Въпрос към играещите World of Warcraft

Мръсните страсти – на сапун
Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Въпрос към играещите World of Warcraft

Post by Roland » Thu Sep 24, 2009 9:57 pm

И по-конкретно към подвида на онези, дето си прекарват живота в играта, нямат "време" да вкарат в графика си между петте рейда седмично т.нар. си "приятели", а когато все пак им се отвори такова, просто "не им се занимава". Хората, поцъкващи от време на време или дори редовно за кеф, да не отговарят.

Та да ви питам значи: какво ще се случи, ако един хубав ден стане нещо - да речем играта ви омръзне или пък осъзнаете безсмислието и деградацията на подобно съществуване, или сървърите се сринат чудодейно - та случи се нещо такова значи, и въпросните ви "приятели" вече не са там и не се интересуват от вас?

Въпросът, бтв, не е риторичен и ми е много интересно да видя някакъв отговор.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Въпрос към играещите World of Warcraft

Post by passer-by » Thu Sep 24, 2009 10:00 pm

Roland wrote:И по-конкретно към подвида на онези, дето си прекарват живота в играта, нямат "време" да вкарат в графика си между петте рейда седмично т.нар. си "приятели", а когато все пак им се отвори такова, просто "не им се занимава". Хората, поцъкващи от време на време или дори редовно за кеф, да не отговарят.

Та да ви питам значи: какво ще се случи, ако един хубав ден стане нещо - да речем играта ви омръзне или пък осъзнаете безсмислието и деградацията на подобно съществуване, или сървърите се сринат чудодейно - та случи се нещо такова значи, и въпросните ви "приятели" вече не са там и не се интересуват от вас?

Въпросът, бтв, не е риторичен и ми е много интересно да видя някакъв отговор.
На мен също. Най-вече от Валери*. Когото все още смятам за приятел. Без кавички.




*Може и извън форума.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 24, 2009 10:41 pm

Три варианта има :
1) Старите ти приятели пак те включват в списъка и ставаш тема на разговор от типа на : " А как беше вциклил помниш ли" ? и припомняния колко си бил зле.
2) Продължаваш нещо друго толкова зациклящо с виртуалните ти приятели или поддържаш интернет връзка с тях.
3) Почваш наноново по абсолютно същия начин по който се почва когато отидеш да живееш в чужбина или в друг град.

б.т.в Ако искате ще ви разкажа за един приятел който преди две години си съсипа живота в буквалния смисъл играейки - жена му го напусна, не може да завърши висше, прецака си и добре уредената работа. Костваше му около година да се върне на предишния си статус но сега пак си е нормален човек. Но това са други неща които не ми се иска да коментираме.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 24, 2009 10:48 pm

ВТФ е тая игра и защо хората зациклят така зловещо в нея??? Обяснете ми плз. Кво толкова й харесват?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Sep 24, 2009 10:51 pm

По същата причина поради която някой гледа хиляди епизоди на One Piece или Nаруто или рандъм сериали - хоби което носи забавление. Работата е там че докато Наруто и Сериалите може да си ги гледаш само играта е направената така че включва отборна игра на много хора които действат общо и един вид задължава да не прецакаш останалите. - Тоест или бягаш със стадото или не можеш да играеш.
Освен това е основана на псотоянно развитие което е така замислено че няма горна граница на ултимативно постижение затова стремежа към развитие никога не спира (което пак губи време) за разлика от футбола където с поредния петъчен мач няма да вземеш бутонки с които шанса ти за гол да се повиши с +2%. Освен това в днешни времена е най- лесното и достъпно колективно хоби - трябва ти компютър и интернет. Много често хората просто нямат физическа възможност да се събират да практикуват някое друго хоби изискващо събиране през деня .
Аз например искам да играя баскетбол ама няма кога - само неделя ако се съберем веднъж на два месеца я не.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 24, 2009 11:57 pm

Сериалите все пак имат край, разнообразни са и не симулират виртуална реалност. Аз досега не съм чувала за ситуации, в които някой се зарибява толкоз по анимето, че спира да общува с околните и губи работата и семейството си. Сигурно има и такива, но са доста по-малко от ти с УОУ-а.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Sep 25, 2009 1:17 am

Ланис прегръща обвинението, покайва се и все пак намира смисъл да продължава да играе. :D Обяснението на "защо" е твърде лично, натоварващо в някои свои аспекти и в същото време безгрижно и забавно в други. В крайна сметка ще подмина публичния душевен стриптийз - няма да помогне никому :)

Обяснението на това, какво е специално на играта, е ненужно. Негативното отношение към нея (и нямам намерение изобщо да се произнасям за това, доколко е справедливо) прави безсмислено разсъждението върху това, кое точно е забавно и специално.

Всъщност и по-нататъшното развитие на темата е безпредметно - поради простата причина, че степените на пристрастеност, причините и проявленията могат да бъдат толкова разнообразни, че вероятността да се съсредоточим в единен смислен разговор, вместо да преминем в обвинения и взаимно раздразнение, е нищожна :) А аз не желая да се карам с никого.
:D
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 25, 2009 1:45 am

Ми нека погравитираме над тази проява на пристрастеност, която явно е обща за доста от пристрастените в този форум - това, че те просто изчезват за приятелите си.

Няма ги.

Аз с теб не съм се виждала сигурно от близо 2 години и то не е само щото съм в Канада, а щото и докато бях в Бг теб те нямаше на нито едно събиране. Сега чувам, че и Дима не може да бъде изкарана от тях, за да се види с някого, независимо от това какви усилия полагат хората за да се срещнат с нея, нали. Тук Ицо каза нещо и за Валери, когото не съм виждала във форума от МЕСЕЦИ.

В смисъл, аз почвам да се тревожа. Вие не се ли тревожите? Не ви ли изглежда някак странно и нездраво това?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Sep 25, 2009 4:55 am

WoW sucks. I men bezbojno me drazni che shibaniqt games forum e okupiran ot cikliorskite vi WoW temi. Vzemete se v ruce, dea.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 25, 2009 7:45 am

Има си игнор на теми за тая работа, тва е най-малкият проблем - да си пишат хората като искат.

Дотик само един човек от запитаните се престраши да отговори, па макар и за да каже, че няма да го направи. Други желаещи?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Sep 25, 2009 9:36 am

Няма как да се разберат причините, докато се обвинява играта :))

Другарският съд също не е много добра основа за разбиране :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Re: Въпрос към играещите World of Warcraft

Post by Svetlio » Fri Sep 25, 2009 11:35 am

Roland wrote:Хората, поцъкващи от време на време или дори редовно за кеф, да не отговарят.
Ами то тогава никой няма да отговори :wink: Щото тези дето наричаш цикльори, всъщност играят редовно за кеф 8-)

Ок, по темата - ами аз всъщност играя с истинските си приятели, не с виртуални никове. Тоест играя с хора, които познавам наживо. На мене ми е все едно дали ще пляскаме карти цяла събота реално или ще пляскаме Ониксия виртуално. Особено като се скапе времето и не може да се кибичи вече по градинки, виртуалната реалност е примамливо... топла :lol: :lol:
Та да ви питам значи: какво ще се случи, ако един хубав ден стане нещо - да речем играта ви омръзне или пък осъзнаете безсмислието и деградацията на подобно съществуване, или сървърите се сринат чудодейно
Случвало се е доста често - имам си и други хобита, на които да отделям време.

Ами станахме май двама отговорилите, което ни прави почти тълпа :lol:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Sep 25, 2009 4:00 pm

ами народа сигурно не пише тук, щото не може да се припознае измежду "деградиралите", поради факта, че изграят неприлично много време някаква си игра... :roll:

иначе, за протокола :wink: - играя ВоВ от прохождането й... не съм спирала, не съм и мислила да спирам, а напоследък разсъждавам над предстоящия (вероятно чак след година) експанжън... да сме живи и здрави докато излезе, не мисля да пропускам и него...

прекарвам времето си в гейма с почти едни и същи хора - обичаме се, караме се, биеме се, но те са ми по-близки отколкото много "само реални" приятели, дори заради това, че не ме натоварват с дилеми "аз или играта" или въпроси "как може да си прахосваш живота в една игра"... изкарваме си времето, забавлявайки се, без да е нужно да провеждаме едни и същи разговори, докато си пием кафето или бирата (а и пак можем да си пием, докато играем)... в същото време сме разположение и на семейството си...

за "деградацията" ми в обществето... за времето, за което играя Вов съм повишавана два пъти в работата и в момента отново заемам ръководен пост, но вече на цетрално ниво... синът ми е обгрижван отвсякъде - чете, смята свободно година преди да помирише училище... редовно си пиша и аз "домашните", изрязвайки нужните за часовете материали - имам похвала от госпожата им :P мъжа ми е доволен, че не му пиля по нервите къде ходи и що не се прибира в 19:30 в къщи... познава света на Вов, класовете и можем да изкараме доста време, коментирайки играта или други игри... знае също, че когато самият той се прехласне да играе която и да е игра до среднощ, жена му няма да прави фасони половин седмица, а ще му направи кафе и сандвичи, и ще го остави да на спокойствие да се забавлява...
чисто в женски план, въпреки Вов, вече съм във физическа форма, каквато имах преди 10 години...

признавам, че за неиграещи няма как да обясня пристрастяването си и кое е онова там, дето държи играещия дотолкова, че да предпочете гейма пред среща с приятели навън... но го има, и е приятно, и релаксиращо, и запълва някаква потребност на магия в живота ти, може би... и като казвам магия, говоря буквално :P

а какво бих правила, ако Вов изчезне, сървърите откажат и т.н. апокалипсис :lol: кой знае... никога не съм останала без нещо да правя със същите хора, с които го правя и сега... може да съживим Даная :P а може да опитаме друго ММО... лично аз със сигурност ще играя след няколко години ММО-то, което ще пуснат Крайтек Блек сий... дори се надявам още от бетата да го отпочна и пак със същите хора, защото обичаме да сме заедно, без значение на света, в който правим срещите си :twisted:

Едит: Забравих да добавя, че шефката ми е достатъчно интелигентен човек, дето уважава правото ми на избор за това, с което се забавлявам, и сме се уговорили твърдо за гарантирани две седмици отпуска при излизане на всеки нов експанжън! :lol: да можеше да й видите физиономията, когато изгледа трейлъра на Катаклизъм... ужасено ме погледна с думите: "само не ми казвай, че излиза този месец" :lol:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Sep 25, 2009 4:15 pm

/cheer @ Tais

:D

Израдва ме, честно :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Sep 25, 2009 4:16 pm

A какво работите?

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 10 guests