Where the Wild Things Are

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Where the Wild Things Are

Post by Roland » Sun Oct 18, 2009 5:10 am

Image Image


Image Image


Искам да започна с нещо, което вероятно хората, запознати с проекта, така или иначе предполагат, но все пак да го отметнем - да, Where the Wild Things Are определено е един от филмите на годината.

Тъкмо се връщам от него и още съм леко замаян. Невероятно силна, невероятно жива, епична в камерността си история за вътрешния свят на едно неразбрано дете. Съвършено деликатен и същевременно изтъкан от необуздана детска агресия и разрушителност.

Историята с три думи:

Макс (изигран замайващо добре от съименника си Макс Рекърдс) е момче, което прекарва дните си в безгрижна игра в собствения си отвеян и мечтателен свят, но същевременно копнее за близост от отчуждената си голяма сестра и заетата си майка. Една вечер, след сцена с майка си, той бяга от къщи и... отива на далечен остров, населяван от огромни, човекоядни, но добродушни чудовища, които го правят свой крал.

Прекрасна постмодернистична приказка, в която всеки герой е аспект от личността на Макс, за да го научи малко по малко колко трудно е да задържиш едно семейство заедно и да не изгубиш онези, които обичаш. The Wild Things... е страхотно заснет, като камерата е треперлива, кътовете са насечени и прескачат от сцена на сцена, но това не е досадният и безсмислен шейки кам на Борн, а осмислен художествен похват, който само подсилва непосредствената, жива, дива атмосфера на вътрешния свят на самотния Макс.

Вече споменах, но ще повторя, че момченцето играе зашеметяващо. Ясно е, че са кастнали дете, което да е максимално близо до търсения образ, но при все това си представям колко болезнена и дълга работа е паднала по превръщането му в точната смесица от мечтателност, невинност, агресия, детска жестокост и в крайна сметка пълно безсилие. Поклон.

Филмът има само два по-сериозни проблема:

1. При целия си (напълно резултатен разбира се) стремеж да е невероятно фин, майсторски и арт, той леко губи емоционалния фокус на моменти и от време на време губи... не знам как да го кажа... цвят. Това не е твърде натрапчиво, но все пак го има.

2. Where the Wild Things Are e базиран върху култова (на запад) детска книга от 60-те, маркетва се като детски филм и т.н., но той е всичко друго, но не и детски! Тънкостта, с която е заснет, майсторството, с което е разказан, и в крайна сметка твърде подтискащата му атмосфера и натрапчива сериозност просто не стават за деца и си мисля, че ако бях под определена възраст, дори би ме изплашил. Сериозно. В смисъл, шибаното слънце ще умре, ебати!


С последното не искам да кажа, че това е някаква сериозна и мрачна драма. Не е. The Wild Things... има своите приказни моменти, своите фантастични пейзажи, шеметни игри и безгрижен смях. Но всичко това е вкарано в наистина сериозен и смислен контекст и просто трябва да се гледа с тази мисъл.


Много горещо го препоръчвам. Надявам се да го пуснат в България, но в случай, че са го планирали за Великден примерно, или им е твърде арт, за да си дадат зор, изчакайте малко и награбвайте първият рип с някакво все пак почтено качество. Във филма определено има неща, които си струват големия екран, но точно тук по-важното е друго. Аз излязох разтреперан от салона, мамка му!


Слагам трейлърите, за който не ги е виждал:

http://www.youtube.com/watch?v=SsZXKLtDb-k&NR=1 (началната музика тук е от филма)

http://www.youtube.com/watch?v=2NOkQ4dYVaM
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Oct 18, 2009 11:10 am

Баси, толкова искам да го гледам...мнението ти просто потвърждава собствените ми предположения, че ще е поредният филм на Спайк Джоунз, който ще заобожавам.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 18, 2009 12:06 pm

Интересно ревю, прочетох го с кеф. Симеоне, мислиш ли, че трябва да се пуска тема за всеки филм, който си гледал на кино? Просто за 10тина дни си пуснал вече 4 теми за отделни филми. Разбирам, че си ги харесал, но чак толкова....

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Oct 18, 2009 1:12 pm

Muad_Dib, що за ужас пишеш, бе? :lol: Че за този филм ако няма тема, за кой тогава?

Ролик, тва е едно от малкото ти свестни ревюта, където всъщност знаеш какво приказваш. ;)

Ето едно яко:
http://www.aintitcool.com/node/42677

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 18, 2009 2:08 pm

Не го казвам, за да се заяждам или защото мисля, че филмът не струва, просто Симо пусна вече пет теми за филми отделни последните две седмици, това е.

User avatar
deadface
Merchant
Posts: 96
Joined: Fri Mar 31, 2006 10:15 am
Location: 6 feet under

Post by deadface » Sun Oct 18, 2009 2:35 pm

Аха, и аз не искам да се заяждам, обаче такава тема вече има :arrow: viewtopic.php?t=4316 . Надявам се, че и на мен ще ми хареса поне колкото на теб.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Oct 18, 2009 2:59 pm

Еми, Muad_Dib, ако Ролик изгледа 50 нови яки филма за 2 седмици, що пък да не пусне 50 теми за тях?

Виж на deadface аргументът по заслужава внимание. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 18, 2009 6:13 pm

Да, сори, не съм обърнал внимание за другата тема.

Иначе съм пускал теми за филмите, за които мисля, че има кво да се говори в повече от три поста. Не съм пуснал за 9 или Fame, или The Hangover, нали?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 18, 2009 8:13 pm

Мдам.

Бтв изгледах трейлърите, определено изглежда добре. Даже гласът на главното "чудовище" много ме накефи, че май е на Джеймс Гандолфини, може и да бъркам, ама той ми е любимец.

Само нали не става въпрос за това как детето накрая на историята умира от рак или нещо подобно, защото толкова тъжно нещо наистина не ми се гледа. Някак си се усеща някаква обреченост в този трейлър :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 18, 2009 8:16 pm

Muad_Dib wrote:Мдам.

Бтв изгледах трейлърите, определено изглежда добре. Даже гласът на главното "чудовище" много ме накефи, че май е на Джеймс Гандолфини, може и да бъркам, ама той ми е любимец.

Само нали не става въпрос за това как детето накрая на историята умира от рак или нещо подобно, защото толкова тъжно нещо наистина не ми се гледа. Някак си се усеща някаква обреченост в този трейлър :roll:
Не, филмът определено не разчита на евтина мелодрамичка, освен това е базиран стриктно на детска книжка с картинки, нали, при все пластовете, които е вкарал отдолу :) Финалът Е много разчувстващ де, но не по тоя начин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 18, 2009 8:17 pm

Супер, тогава ще го гледаме при първа възможност.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sun Oct 18, 2009 9:24 pm

И аз чакам с нетърпение филма. Прочетох, условно казано, и книжката, която е пет изречения и 15-тина илюстрации. Цяло постижение си е от това да направиш филм.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Sun Oct 18, 2009 10:06 pm

Звучи доста подобен на El laberinto del fauno, а и доста по-плитък.
Но ще видим

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 18, 2009 10:09 pm

Намирам те за идиот и постовете ти - за ужасно тъпанарски. Моля те изненадай ме поне веднъж. ПОНЕ веднъж.

Колкото до другото - не, грам общо нямат и този е доста по-дълбок. Аз ги обожавам и двата де.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Oct 19, 2009 1:04 am

Интересно е че го каза точно след този пост :)
Изненадите само развалят стила.
Иначе споделям мнението ти.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests