House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

House M.D. (Д-р Хаус)

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:17 am

Току-що изгледах 20-и епизод от пети сезон на Д-р Хаус и смятам, че е крайно време този страхотен сериал да се сдобие с отделна тема, защото определено я заслужава.

Това, което се случи
Spoiler: show
самоубийството на Кътнър
много добре се вписа в цялостния ход на историята според мен. И то като се има предвид, че сценаристите е трябвало да реагират в движение заради
Spoiler: show
напускането на актьора, който го играеше, защото отиде в екипа на Обама.
Някои хора смятаха, че е трябвало да се измисли нещо по-различно, в смисъл по-леко и не толкова драматично, но според мен трябва да се показват и тези неща, защото си се случват. Обърнете внимание, че това е може би първият епизод от сериала, в който накрая след надписите
Spoiler: show
се даде национален телефон за връзка - в случая за хора, замислящи самоубийство, както и координати на организация за повече информация за психически заболявания.
За което свалям шапка на сценарно-продуцентския екип.

А и като цяло хич не съм съгласен с мнението на някои фенове, че пети сезон бил по-слаб от първите четири. За мен той си доразвива естествено историята на Хаус. А и като отделни епизоди и отделни човешки истории нивото на сериала е все така високо и в петия му сезон.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:21 am

И предишни мнения по темата.

Привършвам четвърти сезон на Д-р Хаус и все така се размазвам от кеф. Дръпнах си петия сезон, защото нямам търпение да излезе бокссетът след цели два месеца.

Тоя сериал ми е твърдо на второ място в класацията, като отстъпва единствено на "Файърфлай". Четири сезона държи високо ниво. Това при друг не съм го срещал (ама съм в самото начало на Боунс все още :wink: ).

ЕДИТ:
Току-що гледах финала на четвъртия сезон на Д-р Хаус. Оня в две части - "House's Head" и "Wilson's Heart". Невероятно добре написан и изпълнен.

Коригирам горното си изказване - Д-р Хаус не само държи високо ниво четири сезона, ами го и качва.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:24 am

tigermaster wrote:Като говорите за "Доктор Хаус", да споделя, че и аз го изгледах. Преди две седмици още, всъщност, но това не е толкова важно. Някакси ми е странно обаче защо толкова хора се оплакват, че последният сезон е слаб. Изобщо не мисля така, макар че четвъртият е по-добър. Единственото, което ме подразни, беше
Spoiler: show
смъртта на Кътнър. Доколкото разбрах, актьорът е бил прекалено зает и не е можел да отделя достатъчно време на ролята вече, обаче трябваше да го премахнат по друг начин - да го оженят, да го пратят в друга болница или нещо друго, по-обосновано и даващо му възможност да се върне, ако потрябва - а не изсмукано от пръстите самоубийство.
Иначе краят беше размазващ. Майка ми се разплака. Само дето този край не е много подходящ за завършване на сериала, затова да идва следващият сезон по-скоро, че... Между другото, дали някой сезон изобщо ще завърши оптимистично за Хаус.
Spoiler: show
В смисъл, първия не го помня как свърши, честно казано, но останалите... В края на втория го простреляха, ако помня правилно, в края на третия екипът му се разпадна, в края на четвъртия загина приятелката на Уилсън, която беше и единственият човек освен него и Къди, с когото Хаус можеше да има малко по-човешки отношения, а в края на петия го пратиха в лудница.
Някакси... Не точно хепи енд, но малко по-оптимистичен край би бил хубав завършек на сериала.
Е, споко де, има още поне два сезона. Ако човекът няма проблеми няма да е толкова интересен. Хаус процъфтява в конфликти и напрежения - лични и професионални. Даже го показаха в някои епизоди за личния му живот.

Вторият ти спойлър е Кралят на спойлърите, впрочем. Дано някой, който не е догледал сериала дотук, не се изкуши да го отвори.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:26 am

Corwin wrote:Догледах 5ти сезон на Хаус и съм направо шашнат. Просто брилятно, буквално осмисли целия слаб сезон.
thunder wrote:
Corwin wrote:Догледах 5ти сезон на Хаус и съм направо шашнат. Просто брилятно, буквално осмисли целия слаб сезон.
++

и аз вчера го догледах :) наесен чакаме 6-ти
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:29 am

Пристигна ми ДВД-бокссетът на първите четири сезона на "Доктор Хаус" и подхванах епизодите наред, че досега ги бях гледал разпокъсано по AXN.

Изгледах първите 12 епизода на първи сезон. Красота. Това е един от най-човечните сериали, на които съм попадал.
Прекрасно показване на варианти на човешко поведение, човешки взаимоотношения и човешки съдби. Медицинската част е по-скоро претекст за развиването на въпросната човечност, или поне аз така я възприемам.
Макар че е интересен и аспектът с откриването на причинителя на поредното заболяване, малко като разкриване на престъпник в полицейски сериал.

Ако качеството се запази нататък, това определено ще е един от любимите ми сериали.


(след време)
На средата на втория сезон на "Доктор Хаус" съм.

Кефи все повече и повече. Освен това вече има и някакви сюжетни линии, които вървят няколко епизода - не баш чисти сториаркове, но не и непременно стенд-алоуни. Историята с Воглър, например, или тази със Стейси.

(и след още време)
Подхванах третия сезон на "Доктор Хаус". Някъде около средата съм. Напоследък едва намирам време да спя.

Всеки следващ сезон е по-добър от предишния. Вече си има и сториаркове. Историите са покъртително добри.

Хю Лори е велик.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:31 am

RAT400 wrote:Дайте направо тема за Хаус да направим :)

Аз да се похваля: изгледах първия сезон и мноооооого ми хареса. Любими епизоди: предпоследният (I'm not gonna like you, am I? FTW), последният (много силен) и оня с голямата лоша майка, дето се противопоставяше на всяко решение на Хаус

А, и още един:
Spoiler: show
дето уволниха Уилсън. Думите му към Хаус за двете неща, които обича, беше много... много готина. Както и реакцията на иначе така мизантропичния доктор към огорчението на приятеля му...
Абе май скоро ще се търси втори сезон :)

ПП: Любим герой извън самия Хаус: Cameron. Не разбрах от ревюто какво толкова не сте й харесали :?
herairness wrote:А Уилсън хич не е за подценяване, да знаеш :mrgreen: По-нататък в сезоните като почнат да си въртят едни тарикатски номера, направо ще си умреш от кеф - гаранция :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 8:37 am

Elayne wrote:Последните 2 серии от Д-р Хаус бяха размазващи просто. Бях забравила колко е добър сериалът и колко магнетичен и кефещ образ е Хаус. Много готини епизоди, ей :).
Xellos wrote:Най-сетне догледах последните две серии на Хаус от 4ти сезон. Неам думи :cry: Баси нечовешкия сериал е.

Xellos wrote:Наваксах днеска с излезлото до момента от Хаус 5 сезон 11 еп :) Качеството не пада :) Хю Лори е Велик :D
thunder wrote:
Pugsley wrote:Подхванах Хаус. Доста е блажно и ше бутна за месец - два 4те сезона, че ми свърши мадъра и антуража, а нов Уииидс май скоро нема да има.
аз сега го гледам за втори път. Чакам да се съберат епизоди от пети сезон, като гледам стария за да убия времето. И наистина като него друг няма :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 12, 2009 9:51 am

Аз му бях голяма фенка, но след 3ти сезон тоя сериал зацикли грозно и вече го гледам по инерция. Писна ми от малоумните психо-надцаквания на Хаус, Къди и Уилсън. Писна ми от мелодрамите в екипа. Писна ми от това, че Хаус е нон-стоп сдухан. Ако му е толкова гадна и непоносима болката - да си ампутира крака и да се приключва. Вече и цинизмът му ми се вижда уморен и бездушен. Новият му екип е зомг тъпия. Стария изтъпя необратимо и той. Сега го следя само заради медицинската част и донякъде заради физиономиите на Хю Лори, но не изпитвам и 1/10 от кефа, който изпитвах някога. По-скоро ми е някво whatever. Утре съвсем ще забравя да го гледам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 9:57 am

Странно, аз пък покрай тъжните моменти виждам и щастливи завършеци отвреме-навреме. Като в живота всъщност - има гадни моменти (особено при лечение на тежки болести), но чат-пат има и хубави преживявания и реакции, които вдъхват надежда, че има смисъл от това, което правим.

А и смятам, че продължава да показва доста добре различни аспекти от човешкото поведение и човешките взаимоотношения. И при постоянните персонажи, и при пациентите.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 12:49 pm

Изгледах и финала на пети сезон.

Осъзнаването какво става и накрая редуването на двете сцени с музиката на As Tears Go By...

Просто уникално.

:cry:
:thumbsup:
:violin:
:yay:



П.П. Адашке, ако това, което казваш в горния си пост го казваш след като си изгледала края на пети сезон, имаш проблем.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jul 12, 2009 1:12 pm

Amelia wrote:Аз му бях голяма фенка, но след 3ти сезон тоя сериал зацикли грозно и вече го гледам по инерция. Писна ми от малоумните психо-надцаквания на Хаус, Къди и Уилсън. Писна ми от мелодрамите в екипа. Писна ми от това, че Хаус е нон-стоп сдухан. Ако му е толкова гадна и непоносима болката - да си ампутира крака и да се приключва. Вече и цинизмът му ми се вижда уморен и бездушен. Новият му екип е зомг тъпия. Стария изтъпя необратимо и той. Сега го следя само заради медицинската част и донякъде заради физиономиите на Хю Лори, но не изпитвам и 1/10 от кефа, който изпитвах някога. По-скоро ми е някво whatever. Утре съвсем ще забравя да го гледам.
Точно от теб това мнение не го очаквах, не знам защо. Бтв,
Spoiler: show
болката му е необходима, за да си върши работата. В петия сезон успя да я елиминира изцяло, но благодарение на това успя да прецака доста неприятно един случай.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Jul 12, 2009 2:40 pm

5ти сезон и на мен не ми хареса.Имаше прекалено рандом сюжетни линии.Първо
Spoiler: show
с Уилсън прекалено бързо се сдобриха,после Къди реши да осиновява някво дете,след тва беше само за Форман и 13,накрая Кътнър се застреля,Камерън и Чейз решиха да се женят от нищото и Хауз изведнъж полудя.
Пък и в пети сезон имаше много безинтересни пациенти за разлика от 4ти,в който всички бяха яки.Определено трябва да вкарат малко повече background на Тауб,
Spoiler: show
да продължат оная сюжетна линия дето иска деца
и Камерън и Чейз да не са в трета глуха и да се появят за 2 сцени на епизод.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 3:03 pm

Това, което казваш за Хаус хич не е "изведнъж". Май не си следил внимателно как се развива състоянието му още от първи сезон. А за другите неща в спойлърите ти - просто ти си искал/очаквал да стане А, пък то е станало Б и то съвсем нормално и приемливо по принцип, ама ти си искал/очаквал друго развитие.

Безинтересни пациенти аз не видях, явно и тук си развил свой шаблон и недоволстваш, че сценаристите не са го спазили.

Да знаеш как ми се ще да се радвам и на други неща от нивото на "слабия" пети сезон на Д-р Хаус. Ама за жалост нещо не попадам на такива. :lol:

Даже Боунс ми е по-долу спрямо него. Готини диалози и ситуации, интересни разследвания, ама взаимоотношенията и по-общо актьорската игра са средна хубост с малки изключения - особено в сравнение с кой да е от постоянните персонажи в Хаус. Така е поне в началото на първи сезон, де, надявам се нататък актьорите да се изпедепсат и да ми захареса повече.

От излъчващите се в момента сериали обаче Д-р Хаус ми е плътно начело като истории, персонажи и изпълнения. А от всички сериали въобще само Файърфлая го превъзхожда. Ама той е един сезон, та сравнението не е коректно - само на ниво субективно кефене.
Last edited by passer-by on Sun Jul 12, 2009 3:15 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jul 12, 2009 3:15 pm

Gunslinger wrote:
Spoiler: show
с Уилсън прекалено бързо се сдобриха,после Къди реши да осиновява някво дете,след тва беше само за Форман и 13,накрая Кътнър се застреля,Камерън и Чейз решиха да се женят от нищото и Хауз изведнъж полудя.
Съгласен съм, донякъде, само с това за Уилсън. Останалото си е напълно в реда на нещата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 12, 2009 3:17 pm

tigermaster wrote:
Gunslinger wrote:
Spoiler: show
с Уилсън прекалено бързо се сдобриха,после Къди реши да осиновява някво дете,след тва беше само за Форман и 13,накрая Кътнър се застреля,Камерън и Чейз решиха да се женят от нищото и Хауз изведнъж полудя.
Съгласен съм, донякъде, само с това за Уилсън. Останалото си е напълно в реда на нещата.
Не забравяй какво му призна самият Уилсън на погребението на знаеш-кого. :wink:
А и Хаус го познава доста добре. Пък и това отне няколко епизода с най-различни опити от страна на Хаус, не е като да е станало светкавично.

Всъщност Хаус с дедуктивните си способности за човешкото поведение ми е като съвременна по-цинична и нецензурирана версия на Шерлок Холмс. А Уилсън съответно се явява доктор Уотсън. Двамата в комбинация ме кефят неудържимо, още повече, че Робърт Шон Ленърд също играе чудесно.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests