За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
iliak
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Tue Jan 20, 2004 2:50 pm

Post by iliak » Mon Jun 01, 2009 3:21 pm

С негудование отхвърлям инсинуациите че моят! имп биел неконтролиран! овци.
От името на импа ми заявавам: това не е възможно - импа ми е добре възпитан, послушен и агнешко не яде.

Бил е нечии чужд имп.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Jun 01, 2009 3:33 pm

iliak wrote:импа ми е добре възпитан, послушен и агнешко не яде.
... само го овъглява :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jun 01, 2009 4:05 pm

Илийка, с прискърбие, ама много убедено заявявам, че баш твоето демонично изчадийце пакостеше по овците ми, просто щото ми беше на една ръка разстояние (де да можех да го удуша, проклетото :evil: ) и с лекота прочетох под именцето му кой го е пръкнал :evil:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Mon Jun 01, 2009 4:38 pm

генерала е супер скучен бой, ако си ретри пала. Ние го свалихме на 30 % в най-добър опит и мисля днес да падне, но по-голяма скука няма. Натискам 3 копчета без да мръдна, а до сега не ме е кърснал нито веднъж - от около 30-40 опита за 2 дни. Баси, затъпях - 3,4,5 ....3,4,5 и съм нон-стоп на 100% мана. Даже пробвах да хилвам мейн танка, но ми пада дпс-а и се отказах. Има си лечители, да му мислят :D Дано падне днес.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jun 01, 2009 5:06 pm

Ние бая се изпокарахме снощи в Накс25. По-рано имало ОС25 и нещо хората умирали, лидерът пак флип аут-нал и заряза гилдията за остатъка от деня и вечерния рейд в Наксрамас. Съответно един от офицерите поведе ивента. Събрахме се 25 човека, страхотно дпс, всички във Вентрилото и започнахме. Обаче, другите двама офицери, които бяха на линия не спряха дап равят забележки и да дават акъл на рейд лидъра. Той се обиди и ги мютна във Вентрило, те съответно също се обидиха. После започна едно шикалкавене с луута. Кой какво да вземе и на какъв принцип да раздаваме. Ролвахме, но обикновено при рол човекът с най-висок ранк взима айтъма. Рейд лидърът обаче реши да дава айтъми на хората, за които ще е по-голям ъпгрейд, отколкото на други хора, които рейдват Улдуар10 и за тях би било малък ъпгрейд, а и всеки ден в Улдуар имат шанс за по-добър гиър. И това явно беше грешка, защото след 6-7 боса свалени рейдът се разпадна с ебаси караницата. И мен ме понаплюха.... и сега се дърлим във форума. Не зная какво ще стане. :roll:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jun 01, 2009 5:12 pm

тебе пък за какво те захапаха? ти не си от кор-състава им за Улдуар 10 и съответно - би трябвало да имаш право да получаваш Накс 25 луут също с приоритет пред улдуарските кор-рейдъри...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Mon Jun 01, 2009 5:20 pm

Tais wrote:само се чудя бързия маунт от 310%, дето се говореше, че ще го дават за изчистването на на Улдуар 25 като реуърд, за хероик разчистване ли е или за минаването му на хард мод? :roll: някой да е мернал нещо по въпроса?
Правиш следните ачийвмънти и получаваш дракон, единия е за 10-ман, другия е за 25-ман, някои от тях включват неща на хард-мод, други не :wink:
http://www.wowhead.com/?achievement=2957
или
http://www.wowhead.com/?achievement=2958

Само че ще могат да се взимат до пач 3.2, което ще е средата-края на лятото мисля :roll:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jun 01, 2009 5:30 pm

ееееееееееееееее, не е честно :cry: ще си остана без 310% бърз дрейк! :cry: :cry: :cry: че и време не е останало....
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jun 01, 2009 5:38 pm

Аз защитих рейд лидъра и начина му на разпределяне на луута. Самата аз съм В кор състава им за Улдуар 10 и имам списък с айтъми за всеки слот от гиъра, които искам, та съм склонна да пасвам всичко, което е майнър ъпгрейд за мен и голям за рейдър, който гиърваме за Улдуар 25 (нямаме достатъчно добре гиърнати играчи за там).

Защитих рейд лидъра и ме нарекоха ass kisser, опитах се да обясня защо го подкрепих, но имаше прекалено много офицерски караници пред целия рейд във Вентрилото, което беше супер грозно, много обвинения хвърчаха и накрая просто ми писна и се метнах да си левълвам шаманката.

Днес лидърът на гилдията въведе ДКП система за всички 25 човека инстанси, включително Накс. Та така. Аз искам само няколко неща от Накс25 от конкретни босове. Вчера паснах офф-хенд, шапка и ботуши, които са ми ъпгрейд на играч със сини айтъми.


Edit: Проблемът им беше, че рейд лидърът даваше айтъми на играчи, които не са ветерани или офицери, а просто рейдъри, които имат сини айтъми. Той счете, че са им добър голям ъпгрейд и им даде айтъмите, вместо на Улдуар 10 кор рейдър. Аз също съм съгласна донякъде. Но кор играчите се разбунтуваха защо прост рйдър получава айтъм с приоритет пред тях. Ми... аз отговорих - щото за вас е майнър ъпгрейд, а вие рейдвате Улдуар ежедневно... ама кой да слуша.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Jun 01, 2009 8:26 pm

амииии, аз по-добре да си мълча, щото това "на всекиму според нуждите" върви в малка затворена гилдия от близки приятели, дето рейдва в константен състав... в такава като вашата, както и в нашата, а и всяка гилдия, дето отчита приноса на играча като активност и участие, айтъма щеше да отиде у този, дето има най-много от последните и така е редно...

никога няма да забравя как преди години седмици уайпвахме, за да убием Луци - първия бос в МС... аз бях в абсолютно всеки рейд с фласка и консумативи, както си му е реда... същата вечер в рейда бе мейдж, дето идваше за пръв път и необлечен (аз имах блъдуайн-сета, дето бе абсолютен лукс)... та падна Луци, онзи ме аутрол-на и взе Т1 айтъма... втори път този мейдж даже не се джойна в рейд...

та поуката... лидера не може да направи всички щастливи, затова се опитва да прави щастливи кор-играчите си - онези, дето ще са на всеки рейд там и ще спомагат за прогреса... затова и са ви въвели ДКП... за да може такива играчи, дето са влезли да правят Накс 25 със сини айтъми, да получат нещо след кор-играчите (те да се благодарят, че са в рейда изобщо и събират вейлърски значки)... и няма какво да се лъжем айтъмите от Накс 25 се сменят с такива от Улдуар 25, не от Улдуар 10...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Jun 01, 2009 11:09 pm

Хахаха :lol: Таис, ама ти голямо мълчание му удари :P
Иначе съм съгласна като цяло :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jun 02, 2009 2:18 am

Така е, но новите играчи са напълно активни, а лидерството припира да се ходи Улдуар25. Е няма как да се водят необлечени хора. Докато кор ядрото, което рейдва в Улдуар 10 има добър гиър като за старт на Улдуар 25. Просто няма достатъчно хора. Друг е въпросът, че всички бързат. Днес мина като по ноти, уви, офицерът, който води вчера рейда не влезе :(. Дано е ок.

Днес гепих страхотен стаф от 4-те конника и най-после валоръс чест. :D
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jun 02, 2009 10:00 am

Elayne wrote:Така е, но новите играчи са напълно активни, а лидерството припира да се ходи Улдуар25. Е няма как да се водят необлечени хора.
тези хора, като са толкова активни и искат да ходят в Накс 25, че и Улдуар 25, да си направят партита и да овършават всеки ден хероиците... и УГ/бетълграундите... има откъде да си набавят добър гиър, вместо да чакат по-добре облечените играчи да ги буустват в Накс 25, че и да мрънкат, ако някой от тези играчи иска айтъм от там... кой знае колко месеца е чакал въпросния айтъм да дропне... като не са от кор-играчите, ще трябва да приемат, че от Накс25 ще вземат нещо, само ако кор-играч не го иска... защото пак казвам - за Улдуар 25 най-добър е Накс 25 гиър...
факта, че в синьо облечени играчи са взети в Накс 25 би трябвало да им е достатъчен... е, ако не вземат айтъм от там, щото го взел кор-играч, ще мрънкат и може дори да напуснат гилдията, но погледнато от друга страна, същото може да се случи и с кор-играча, ако някой в синьо му вземе айтъма, дето чака дълго време... и кой играч мислиш е по-ценния за Улдуар 25? облечения вече, дето е стоял активен месеци да се облече, за да е готов за следващия контент или необлечения ентусиаст, дето проявява дори каприз да иска нещо, дето стар играч го иска...
аз да съм на мястото на РЛ ви, въобще няма да имам дилема...

но просто не сте готови като гилдия за Улдуар 25... не може тепърва да се облича половината рейд... това, което най-много можете да направите в Улдуар 25 е Флейм Левиатан...

честито за стафа и робата :D

ние снощи се отдадохме цяла вечер на уайпове на Йоги... успяхме на няколко пъти да влезем във втора фаза, където е просто ад, абсолютен ад... не съм сигурна, че този бос ще можем да го убием... със сигурност не и скоро :oops:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Jun 02, 2009 10:14 am

Ние изкарахме страхотна вечер вчера - след рейда нямах сили да отговарям и на уиспъри - исках само да летя и да си събирам саронит (което и направих де).

Общо взето беше доста хумористично мероприятие. Вече бяхме на Йог, съответно се очертаваше приятна уайп-вечеринка. За известно време имаше колебания, защото внезапно се оказа, че както едва бяхме успели да съберем 25 записани (при това някои от тях със забележка, че ще се появят по-късно), един от записаните - авджията Талок - успя да си навлече бан от Близард за спам с някой от алтовете си по сървърите. Съответно на неговото присъствие се радвахме два часа след рейд-старта.


Както и да е, започнаха инвайтите и ето, изтърсихме се ние пред Сара - цели 17 души. Рейд лидерът каза, че и без това ще се уайпи тая вече и трябва да се упражняваме да бягаме от зелените облаци. Както и че 17 души вероятно ще се справят по-добре с тази задача.

За тези, които не знаят - Сара си седи (или по-скоро виси) в центъра на затвора, а около нея в концентрични окръжности се движат зелени облаци, от които като кошмари изплуват адовете. То си има принципна поредица от такива адове, но и ако някой играч се натресе в облак, това вдига още един допълнителен, което обикновено значи уайп за по-неуверени групи. А то рядко е само един допълнителен. Въпросните адове се бият от рейда, а като стигнат на 30%, танк трябва да ги замъкне до центъра, проправяйки си път между облаците, за да може адът услужливо да избухне, като умре, и да свали живота на Сара. Адовете пердашат с шадоу меджик и от време на време майндконтролват, което си е забава.

И така, започнахме ние весело и щастливо, уайпвахме си безметежно и неусетно рейдът набъбна на 21 души. С цялото си пернато величие и прекрасна аура към нас се присъедини и Анну. И продължихме ние да се "упражняваме". Общо взето, както каза Колман в хийл-канала "вчера ние бяхме greedy за зелените петна, днес зелените петна са greedy за нас". И тогава неочаквано рейдът се изтърси във втора фаза на битката (все още с няколко ада на главата, за да не ни е скучно).

Трудно е да се опише втора фаза - madness е добра дума донякъде. Общо взето Сара се възнася като една от сребнистите мощни валкирии и почва да пердаши с каквото има, изпод нея се надига Йоги - нещо като зъбат мозък, ако може да си го представите. Но няма нужда да се мъчите, защото има далеч по-забавни неща за представяне. Ето я и картинката - кръгла зала, в центъра - бос, като излязъл от кошмар, наоколо се появяват пипала, които се гърчат в полумрака, народът се щура наоколо и почти мога да си представя пъстрата китка от мисли като: "О, Боже, втора фаза - какво се правеше сега???", "А, brain link! прилича на нещо, от което да бягам.... А!! Не било това!", "А кое точно е порталът", примесено с налудничави "Хахахахах", "WTF", или философско безметежните "бе аз какво правя тук?". Общо взето в хийлинг канала пост-уайпният разговор гравитираше около жизнерадостно-налудничавото "Хахахаха", "rofl", "fun!!!". Докато хийлърите обменяха добро настроение, в бг-канала се понесе разговор, от който, признавам си съвсем чистосърдечно, аз се смях сума време (да си призная, смях се и тази сутрин, докато отивах на работа, та беше малко странно да си се смея сама по улиците).

Общо взето след този уайп вниманието ми бе привлечено от набиращия скорост и интензивност обмен на реплики между Анну и Таис. Разпределението на ролите е ясно - постепенно развиващо се проявление на двете основни сили: Анну, сякаш отразяваше привичната начумереност на буумкин (всеки, който е виждал дебело пиле, познава това свъсено изражение, което би накарало всяка лятна буря да свие гръмотевчиността си между светкавиците и да се изнесе тихолълком), а Таис... беше Таис - с нарастващ хейст и крит мяташе огън и жупел по перушината на пилето.

Общо взето основната линия май стартира с "Вие видяхте ли как пипалото ме хвана и ме мята, а никой нищо не направи?"

Още тук е основната картина, която се прилепи във въображението им и не ще да се махне. Да се върнем отново на описанието на битката - кръгла зала, зъбат мозък под розово-виолетов похлупак в центъра, Сара плющи с крила във въздуха, наоколо се мятат светкавици, извиват се пипала. Фокус на едно пипало - протяга се, хваща едно пухкаво, добре развито и силно начумерено пиле с рога, и започва лениво да го мята във въздуха (в моето въображение, пилето започна да благославя рейда по ред на номерата от един момент нататък). Честно казано само тази картинка ми е достатъчна, за да ме разсмее.

Не помня какво точно отговори Таис (описанието не претендира за максимала точност), но в един момент мина в контра-настъпление
"А ти защо не влезе в портала" (някои хора трябва да влязат в портал - имаше определени групи).
"Защото едно пипало ме мяташе (отново картинката с мятаното пиле) и никой нищо не направи",
"Не, като беше в пипалото, когато трябваше да влезеш в портала"
"Абе ти не видя ли как пипалото ме мята" (пак картинката с мятаното пиле)
"Видях как когато трябваше да влезеш в портала, ти биеше по пипалата"
Не помня какво точно стана тук, но в един момент отново го имаше "ТИ не видя ли как..", парирано на мига от "видях те как нищо не правиш".

Имаше още забавни реплики, след което настана мълчание.

А ние продължихме уайповете. По едно време, както си седях насред веселбата в затвора, край мен профучаха буби. Ха, сега де - час по-рано Ану сипеше гръмотевици по повод на народа, дето слага дотове, при положение, че изрично е казано да не се прави, а сега - буби. Още повече, че той беше единственото пиле в рейда. Танче, обаче справедливо веднага защити пилето, че си играе по правилата (въпреки, че му отупа перушината преди това за обратното). Разгадах мистерията по-късно, като чистех поредния майндконтрол - види се бубите бягат, като усетят MC по перата :))))
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jun 02, 2009 11:21 am

хахахахахахааа... малиии, верно много смешни сме били отстрани :lol: ама мене ХИЧ не ми беше смешно снощи, де :evil:

но този Майнд кънтрол е голяма работа... мене редовно ме МС аддовете още на първа фаза... а най-смешното бе, че единия път ме МС и сами ми използваха хюмън умението, та ме извадиха от МС :lol: то много смешно, щото хем се опитваме да контролираме раждането на аддове, хем някои като ги МС и ги метнат у облаците и се довлачват до рейда с компания от аддове бонус :lol:

а Ходир вече го обичам силно!!!!!!! колко пъти ме вкарва в Айс блок да ми спасява живота, не се броят направо! а има 15 сек. КД на умението, та ме остави с впечатлението, че на всеки КД само мене спасяваше :lol:

аз силно се смях, когато на един от опитите влезнахме във втора фаза с три адда за доубиване, а танковете мнооого услужливо ни ги доставиха да ги доубием насред рейда... съвсем забравяйки, че онези като умират гърмят (те така бият по Сара в първа фаза)... съответно ние настървено ги налагахме, че пипала ни чакат за бой, а онези като гръмнаха един след друг и рейда се самоуби :lol:

по едно време, пак във втора фаза, се щурах сума време на 1 НР!!! и все си виках "ей, сега ще умра"... и умрях де, след време, едно пипало не ми прости... :roll:

но честно казано във втора фаза баш така се чувствах... гледам различни светлини около мен, пипала, дебъфи и грам си нямам идея какво се случва :roll: и се чудя "сега да бягам ли от това, да стоя ли в него" :roll: видях и зелените светлини от Фрея, дето възстановяват Санитито, и си викам "там няма да ходя, щото ще ми намалят дмж с 50%" и тъкмо си го казвам и хоп - получавам Дед койл и хуквам неконтролируема нанякъде и по Закона на Мърфи пресичам баш такава светлина и съответно си получих дебъфа за намаляване на дмж :evil: та хем възстанових малко Санити, хем го загубих от Дед койла и само дето ми намаля дмж :evil:

обаче аз нещо не съм наясно... като гледах филмчето имаше не повече от 2-3 пипала... при нас цялата зала бе в пипала :( защо така се случи? бяхме твърде разпръснати ли?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 17 guests