Vagabond

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Vagabond

Post by Cruelty » Sun Oct 25, 2009 8:38 pm

Vagabond.
Shinmen Takezo is destined to become the legendary sword-saint, Miyamoto Musashi - perhaps the most renowned samurai of all time. For now, Takezo is a cold-hearted killer, who will take on anyone in mortal combat to make a name for himself. This is the journey of a wild young brute who strives to reach enlightenment by way of the sword - fighting on the edge of death.
Определено си трябва отделна тема :D. Още на първи том мина AS в личната ми класация :shock: :shock: :shock:. Уж го чаках да приключи преди да го почна, пък го изчетох за 2 нощи... Добре, че беше Зайо го препоръча :heart:.
Невероятен арт, разкошни битки, добре разказана история до момента. Има си кървища, разни хвърчащи крайници, кретенски хумор на точните места. Изобщо - разкош...
И в момента съм се олигавила до ушите от възторг и вече ме тресе злобна абстиненция. По-трезва преценка ще има на втори прочит :).
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Oct 25, 2009 9:01 pm

Az v gornata tema wrote:Vagabnoda и аз го прочетох - много готино ми влезе. Разказана е историята на Миямото Мусаши - най-могъществения турбо легендарен японски войн, за който не знае. Не е особено исторически достоверна, то и май няма много факти за него (не се знае кога се е родил даже май), но както и да е...
Мен лично ме грабна с рисунъка и особено с изключително реалистичните си битки едно на едно. Не знам, мен лично кръвта не ми дойде много, имаше няколко чифта отрязани крайници и два-три чифта цици, ама според мен си седят особено на място и допълват много атмосферата... Де да знам, на мен не са ми направили такова впечатление като на Зайо.
Минусите са, че по някое време битките взеха да се проточват в твъърде много глави, и че всеки втори цървул си има история, дето мангаката гори от желание да я разкаже - то даже историите са готини, ама просто на Мусашката си е по-яка...
Който се кефи на самурайчета и мечове да налазва яко...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 25, 2009 10:28 pm

Хехе, днеска го изгълтах до 80та :) Не е върха, поразредиха битките ма грабва. Бабето е уникално ;)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests