Fullmetal Alchemist (dvd-rip)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Apr 07, 2009 10:17 pm

Не че ги няма половината хомункулуси, просто когато са правили предния сериал, мангата е била съвсем в началото си и е трябвало да се импровизира яко.
Spoiler: show
Например майката на Ед и Ал изобщо отсъства като персонаж-хомункулус и реално въпросният Слот се появява на доста по-късен етап.
Същото важи и за Прайд. Но останалите=по-култовите са си същите и особено Грийд е много як.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 26, 2009 11:52 pm

Изгледах си пак първия сериал. Баси кефа ми носи това аниме, честно :) И толкова разкошен финал. За какво им беше после да правят оня филм...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Apr 27, 2009 1:52 pm

Страхотен е Алхимикът наистина :)

Към края започва да стреля доста встрани от целевата група, за която уж е, предвид началото си, но пък става все по-близо до целевата група, в която съм аз. Обратът с това откъде идва алхимията беше много як, а и като цяло идеите за създател-творение и кръговрата на енергията бяха много интересно направени, а всеки герой си имаше подобаваща роля. Бравос :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 27, 2009 2:15 pm

Според много хора уж се разваля след 25-26 епизод но според мен е точно обратното.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Apr 27, 2009 7:06 pm

Реално погледнато, като се замисля, май това ми е най-любимото дотук ...с Бугипопа вероятно...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 27, 2009 7:25 pm

Хубави идеи, но за съжаление доста нереализиран потенциал. Дано сега като карат стриктно по мангата да е по-яко, щото много ме беше разочаровало след силното начало.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 27, 2009 7:31 pm

Какво имаш предвид под "нереализиран потенциал"? И аз мисля, че то от средата нататък става наистина добро.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 27, 2009 8:02 pm

В началото е добро и в края е добро. По средата има един голям, корав и кофти щръкнал в продължение на повече от 26 серии.

Под потенциал имам предвид всичките идеи за алхимията, хомункулусите, сетинга, някои от персонажите. Това е загатнато, но вместо да се направи както трябва, ние гледаме типична шонен мелодрамица с типични шонен човечета. Ако анимето нямаше претенции за нещо повече, това нямаше да ме дразни. Но то наистина можеше да е разкошен шедьовър и това се вижда и всичките тия кусури се набиват грозно в очи и дразнят неимоверно. Ще изчакам мангата да свърши и ще я прочета. После може да изгледам римейка. Но оригиналният сериал мисля да го изтрия от паметта си. Определено е от по-добрите шонен сапунки аут деър (не че е постижение да се направи нещо по-добро от тях), но можеше да е толкова по-яко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 27, 2009 8:26 pm

Добре де, аз те питах какво конкретно имаш предвид, ти ми пишеш "вместо да се направи както трябва, гледаме типична шонен мелодрамица с типични шонен човечета". Мен това нищо не ми казва. За мен и сетингът е великолепно развит, и идеите за алхимията, и хомункулусите. "Някои от персонажите" не знам какво значи, но ми се струва, че който трябваше, също имаше нужното развитие.

И все пак сериалът Е шонен, пък бил той и прекрасен такъв. Нормално е да няма дълбочината на Ghost in the Shell.

Не схващам обаче що го буташ към сапунките. Завършена история в 50 серии не е сапунка :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Apr 27, 2009 9:04 pm

Roland wrote:Не схващам обаче що го буташ към сапунките. Завършена история в 50 серии не е сапунка :)
То и Gundam Seed е толкоз, но едва ли сапунеността му е под въпрос.
Но дори ако оставим това настрана, логиката ти се сгромолясва зловещо, при положение че мангата е башка шонен сапунка, която все още върви и вече е минала 22 тома. Просто в анимето са кривнали, за да го приключат с наличния преди 5 години материал.

Относно качествата на FMA, в началото имаше няколко прилични епизода (най-вече защото бяха пообърнали малко хронологията спрямо мангата), но бързо засмърдя и така и не го изтърпях до края. Персонажите не ми харесаха достатъчно. Иначе идеята за сетинга кефи, няма спор.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 27, 2009 9:12 pm

Добре.

Иначе мангата слабо ме вълнува, аз не съм я чел и не възнамерявам. Анимето не го възприемам като сапунка. Отношенията между героите не са сапунени, сюжетът не е сапунен...

За Сийда не зная, така и не успявам да го догледам нещо...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 28, 2009 1:54 am

Бутам го към шонен сапунките, щото като концепция е шонен сапунка - главен герой в пубертета, бойна система, вадена като от РПГ, проблемите се решават с боища, крайната цел се достига след ен на брой битки.

Къде са шонен мелодрамата и човечетата викате? СИЧКИТЕ са типични шоненчета, от сапунковия тип, без изключение. Двамата братя са шонен соуп многострадални и правят шонен соуп малоумни саможертви и истерични пристъпи, куул пичовете като Мустанг и Скар са шонен соуп многострадални, хомункулусите са особено шонен соуп многострадални и са лоши (тея дето са лоши), щото са изстрадали. Разбира се, умира пича със семейството, щото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да умре някой, който в момента чака бебе или има малко дете. Когато децата не осиротяват, се превръщат в разплескани по стената химери (в началото оная малката). Страдащите дечица са МЪСТ, когато в шонен сапунка искат да покажат жестокостта на нещо. Имаме шонен хумор (оня русия силен пич) и шонен фенсървис (ужасната Уинри, която бтв е многострадална, но хиперактивна), които са правени като по учебник. Имаме и шонен психопат (оня генерал, дето изтрещя и стана като робот към края). И т.н.

А можеше да ни спестят повечето евтина мелодрама и да сложат по-пълнокръвни и комплексни НЕКЛИШИРАНИ не-шонен-соуп образи, за да тичкат на хубавите оригинални идеи. Уви, не са. Надявам се искрено мангата да е различна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 28, 2009 10:06 am

Де да знам, аз това го възприемам по-скоро като класически шонен похвати, не непременно шонен-сапунки. В смисъл, не се сещам приключенски шонен, където да не важат тия работи, дори 10 епизода да е, пък сапунката винаги я свързвам с излишно точене на лукуми каквото във ФМА няма. Ма въпрос на дефиниции де, не е важно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Apr 28, 2009 12:34 pm

То не че по голямата част от сериите след 25та натам не са точно точене на локуми, ма понеже кефят, карай.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests