Ultimate Survivor Kaiji

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Ultimate Survivor Kaiji

Post by Nowiqbroi » Sun Oct 18, 2009 12:31 pm

Image

Кайджи Ито е бедняк, ревльо и пълен боклук. Парите, които печели от игра на комар, използва за да се налива с алкохол, а яда от скапания живот си изкарва върху колите на хората.
И така докато един ден в дома му не пристига мистериозен човек, от когото разбира, че трябва да изплати дълга на изчезналия си другар и единствения начин, по който може да го направи, е да заложи живота си на кораба Espoir...

Хареса ми, въпреки че концепцията му не е особено оригинална и не беше особено непредвидимо. Дойде ми като Batman Begins на аниметата - простичко наглед, но добре изградено и с готина поука.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 18, 2009 7:15 pm

Артът изглежда интересен. Ще го погледна някой ден.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Oct 18, 2009 7:36 pm

Артът е безумно грозен всъщност, поне според мен. гледал съм го тоя сериал до средата, но в един момент ми писна от постоянните нравоучения от страна на разказвача на тема "човек за човека е вълк" и го зарязах.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Sun Oct 18, 2009 8:20 pm

зле е.
акаги беше приятно до 15-ти епизод примерно,но каиджи е откровенно зле.
цялото аниме е един безкраен цикъл от лолдрама моменти,последвани от 15 минутен разбор на ситуацията (я от разказвач,я от някой кибик),а резултатът е много пресилени сълзи и още драма.
просто прекалено силно се опитва да бъде съспенс,ама нещо не се получава.
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests