За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Locked
User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Wed Sep 30, 2009 9:38 am

Валкириите ни смазаха. Изтърваме грешни цветове към raid-a (хоп 15к на всички), не можем да interruptnem heal-a на черната (понеже почти всички сме на черния портал), heal-a отначало не стигаше, макар че това го оправихме след 2-3 опита само, но толкова heal никога не сме хвърляли - на по-успешните опити от 6 healers последния беше с 7211 hps правете сметка за какво става дума. На първите опити понеже treeform друидите трябваше да ловят топки гледам как аз, един шаман и два паладина сме с по 7000-8500 hps, двата друида около 5к hps и живота на raid-a стремително пада надолу :shock: Забавно като цяло.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Sep 30, 2009 10:10 am

Goshko, това, дето казваш звучи зловещо :? макар, че ние едва ли ще преминем зверовете с рейда, който в момента имаме... все още имаме дпс-та, които правят около 4к, което е силно недостатъчно за ТоС 25 хероик :( а имаме хилъри, и то холи прийстове, дето стоят в рейда основно, за да хийлват себе си, че и въпреки това, са сред първите измрели в почти всяка битка, та полза от тях - никаква по време на почти цялата битка... :?

а иначе, снощи бе много приятна вечер... отмениха големия рейд, а народа, дето бе ходил в Улдуар 10, тръгна да си го довършва... аз отказах да се присъединя, защото бях много уморена и не ми се реъдваше, и ходих да си правя турнирни дейлита с Таис... забърсах Маймунски да помогне за дракона, докато се мотае из Айскраун, но после той най-позорно ме заряза и хукна да помага на някакъв от тяхната гилдия, щото го домързя да вземе куеста за Цитаделата и съответно - не виждаше зоната, та се наложи да инвайтна случаен прийст, двоумящ се около конюшните, щото много ме мързи да бия къмандъри сама :P

после минах на друида да правим с Илийката дейли хероика - Стратхолм... събра той рендъм дпс-та, чакащи в ЛФГ- шадоу прийст, уарлок и елементъл шаман... и получавам уиспър от елементъл шамана "Таис, Стоян съм" :shock: :shock: а Стоян е старо мое ин-гейм приятелче, дето обикаля света по проекти на Хюлед пакърд и обикновено го засичам на други негови герои... оказа се, че шамана му е стар герой, но привнесен от фракцията на ордата (бил е орк шаман на Шатъред холс и го е метнал на Зенедар, та вече е драеней шаман)... много му се зарадвах и да знаете останалите, че когато е в България, ще го взимам с нас по партита :D
а иначе тръгнахме таймед рън на Страт да правим, но времето ни свърши докато биехме вече дрейка и той изчезна по време на битката :lol: шадоу прийста се разсмърдя, че не сме успели да го направим, а Стоян му обясни, че с дпс-то, дето партито има, то е било и невъзможно...
поглеждам си Рекаунта - лока направил неописуемото дпс от 700!!!!!!!! :shock: :shock: е, такова нещо дори не ми бе хрумвало, че е възможно от уарлок!!

иначе с Таис ще трябва да минавам на аркейн за повече дпс... само дето нямам гиър за аркейна и ще трябва да харча ДКП на поразия тези дни... в тази връзка - Анну, забрави да видиш токен, докато Танче не се оборудва :twisted: трябват ми общо 3 броя... но тази вечер мисля 2 да взема, щото се оказа, че имам само 140 триумфални емблеми, които стигат за 2 айтъма... третия токен ще нинджосам като събера значките... много ми хареса и робата на Блоби, която ползва за аркейн - пада от Близначките в ТоС 25, ама аз съм я проспала.... Холи снощи ме порица здраво, за което, защото въпросната роба била падала мнооого пъти, и дори той (дето е с малко ДКП) я имал, а веднъж сме я били шарднали... :?
та така... ще събирам гиър за аркейн.... снощи минах на билда и посмених някой и друг айтъм да видя колко хейст докарвам - само 660 :( а Блобо е със 783 хейст + около 200 спел-пауър над мен, магарето!... има защо Холи да ми се кара, че съм отсвирила да ъпгрейдвам гиъра си :oops:

Анну, Блоби снощи ме помоли да ти кажа, че ще си получиш крусейдър орбовете по пощата (явно са се насъбрали вече)! може и вече да ти ги е изпратил... ти имаш ли останалите материали, за да си изкрафтиш това, за което си ги поискал?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Wed Sep 30, 2009 11:49 am

Еееее аман от нинджи:(
Дайте ми токен-че де, спасете бухал! А за материалите не знам, трябва да погледна какво имам. дори не съм гледал какво искат. В АН трябва да има всичко.

Нещо чу ли се за танк приорити вчера?
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Sep 30, 2009 12:01 pm

не, защото Блоби излизаше по работа нанякъде и като му казах, че искам да говоря с него, той вика "като се върна около 22 часа" (сървър тайм)... само дето аз не го дочаках и си легнах рано, та не сме говорили... :roll: но ти трябва да си повдигнеш принципно въпроса, защото теб касае... аз си имам други грижи сега, че нямам гиър за аркейн :(

а за токените - Армърито те е "щракнало" на ферал и не мога да проверя ТИ колко токена си нинджосал вече, магаре такова, щото аз досега само 1 съм взела - за шоудърки!! :evil:

Едит: за материалите хич да не го споменаваш това, че не си и проверил, защото това са условията за отпускане на токени:
- да си ги поискал и съответно - да ти е дошъл реда;
- да си Мембър;
- да си готов с останалите материали.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Oct 01, 2009 11:27 am

снощи ме инвайтнаха за рейда и с изненада видях, че ме съммънват във ВоА 25... :shock: съвсем бях забравила, че и той ни е вече в рейд-програмата... набързо го разчистихме, раздадоха луут-а на който го поиска (че там си е на ролване без ДКП) и хукнахме към ТоС 25...

в ТоС 25 рейда мина добре - всеки бос падна без проблеми от първия опит... но аз не бях в настроение изобщо, защото отново имахме 30 човека записани и в рейда се намърдаха хора, дето им виждаме очите само в сряда, когато е фарм-вечер... за късмет на Дима, Трууп имаше ужасна връзка - с постоянни дискънекти, и колкото да не му бе приятно, трябваше да напусне рейда след бийстовете, та нашето момиче дойде за втория бос... преди това я повишиха на Соушъл рейдър, та вече не е в изпитателен срок...

аз снощи харчих на воля ДКП... бях се настроила да взема 2 токена за тиър-сета, че толкова значки имах + евентуално роба, ако падне от валкириите... обаче бейстовете взеха, че пуснаха нелош дагер:
http://www.wowhead.com/?item=46979
и тъй като аз съм още с оръжието от Кел`Тузад, реших да го взема... от Близначките взех още един токен, макар роба да не падна, та довечера имам бая джемове и енчанти да оправям и вече съм по-близо до подходящия за аркейн гиър... междувременно трябва да попрочета елитистите за новостите в ротациите и да тествам макросите си, че съм загубила навиците си... иначе тествах аркейна във ВоА 25 със сегашния гиър, но имах само 5к. дпс...
иначе от ТоС 25 снощи падна хубав луут - хилърския тринкет, дето Гошко го има, падна и мейса от последния бос...

после отидохме при Ониксия, която за "добре дошли" ни уайпна два пъти... първия път не бе по наша вина - лага беше толкова голям, че по пет секунди не може да стартира каста... гледаш боксуващи хора навсякъде и как ДБМ те известява за дийп бред, а ти докато да помръднеш, Ониксия даже го кастнала... офицерите дадоха 5 мин. почивка да проверим дали лага ще се оправи... след 5 мин пул-нахме Они и лаг нямаше... битката протичаше нормално до момента, в който влезнахме в трета фаза... фиър, танка търчи уплашен, а Они - обръща специално внимание на хилърите, та трима от тях умряха на мига... а танка ги последва... другия път да им е за урок на хилърите -> фиър уорд на танка към края на 2-ра фаза и да не стоят на едно място 2-3-ма...

на третия опит пак имаше някакъв проблем, защото лага отново се появи, но малцината останали живи доубиха Ониксия... аз бях умряла, защото танка на уелповете го дискънектна докато ги "танкваше" и съответно де що дпс-та правехме аое върху тях ни отнесоха хвъркатите...
аз не бях разбрала, че на Ониксия сме на рол-ване за луут-а и съвсем неочаквано се сдобих с маге-кастата с резисти, която си е доста добра, та снощи бая нещо отмъкнах... само дето хич не бях в настроение и едва гледах от умора, та направих портал за рейда и се изключих да спя, въпреки че нямаше и 23:30 българско време... днес като се прибера ще купувам айтъми от сета с токените, ще оправям енчанти, ще джемвам, а после ще ходим 2 гилд-рейда в ТоС 10...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Thu Oct 01, 2009 1:11 pm

Tais wrote:а иначе тръгнахме таймед рън на Страт да правим, но времето ни свърши докато биехме вече дрейка и той изчезна по време на битката :lol:
Аз затуй обикновено го дърпам назад ако видя че времето е малко, щото като изтече времето той се скрива в портала. Ама ако е на половин километър от там, трябва да отърчи обратно а през това време ДПС-то може да го налива :wink: Голям смях падна с един ПъГ преди време, търчи оня ми ти дракон, а ние след него го замерваме с каквото можем :lol: :lol: Гътнахме го на няколко крачки преди портала, голям кеф :mrgreen:

Иначе мен Корен пак ме почупи, ама нещо не влагам много желание :roll: Пропусна два дена да го пробвам, ако не падне днеска и утре ще му простя... до следващата година евентуално :lol: :lol: Затова пък разпусках с малко ПвП, Уинтерграсп си ми е любимо място :mrgreen:
Седи Ордата в крепостта и чака да почне битката... Седи и скучае... И решават да си правят дуели. Свършва дуела, а от небето им се изсипва паладин и ги уан-шотва (щото са на малко кръв така или иначе) :mrgreen: :mrgreen: Забърсах така две рогета, паладин и ДК и после 10 дракона кръжаха в небето да ме дебнат :lol: :lol:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Oct 01, 2009 2:07 pm

честно казано, когато съм с Лийд ми е все тая дали ще направим таймд ръна или не :) аз и без това дрейка го пас-вам и бих го взела само ако всички вече го имат, с колекционерска цел, щото няма да го ползвам - все пак си имам инстант летяща форма с друида и тя ми е най-удобна...

аз се зачудих уикенда, ако се посъберем повечко хора на линия да идем да мъчим Лейди Ониксия на 10 с алтове и мейнове, за които не са сейвнати... примерно аз мога да ви хийлвам с Лийд, имаме маса народ в канала, дето може да се джойне... и Илия с ДК, и ти - с палата, ако Стоян е на линия, ще дойде с шамана си, Ланис има хиляда изкласили алтове - може да влезе с което пожелае... можем и от гилдията да вземем някой и друг алт... е, ще мрем известно време, ама все на някой опит ще я убием... :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

iliak
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Tue Jan 20, 2004 2:50 pm

Post by iliak » Thu Oct 01, 2009 4:05 pm

Е колко му е - ще я съборим. Лесно е :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 01, 2009 11:27 pm

Ами вероятно Йоанчето е по-добър вариант заради екипировката. Иначе в момента Борето ми е фаворит. Особено откакто оригиналното Боре се сети да попрочете колко хубава комбинация са Sweeping Strikes & Bladestorm. :lol:

Иначе изкласилите алтове са само 2 :P
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Fri Oct 02, 2009 8:11 am

Мен не ме бройте, нчма да съм в София.

Вчера като си правих дейли хероика се паднах в един много изродски пъг. Беше най-бързото ми минаване на Гундрак досега. Имаше елем шаман, дето реши да се прави на мъж и дори изпи фласка!!!!!!!! Безумец!

На последния босс като почна едно напъване, едно чудо, Хероизъм и тн. Босс-а умря преди да ни изтече хероизъм бъффа. Шаманчето като почна после "дайте дмг метер", "пуснете рекаунт"... и пуснаха му:) Той 4.3к дпс, аз 7.4к :lol:

Бързо се кротна.
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Oct 02, 2009 10:08 am

хахахаххаа... какво похабяване на фласки, а? :lol: Анну, ти в събота ли пътуваш? иначе ти вече си доста облечен и е нормално да ги отвееш... а аз като никога си легнах да спя преди 22:30 българско време!! :shock:
чак като си лягах видях часовника и се засрамих от себе си :roll:

иначе снощи се сформираха два гилд-рейда за ТоС10+Они10... инвайтнаха ме и с учудване видях, че не съм с обичайната си група - нямаше го Шанди, но поне Йени беше в нея... уиспърнах на Шанди да го питам защо не съм при него (предпочитам го като РЛ пред Ниста), а той ми казва, че не е в никакъв рейд, защото е пас-нал участие, за да може повече танкове да се облекат... в това време се джойна Холи към нас и като чух гласа му във Вента да раздава команди направо подскочих от кеф! :D викам му "гноми, ти ли ще ни лийдваш?", а той "неее, заблуждаваш се" :lol: не иска да признае, че го прави той, ама пък как добре се справя, еееех... уаншотвахме всеки бос и въпреки, че почнахме след другата група (30 мин. чакахме да се появи някой за пълен рейд), приключихме преди тях... като се замисля - за около час и половина сме разчистили ТоС и Они...
това, което ми направи впечатление бе, че Холи набързо направи промяна в тактиките и местата, на които да се седи, в 1/3 от битките... примерно на ПвП-то Холи даде нареждания да отсвирим почти всякакъв СС... аз овци не правих - само нюквах, кантърспелвах хилърите и оцелявах :D проблем не срещнахме... даже на последния бос бяхме забравили да чупим ледени топки, щото забравихме, че нямаме хънтър в групата, а при нас обичайно е хънтърска работа :lol: но боса толкова бързо падна, че не бе проблем това... и при Ониксия бе приятно лесно...

после се зачудиха дали да не правим ТоС10 хероик, но решиха, че няма добър сетап за 2 групи, че даже и за една, щото народа взе да се офф-ва, а както Холи сподели, за хероик варианта се иска наливане на мнооооого дмж, за да се вместим в таймерите...

аз си пооправих гиъра снощи и ми останаха 2 айтъма да сменя, за да мина на аркейн... изпратих и РМ до Блобо през форума да обсъдим новите ротации след 3.2.2 пач-а, защото имаме ужасно много задачи в работа и нямам врмее да чета елитистите :?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Sun Oct 04, 2009 12:24 pm

Хубаво е човек да се върне на линия след малко отсъствие.

Народе, хайде да си организираме малко хероик фарм другия уикенд. Останах си без значки за Йоа, а и за Борето трябват много:) То и без това ми е малко трудно да избирам между тези двете :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 05, 2009 9:57 am

какво ги правите тези значки, бре?? :shock:
иначе той и Анну се счупи от хероици тези дни май заради ВоА-айтъмите на хънтъра си... аз нещо лежерно го раздавам напоследък, защото много работа ми се отвори в къщи покрай новите мебели и подреждането, а и вчера с това три часа гладене бях направо пародия... накрая ми бяха останали само едни дънки на Бобси, а Ниста - стартирал битката с Флейма... аз - шофирам Демо... скочих в Демото, закарах го насред многото траш, оставих Рахманинов да пуца по траша, а аз станах да си догладя дънките на детето, че да изключа ютията :lol:

иначе в събота почти не влизах в гейма, а снощи ми бе най-вече ден за тестване на аркейна... след като докопах и хейст-тринкета от ТоС нормал, хейст-рейтинга ми достигна 848, което е вече достатъчно добро за този билд... направих си и няколко макроса, но още имам да отработвам ротациите и най-вече използването на ABr (не съм разбрала кога са успели толкова да го оскъпят на мана него)... :?
тази седмица ще си взема гащите - четвъртото парче от новия сет за крит-бонуса, и ако имам късмет да сменя робата и наметалото, вече ще се кротна с айтемизацията си :P

днес ми се струва малко вероятно да рейдваме, макар да има 25 записани... но пък ако записаните се и появят, може и да има рейд - гледам, че има достатъчно танкове, както и 7 хилъра... много ми се иска да направим Айрън Консил на хард мод, ама да видим как ще удържат жив танка на гиганта... :roll:

Едит: хора, някой от вас да помни да е падала кройката за Merlin's Robe:
http://www.wowhead.com/?item=47603
май ще трябва да понасъбера триумфални значки с Таис за орбове за нея, че е убийствена и за двата ми билда...
Last edited by Tais on Mon Oct 05, 2009 10:41 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Oct 05, 2009 10:38 am

Няма да го удържат:) Там танкът има за своя съдба да мре и друг да го замести:) При това да мре далече, че ще изгърми и народът покрай него.

Но въпросът наистина е да го удържим жив до този момент. Защото онова бие със страшна сила. Аз редовно забравям да си хвана правилното макро, като почнем някоя битка. Но пък ме улесниха и възложиха изрично на Кола да диспелва. Лошото е, че си избира кофти позиция и танкът периодично й излиза от рейндж. А то не диспелнеш ли в първите 1-2 секунди... На 10-ката си бях уловила ритъм и ми беше лесно, но пък хем отдавна не сме го правили, хем тук удря много по-лошо гигантът.

А значките .... че то кога да ги събера. Борето оборудването й почна от нулата. Добре, че има инженерски епични очилца и натрупани hp, които отидоха за хубав chest. И пак късмет имаше, че направи бърз тур на Накс и й паднаха хубави неща от ToC.

Веселбата настава, като сменя между Йоа и Боря. Вчера правех дейлита с войничето (а и някой хероик преди това) и Ниста ме вика за дейлито. Бях сейвната с Борето, та смених на палата. Да не ви обяснявам колко пъти напразно търсих "charge" и тъжно тичах след танка уориър. Все имах чувството, че нещо ми липсва. Точно както с уориъра ми липсва consecration. :D
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Oct 05, 2009 11:32 am

то аз имах предвид именно да го удържите, докато да убием онези двамата калпазани преди това...

а за кройката за робата - имам някакъв бегъл спомен, че падна в ТоС тази седмица, обаче може и да съм се заблудила... но ми остана в съзнанието именно спомена за името й... :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests