Аман от Spam (Part X)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Sep 18, 2009 7:55 pm

Image

Демидж.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 18, 2009 9:03 pm

thunder wrote:Високо стоя

Изповед на един столичанин

култ :)
Spoiler: show
Съзнанието, че съм столичен жител ме издига високо над обикновените хорски дребнавости и еснавщини. Ценното в мене е, че умея да овладявам нервите си и в най-трудните моменти – това за един столичен жител е от голямо значение като се има предвид, че той е поставен да живее в условията на големия модерен, динамичен и изпълнен с изненади, голям град. Когато, например, аз пресичам трамвайната линия, не се паникосвам, не тичам ту напред, ту назад, пресичам бавно с равна походка и без колебание, за да разбере онзи, който е в трамвая, било ватман или ватманка, че пресича стопроцентов столичанин. Има и такива, разбира се, които не разбират, клатят глави нещо и мърморят отвътре, а други направо връхлитат с трамвая върху ми, както беше случая с онова ватманче, което ми счупи две ребра и имаше нахалството да ме измъкне изпод колелетата на трамвая с предизвикателните думи:
- Защо, бе човек, защо пресичаш на червена светлина?
Аз овладях нервите си и само му рекох:
- Момче, момче, кой те доведе в София? Защо не си стоиш на село да возиш снопи? Ами си дошъл в София да мачкаш с трамвай столичните жители? А сега карай за пирогов, че не виждам наблизо линейка!
Казах му и чак тогава спокойно и хладнокръвни припаднах.
Не са в състояние да ме предизвикат и често долитащите до ушите ми шофьорски подмятания и подвиквания: „Овен”, „Турук”, „Чукундур”. Аз съм винаги последователен, праволинеен и се движа само по средата на улицата, на която живея. Тя не е шосе, нито магистрала, тя си е улица – нашата улица, по която ние излизаме и се връщаме по домовете си. Това трябваше да разбере овреме онова голобрадо любителче шофьорче, което се беше повлякло подире ми с реното си като пояс и подало глава от прозорчето крещеше истерично:
- Качи се на тротоара, бе овньо, къде си тръгнал по средата!
- Качи се ти, драги! – казвам му.
- С автомобил съм, не виждаш ли? – крещеше то.
- Слез от автомобила и тръгни пеш като хората! – посъветвах го.
- Ами ако те бутна отзад и ти размърдам бъбреците? – казва ми.
- Аз ще те намърдам в затвора! – казвам му. – плюс обещетение, разбира се, че да си купя и телевизор за твое здраве.
- Ще си купиш дървено пардесю! – пророкува.
- А ти – шаечна нощница на реата! – осведомявам го.
Той продължаваше да бръщолеви, но, респекриран от твърдия ми характер, караше бавно на дистанция зад мен, защото улицата ни е тясна.
- Ще си намериш майстора! – извика ми в изстъпление, когато свих зад входа на жилищната ни кооперация. Аз овладях нервите си и само му рекох:
- Момче, момче, лошо ли щеше да ти бъде на село да тичаш на воля сред едрия дребен рогат добитък, ами си дашъл в София да се тътриш с автомобил след столичните жители по тия тесни квартални улички. Помисли си, никога не е късно. – казах му най-спокойно и си влязох.
Аз не спорих и с оная рошава мотоциклетистка, която не можа да разбере, че изтичвам, за да пресека преди нея, та ме блъсна с мотоциклета си, че отскочих във витрината отсреща.
- Но виждате, че завивам – хленчи и кърши ръце тя – и знак с ръка давам! Защо изтичахте, защо?
- Моме, моме, кой ти посочи пътя за София, та като не можеш да разбереш кога ще изтича някой и кога няма да изтича, защо не си стоиш на село да разкопаваш пролетниците и да отглеждаш качествено и без загуби пиленца? Ами си дошла в София да се чекнеш на мотоциклет и да отпращаш столичните жители във витрините. Помисли си, никога не е късно. – казах й и не спорих повече с нея, а се залових да вадя стъклата от лицето си.
Аз не спорих и с хирурга Чакръкчиев, който като ме видя и се заяде:
- Пак ли ти, бе? Не се научи да движиш като хората. Движи се както трябва! Къде се завираш под превозните средства? Здрав кокал и гладко месо не ти остана!
- Докторе, докторе, тебе пък кой те доведе в София? Та като ти тежи и водиш тънка сметка по колко пъти връщаш живота не един човек, защо не си стоиш не село да бъркаш глина и да майсториш грънци, стомни и бърдуци, ами си дошъл в София да снаждаш счупени кости и да шиеш съдрани кожи? Помисли си, никога не късно. – казах му и си легнах най-спокойно на операционната да извади и останалите стъкла от тялото и лицето ми. Думичка повече не му казах, пък и защо? Високо стоя аз над тези работи, високо!
Ячко е, в тоя ред на мисли нееема такова прибиране като петък на дъжда преди 4 дена празници през цяла София. Се се надявам да не се върнат повечето дет днеска се изнасят по родните места изобщо, и да им аде да си паркирам поне ама нйе :((
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Sep 22, 2009 1:19 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Sep 22, 2009 1:25 pm

Това ако е сериозно - лонг лив Ю Ес Ей, само там може да има такова нещо :?
Image

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Fri Sep 25, 2009 9:54 am

:shock: :shock: :shock: Трите мидени черупки....

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Sep 26, 2009 7:48 pm

Понякога това да взривиш подпорите на широко възприетата картина на света може да доведе до революция, като с Теорията на относителността. Друг път обаче може да доведе и до самозабравено говорене на пълни глупости, понякога и дотолкова, че авторът сам да не осъзнава как тези, които уж му отговарят, му се подиграват.

Ето този суек например - http://groups.google.com/group/comp.lan ... ad76ba1e57 - си мисли, че прави нещо наистина гениално, като маха нулата от математиката. Там е работата, че не го е доизмислил съвсем, но все пак вече пита дали даден език за програмиране (Forth, хубав език, ама едва ли много хора са чували за него) може да реализира тази система за изчисления :shock: По-смешно ми е, отколкото дори ми е тъжно.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Sep 26, 2009 10:21 pm

Буахахаха! :rofl:

Обяснявам тутакси внезапно споходилата ме веселост. Чета аз из нета днеска и попадам на мнението на човек, който коментира превода (използвам понятието "превод" в най-общ смисъл) на Going Postal те така:
ох, остави... че се сетих за онази качулка със светлинната шибалка, която осъществявала надзор на смокиня...
Заинтригувах се какво ли ще да е това и го намерих. Вие може и да го знаете, но аз, бидейки млада и невинна душа, си нямах и хабер. Но ако не го знаете, те ви го на:
http://absurdi.com/view/2592.html

P.S.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Sep 26, 2009 10:47 pm

Неее, това ме съсипаа!!! :lol: :lol: :lol:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Sep 26, 2009 11:22 pm

Google Translate ftw :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Sep 26, 2009 11:26 pm

Смокинята ми обра точките. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sun Sep 27, 2009 2:20 am

на Английски термина за шибалка(още шибучка) е
switch
Това е гъвкава тояжка, дето се потребява за бой.
След като има лазернни мечове, защо пък не светлинни шибучки?

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Sep 28, 2009 4:37 pm

Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Sep 28, 2009 8:05 pm

Мдаа... усеща се.
http://de.fishki.net/picsw/092009/28/po ... ori018.jpg


хехе нощния кощмар на форумния трол :)
http://de.fishki.net/picsw/092009/28/po ... ori029.jpg


В Тесен семеен кръг :))
http://de.fishki.net/picsw/092009/29/pi ... ka_114.jpg
:ninja:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Sep 30, 2009 10:33 am

Знае ли някой от кого е "Бяла спретната къщурка"?
От Уинстън Чърчил, естествено:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-152/id ... l?srchstr=
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Wed Sep 30, 2009 10:11 pm

Сравнение между американска и японска военна пропаганда. Японската е доста болна. :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=j_TV4qJi ... annel_page

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests