Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Fri Aug 28, 2009 6:33 pm

The City and the City на Миевил. Досадно леко.

User avatar
paju4eto
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Jul 04, 2009 4:11 pm
Location: София, България

Post by paju4eto » Sat Aug 29, 2009 1:33 pm

The Prince Of Tides...опитвам се да разбера дали ще дойде моментът, в който ще успея да не прескачам някои определени моменти. За пръв път я чета на английски и засега много се радвам на езика и оформлението.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Aug 29, 2009 2:23 pm

paju4eto wrote:The Prince Of Tides...опитвам се да разбера дали ще дойде моментът, в който ще успея да не прескачам някои определени моменти. За пръв път я чета на английски и засега много се радвам на езика и оформлението.
Не вярвам да се получи момента с липсата на прескачане, щото съм чела романа и ...определено има места, където се затлачва нечовешки. То тъй или иначе е един от най-надценяваните бестселъри.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
paju4eto
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Jul 04, 2009 4:11 pm
Location: София, България

Post by paju4eto » Sat Aug 29, 2009 3:45 pm

Имах предвид твърде бруталните сцени.
Не знам какви точно са мненията за нея, обикновено не чета ревюта, съобразявам се само със собственото си усещане за дадена книга. Тази ми е харесала страшно много, но поради горната причина не мога да взема отношение по въпроса дали е надценявана или не.
Не съм сигурна какво точно имаш предвид под "затлачване", но допускам, че бих се съгласила с теб :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Aug 29, 2009 8:22 pm

paju4eto wrote:...За пръв път я чета на английски и засега много се радвам на езика и оформлението.
В ориджинъл винаги е възхитително. Оформлението тоже...
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Aug 30, 2009 6:36 pm

paju4eto wrote:Имах предвид твърде бруталните сцени.
Не знам какви точно са мненията за нея, обикновено не чета ревюта, съобразявам се само със собственото си усещане за дадена книга. Тази ми е харесала страшно много, но поради горната причина не мога да взема отношение по въпроса дали е надценявана или не.
Не съм сигурна какво точно имаш предвид под "затлачване", но допускам, че бих се съгласила с теб :)
Ами, аз нямах предвид твърде бруталните сцени, а по-скоро пасажите и моментите, които страдат от твърде неудачна за мен преработка на клишета асоцийрани с Юга, което понякога работи, но в случая мен ме губеха като читател. ;) Инак само хубави неща са се изговорили за въпросния роман в цял свят, брои се за една от съвременните класики. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Ръфлек
Commoner
Posts: 41
Joined: Mon Aug 31, 2009 2:02 pm
Location: on the Dark Side of the Moon
Contact:

Post by Ръфлек » Mon Aug 31, 2009 11:15 pm

Току-що приключих със "Звезден прах" на Нийл Геймън. Обичам го този човек. Страшна приказна атмосфера, преплитащи се сюжетни линии и започва със стихотворение на Джон Дън. :)

Сега ще започвам сборниците от благоевградския конкурс, с леко омерзение. Няма как да не мразиш нещо, което си мъкнал на гръб 560км (добре де, с помощта на влакове и автобуси, но все пак - в раницата), дано си е заслужавало.
Nae quin! Nae laird! Nae master! We willnae be fooled again!

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Sep 02, 2009 10:11 am

Прочетох "Трилогия за Бартимеус" - страхотно леко, забавно и интересно четиво :) Сега имам няколко варианта за четене и не мога да реша какво да почна :roll: Може би Малазана...8-ми том :wink:

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Thu Sep 03, 2009 12:14 pm

Прочетох на Прачет пощенската книжка, но не се сещам заглавието, много ми допадна, на няколко пъти се хилих като идиот и накрая се изнесах да си я дочета в хола, че да може мъжа да спи спокойно.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Sep 03, 2009 1:05 pm

Невъзможен свят на Ф.Х.Фармър
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Wed Sep 09, 2009 5:30 pm

Чета паралелно Чупливи неща на Геймън и The Gargoyle на Andrew Davidson. В процеса на четене стигнах до прозрения за себе си.
Преди си мислех, че разказите които съм написала/недовършила не са съвсем посредствени и не са за боклука. После разгърнах сборника. За боклука са. Всичките.
За второто прозрение благодаря на Андрю Дейвивсън. Наистина имам фетиш към истории с герой, който трябва да преодолее физически и/или психически недъг. Понякога се срамувам от собствената си
предсказуемост. Иначе The Gargoyle не е кой знае какво като стил, но е достатъчно интересна, за да задържи вниманието ми и даже да ме накара да се поровя в мрежата за повече инфо за гаргойлите /които всъщност е правилно да наричаме гротески/.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Wed Sep 09, 2009 8:54 pm

"Сол" на Адам Робъртс. Леко разказвателна, но това е лесно обяснимо с избраната форма на предсатвяне на събитията през погледа на двама герои. Отдавна не съм чел "твърда" научна фантастика и затова все пак се радвам...
Оставих "Камъкът" за след това, помня че ревюто в SD беше доста по-ласкаво.
А за още по-след това (?) съм си подготвил "Пергаментът" и "Мастилото" на Хал Дънкан.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

ЛоджНебобегача
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Sat Mar 28, 2009 6:16 pm

Post by ЛоджНебобегача » Wed Sep 09, 2009 10:55 pm

Чета обявяването на серия #49 на Т.Пинчън.Моля някой,който е чел нещо на Пинчън ,да вдигне ръка и да се изкаже.имам мнение ,но се ослушвам :mrgreen:

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Thu Sep 10, 2009 10:21 am

Робъртс се срути много лошо на пазара, което е жалко защото е чудесен автор. Камъкът си заслужава четенето, гарантирам.

Чета Фиона Макинтош, Перчерон сагата - слаба работа за мен.

Тръгнах да препрочитам Шипковия крал на Кейс, че последните две не съм ги чел. Ще видим дали ще ги добутам до края.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 10, 2009 10:40 am

Довърших Mistborn трилогията на Брандън Сандерсън. Много, много добро.

Сега чета Guards, Guards на Пратчет. После вероятно ще наваксам с малко Dresden Files.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests