Споделете

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 15, 2009 4:57 am

Roland wrote:Не, аз друго имах предвид, или по-точно малко по-друго. Хора като Майкъл Бей и Уве Бол са ми прекалено екстремни примери - те са явни идиоти и за техните чувства не ми пука. Нито имам предвид пестене на критики.

Имах предвид нещо доста по-непосредствено, а именно - че актьорите, участвали в танкнал филм, или оператора, или СТОТИЦИТЕ други по-мизерни длъжности, ще имат сериозен проблем с намирането на работа оттук нататък, креденшълите им падат рязко и т.н. А в конкретния случай вината просто не е тяхна, а на кухия сценарий, тъпата режисура и БРУТАЛНИЯ едитинг след заснемането. Тоест, мисълта ми е как покрай сухото гори и мокрото, а средният зрител никога не се замисля за това КОЙ точно е виновен за това нещо да е боклук, като често дори несъзнателно прехвърля негативизма си към хора, които изобщо не го заслужават.
Да, май се поотплеснах в друга посока по въпроса за фенската реакция, хем разбрах какво имаш предвид, защото прочетох мнението ти за филма и ми е ясно защо ти е легнал на сърцето.

За актьорите и техническия състав едва ли има повод да се тревожиш според мен. Тези, които оценяват работата им обикновено умеят да разграничат нещата и да оценят приноса на отделните участници по заслуги. Та даден филм може и да се провали, но кадърните хора в него не са непременно обречени заради това. Ако са се представили добре, работата им ще говори за тях. Но тук вече филмовите разбирачи (предпочитам тази дума пред "експерти" в случая) трябва да си кажат думата и да дадат примери.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 15, 2009 5:06 am

Хммм, и си прав, и не си съвсем. Щото айде, екипът хубаво, там ше оценят, че хората са си свършили работата, ше ги наемат пак. Актьорите обаче? Дори ти, като кастинг директор, да смяташ, че Х се е справил добре и е невинен, ще го наемеш ли, ако заради танкналия филм феновете не могат да го понасят тоя пич?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 15, 2009 5:11 am

Според мен кастинг директорите преценяват кандидатите по това дали ще паснат на дадена роля. А и има случаи, когато публиката отначало чува, че Х ще играе във филма У и възкликва "Кой бе, тоя ли некадърник, дето играеше в оная боза?!" (а понякога Х може да не е некадърник, но участието в бозата го е оцапало в очите на профаните). След това публиката гледа филма У и вика "Яяяя, ма Х бил много дОбър бе!"

Да не забравяме, че немалко известни днес актьори са започнали с участие в некачествени продукции, но един ден попадат на подходящата комбинация сценарий-режисьор-продуцент-екип и звездата им изгрява. После избягват да говорят за въпросните бози. :mrgreen:

Осъзнавам, че тук давам оптимистичния вариант, но отново - ако даден актьор е кадърен, има вероятност това да си проличи, особено ако случи на добър агент и попадне на подходящ кастинг директор. Но си е и въпрос на късмет - сигурно от занаята са отпаднали доста обещаващи таланти, за които така и не сме чули. Съдба.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Thu Oct 15, 2009 4:51 pm

Споделям:
В Хищникът 3, ролята на Момбаса ще се изпълнява от: Mahershalalhashbaz Ali...
Last edited by pnv_Creator on Thu Oct 15, 2009 4:54 pm, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 15, 2009 4:53 pm

pnv_Creator wrote:Споделям:
В Хищникът 3, ролята на Момбаса ще се изпълнява от: Mahershalalhashbaz Ali
Известен като Ричард (бащата-телекинетик на Изабел) от 4400. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 18, 2009 4:55 pm

Добре бе, да му се невиди! Изчакаха ме да си дойда в България, за да пуснат в киното до нас The Road! Презирам ги!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Dec 18, 2009 5:22 pm

Освен да си вземеш билет и бързо да се връщаш... :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Dec 20, 2009 9:31 pm

Добре, току-що прочетох, че Бритъни Мърфи е умряла и...егати! Дано да е от онези злостни шеги дето периодично пускат из мрежата...защото изведнъж си припомних как разбрах за Хиийт...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Dec 20, 2009 9:56 pm

Ами поне засега не намирам източник, на който да хвана вяра на 100 %. Всички се цитират едни други и първия сайт, съобщил за събитието. Ще видим, до утре ще се разбере.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Dec 20, 2009 10:00 pm

Е то TMZ съобщи за Майкъл Джексън, тъй че...Добре, ЗАЩО?
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Dec 20, 2009 10:30 pm

http://www.chicagotribune.com/entertain ... 4448.story

Май е истина, имаше готин глас.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Dec 20, 2009 11:15 pm

И в Уикипедиа са ъпдейтнали, че е починала :(
Баси, много я харесвах, особено ясно си я спомням в една забравена драма с Кирстен Дънст - "Аритметика на дявола" или от сорта по Холмарк :neutral:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Dec 21, 2009 10:42 am

кофти :?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Dec 21, 2009 5:45 pm

Жалко, девойката си беше доста приятна.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 28, 2009 12:01 pm

Баси, чак сега научих, че на 17 декември е починал Дан О'Банън. :(

(Ако някой дръзне да ме пита "Тоя пък кой е?", ще бъде низвергнат от личната ми вселена. Има си ИМДБ, там си пише какво е дал на феновете на фантастиката и хоръра.)

Мир на праха му.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests