукция, призвана да замести Лост, сюжетът с две думи: изведнъж всички хора на земята изпадата в безсъзнание за 2 минути и 17 секунди. През това време всеки един от тях изживява тези 2 минути в бъдещето, след 6 месеца, един вид, получават спомените си "in advance". Флашфоруърдите на някои са жестоки и променят сегашния им живот, на другите са направо смешни, на трети скучни....Естествено има конспирация и хора, които не са пострадали от гледането напред в бъдещето, много въпроси, малко отговори и т.н. Това е подкрепено с доста прилични ефекти, МНОГО хубав диалог и сценарий и силен каст.

Времето ще покаже какво ще излезе от този многообещаващ сериал, но аз лично засега съм официално хукнат.
Last edited by Muad_Dib on Fri Oct 30, 2009 11:23 pm, edited 1 time in total.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Re: Flash Forward

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 11:20 pm

Muad_Dib wrote: Изгледахме излезлите 5 серии (днешната 6та още не сме я гледали) и аз, както и любимата, сме в пълен възторг. Сериалът за тези 5 серии нямаше празно, идеята е адски добра, Джоузеф Файнс не успя да ме издразни досега и въобще ако ABC не разводнят историята сериалът може да е дъ некст бест тинг.

Времето ще покаже какво ще излезе от този многообещаващ сериал, но аз лично засега съм официално хукнат.
6а седмица чакам да го каже това некой и да си почнем темичка за... :)

в 5и епизод нещата съвсем избесняха сюжетно, направо за разлика от други некои сериали нямям търпение да гледам 7и епизод...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Oct 30, 2009 11:21 pm

Аз бях хукнат до първите четири епизода, но поизгубих интерес към персонажите. Вече не ме вълнува какво ще им се случи, а и актьорите не ме убеждават, че героите им са интересни.

Може би и защото следя доста други сериали и все по-трудно давам шанс на нови заглавия.

Ама ще поглеждам темата, да знам как ще приключи работата. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 11:22 pm

Може ли некой админстващ да махне празното от заглавието?

да бъде FlashForward, а не Flash Forward....

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 30, 2009 11:24 pm

Оправих го.

Ицо, ти гледаш над 20 неща, не съм изненадан :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Oct 30, 2009 11:25 pm

Е, в началото ме заинтригува. :)
passer-by wrote:Пилотния епизод на FlashForward.

Всички хора по света в един и същи момент губят съзнание за 2 минути и 17 секунди. Повечето от тях получават видения за един и същи момент от бъдещето - 29 април 2010 г.

Зарибяваща идея. Два основни въпроса на този етап:

1. Ако това наистина са видения от бъдещето, може ли то да бъде променено поради самия факт, че е видяно или ще се случи неизбежно това, което хората са видели (от най-различни гледни точки)? Понеже някои може например да са се самоубили заради шока и това автоматично променя тяхната съдба и тази на пряко свързани с тях хора. Някои от героите искаха това, което видяха да се случи, а други се надяваха на обратното.

2. Ако това не са видения от бъдещето, а внушени възприятия, кой или какво ги е вкарало в съзнанието на цялото човечество и с каква цел? Сцената на стадиона накрая показва, че някои от хората не са изгубили съзнание във въпросните 2 мин 17 сек. Или пък не са били хора.


Интригуващо. Ще му дам един шанс, но засега съм предпазливо настроен, най-вече защото след начина, по който се развиха Lost и Fringe се поразочаровах от такива сериали, а този има елементи и от двата - природата на времето от първия и евентуална конспирация и от двата.

Дано създателите на FlashForward не го изЛостят с ненужни разтягания и нахални пълнежи. Този сериал може както да стане следващия голям фантастичен култ, така и да се разбози и да отблъсне част от публиката.
passer-by wrote:FlashForward 1.02

Сглобяването на пъзела върви добре. Засега интересът ми се задържа. Досадното е, че персонажите не ме вълнуват особено, а това може да стане доста голям минус. На този етап обаче историята поне е достатъчен повод да продължа да гледам.

Факт е, че ако имах повече време, може би щях да продължа да го гледам.
Last edited by passer-by on Fri Oct 30, 2009 11:39 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 11:35 pm

Искам да помоля сюжетните разкрития да се слагат стриктно в означения,
за да може да се чете лесно от хора дето ще гледат и т.н..
Spoiler: show
в 5и епизод много силно беше това, че Джанет Сокола е от малцинствата, което
с оглед на нейното ПрескокНапред е интересно. А Пуцаницата като завършек е много силно...

в 6и епизод ми хареса, че си направиха "епизод за Halloween" и го вписаха в цялостната сюжетност, дето развиват.

в 3и Епизод страшно ме изкефи Убийството гарвани...
Бях го чел термина в Тъмната Кула, но така го вплетоха, че да няма превеждне...

Има много подробна история за това, която може би по-нататък ще добавя...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Oct 30, 2009 11:42 pm

Критиките ми се изчерпват с тези неща:
-Не чувствам никаква химия между актьорите особено от влюбения Шекспир.
-Мисля, че сценария е прекалено corny на места.
-Прекалено много повтарят тия flashfoward-и.Ако още веднъж видя пича от Лойд още веднъж да си обърне главата не знам кво ще направя.
Иначе съм много заинтригуван.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Oct 31, 2009 12:43 am

Пуснах първите два епизода, добро е сериалчето, ма чак некс бест тинг .. . не мисля. Вероятно ще продължа да гледам, като има повече серии. Освен това, след като гледах първите два епизода от един друг нов сериал, харесаха ми, но се оказва че рейтинга е мега зле т.е върви към кенсълване, ми се отгледаха нови сериали :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Oct 31, 2009 12:56 am

Gunslinger wrote: -Не чувствам никаква химия между актьорите особено от влюбения Шекспир.
Е това откъде дойде? Това, че си гледал нек'ъв филм от миналия век, с участието на актьора изпълняващ главната роля, какво общо има с предаването?

Ако искаш химия виж двете хлапета как се сработват....

Лично на мен ми е все едно дали ще ми погледнеш любимо предаване, ама това за химията много не си прав ш'знаиш!(лично мое си мнение, както би следвало да е ясно...)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 31, 2009 2:06 am

armageddon wrote:Пуснах първите два епизода, добро е сериалчето, ма чак некс бест тинг .. . не мисля. Вероятно ще продължа да гледам, като има повече серии. Освен това, след като гледах първите два епизода от един друг нов сериал, харесаха ми, но се оказва че рейтинга е мега зле т.е върви към кенсълване, ми се отгледаха нови сериали :)
Казах, че може да е, не, че е. Хайде да не се хващаме за думата, интелигентно момче си и горе-долу спряхме да се храним последните месеци, дай да продължим, а? :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 31, 2009 4:11 am

Абе аз принципно не си падам по дудненето "това що не е като в оригинала", знам, че от книга до филм/сериал има голяма разлика, обаче предвид на какво лежаха идеите в романа, не ми е ясно що изобщо са го използвали името, след като явно няма да има нищо общо. Дори самото явление не е същото.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Oct 31, 2009 9:49 am

Бобсън wrote:
Gunslinger wrote: -Не чувствам никаква химия между актьорите особено от влюбения Шекспир.
Е това откъде дойде? Това, че си гледал нек'ъв филм от миналия век, с участието на актьора изпълняващ главната роля, какво общо има с предаването?
Oчевидно общото е, че актьора в главната роля а.к.а Влюбения Шекспир не ми харесва особено как се справя с актьорската игра.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 31, 2009 9:51 pm

Изгледах първите четири серии и най-вероятно ще изгледам поне още толкова, но все пак не успя да ме грабне особено.
Има някои хубаво направени сцени и моменти, но са по-скоро малко. Историята не е лоша, но за момента ми е леко обикновена, героите също не са лоши, но и те са някак стандартни. Фразите „Това беше на стената с доказателства”, „Няма да ти изневеря” и „След шест месеца ще умра” се повтарят през пет минути и е просто уморяващо да ги слуша човек отново и отново.
Вижда се, че има потенциал, но ако не започне да го развива в близките няколко епизода, сигурно ще го спра.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 06, 2009 8:36 pm

Ок, признавам – пети, шести и най-вече седми епизод наистина бяха адски добри и дръпнаха нивото на сериала доста нагоре.
След седма серия някак най-после възприемам нещата сериозно –
Spoiler: show
самоубийството беше страхотен ход. В първите серии си казвах „Е, каквото и да се случи, всички са в безопасност, нали имат бъдеще”. Но сега вече се видя, че това не е така. Тоест залозите са вече големи и всеки може да промени видяното. От друга гледна точка така заприличва леко на Heroes, но какво пък, пак си изглежда яко.
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests