За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 20, 2009 11:17 pm

Интересно, тресна тока май в цяла софия са преди малко.

некой да има идея тия шоулдерки кои са
http://i.thottbot.com/ss/o/64196.jpg
...със светкавичките, често съм ги мяркал преди.
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Apr 21, 2009 12:06 am

Как само стържа последни остатъци злато от торбите ми. Остава да събера още 1к голд за дуал специализацията на прийста ми и 1к за скила за летене + летящия маунт + още 1к голд за летене в Нортренд. Това са много пари, а ако реша да купувам и епична летялка... още 5к. В Нортренд полетите са скъпи. :(

Поне направих всички куести възможни във Фьорда, обиколих го от-до и направих 3-4 пъти Цитаделата с ПъГ.

Азжол Неруб (или както се произнася) се оказа кофти място, единият бос особено... никакво време за вода :(.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Tue Apr 21, 2009 7:50 am

http://www.wow-europe.com/en/info/basics/armorsets/

Тиър 5 или сета от Арената, сезон 2. Има още едни такива шолдерки, падат от босс в Сърпънтшрайн. Ама по-скоро е Арена 2 сета, него всеки нууб можеше да го вземе.
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 21, 2009 9:25 am

Забавно ми е как dual spec се използва от хората както предрекох, а не както всички очакваха.

В момента повечето добри танкове и хийлъри които познавам вместо да се юрнат за DPS имат по два танкинг билда или два хийлинг.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Tue Apr 21, 2009 9:36 am

мда, особено лечителите. Повечето наши райд лечители са холи/дисциплина и сменят, или поне се учат къде да сменят.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Apr 21, 2009 10:07 am

Дааа... и аз се надявах да си сменям с лекота на шадоу, но в момена съм дисциплин/холи... Обаче няма много смисъл, доколкото при нас останалите прийстове са холи. Както бяхме и вчера с един хийлващ паладин, нямам много мърдане от дисциплината. Та съвместявам танк и рейд хийлинг.

я да питам и тук - някой някъде да е срещал дали 3% damage reduction на паладинския блесинг се стаква с 3% damage reduction на renewed hope на дисциплин прийст? Изглежда ми малко вероятно, но така и не видях никъде да е написано нещо.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 21, 2009 10:12 am

Dzvero wrote:http://www.wow-europe.com/en/info/basics/armorsets/

Тиър 5 или сета от Арената, сезон 2. Има още едни такива шолдерки, падат от босс в Сърпънтшрайн. Ама по-скоро е Арена 2 сета, него всеки нууб можеше да го вземе.
Май т5 са нещо от сорта като дизайн.

Ама тоя е гадняр в TK http://thottbot.com/i30250 :twisted:

Не ни е май в възможностите още кат гледам :cry:
Last edited by Xellos on Tue Apr 21, 2009 12:19 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Apr 21, 2009 11:19 am

абсолютно така се случи с дуал-спековете... поне хората, които приемат сериозно функциите си в рейда така направиха...
ей, на и Ланито е с два хийлинг спек-а... аз в момента съм на фрост-файър/аркейн, а другото маге е на фрост-файър/файър-аркейн (с Фокус Маджик)... и честно казано в момента е някакъв ад за нас двамата между уайповете... сменяме по два пъти спека, за да използваме докато може експлойта с кастването на Фокус Маджик-а (ФМ)... той минава ва ФФ/аркейн и каства ФМ на другото маге или лок или шадоу-прийст (жалко, че буумкина ни мина в котка... и то не просто котка, а и той - с два ферал спека :? )... после се връща на ФФБ и съответно губи цялата си мана пак... аз влизам в инстанса и минавам на аркейн... чакам го той да направи горните манипулации, че иначе бъфа се губи... каствам на него ФМ и се връщам на ФФБ... абсолютен стрес... :(

иначе какво се случи тези дни... в петъка половината от ударната гилд-група от 10 човека пресираха РЛ на групата и направиха рейд за Улдуар 10... аз не влезнах в него, защото бях уморена, но те хукнаха... в събота обаче стана мазало, защото се появи другата половина от ударната група барабар с Гилд мастъра (дето е РЛ на хероик рейда) и двамата ни основни офицери и съответно като разбраха, че другата част вече са сейвнати предната вечер, решиха да правят втори рейд...

то стана малко спонтанно... както си куестехме кротко късния следобед някой в гилд-чата се обади "абе ходихте ли да видите новия бос в VoA? дайте да направим хероик рейд за него"... почна народа един през друг да се обажда, че би се джойнал, ама ако е гилд рън и ГМ ни вика, "ами хайде, нека бъде гилд-рън"... събрахме се колкото имаше на линия, пъг-нахме 4-5 човека, за да допълним до 25... набързо се съмъннахме в инстанса... набъфкахме се... дадоха набързо няколко команди какво да се прави и какво ще се случва, защото 90% не бяхме прочели нищо за него... почваме наперени такива - пул и малко след това - уайп :lol: попари ни арогантността... :lol: вика РЛ, хайде сега малко по-сериозно... казват пак тактиката... започваме... бием боса, убиваме единия адд... и недоубиваме втория... онзи гръмва и втори уайп :lol: РЛ вика "ето това се случва като не достигне дпс и като не се сменят бързо таргетите, а и не стоите достатъчно разпръснати"... та така... то на нас като ни се опъне бос и се заинатяваме здраво... та на следващия опит бяхме като морски пехотинци - концентрирани и дисциплинирани и естествено - боса си падна... взех и някакъв ачийвмънт... паднаха и две парчета Т8, ама за пвп - за друид и ДК...
смешното беше, че като раздадоха луута аз правя портал и викам - ето имате портал тука... а офицерите ми уиспърват "ама не сме убили стария бос, има алтове, на които им трябва" :lol: тотално забравих, че има и друг бос... е, той послушно си умря веднага и раздадоха луута...

в момента, в който стъпих в Даларан и ГМ ни ми уиспърва "инвайтвам те за Улдуар 10"... викам му, чакай поне да си направя дейли куукинга... и ме инвайтнаха... и се получиха 2 паралелни рейда за Улдуар 10... (че групата от петък се събраха да продължат)... даже се сдърпаха, че си крадът играчите :lol:

тръгнахме ние... този път ме туриха на танк-машина пасажер :D пак голямо пуцане настана... естествено първия бос си е като детска игра - падна бързо и лесно... не помня какъв бе луута, но си спомням, че цяла вечер падаха САМО мелее-айтъми :evil: тръгнахме после към ХТ-002... първи опит - измряхме към 30% на боса... РЛ пренареди позициите... и след още 3-4 уайпа боса падна сравнително лесно...

после дадоха команда да ходим да бием дрейка - Рейзърскейл... беше странна битка... първи опит - пълен хаос... онези ми ти мобове идат отвсякъде, танковете не могат да си ги съберат... ние бием де що докопаме и умираме къде в електрически шокове, къде от киснене в сините облаци по пода... НО поне добихме представа за битката :D видяхме, че и със СС няма да стане, защото в мелее-то народа бие овците здраво :lol: но пък и видяхме, че могат да бъдат интеръптвани електическите шокове... разделихме се на 2 групи... втори опит - измряхме на 8% на боса :( танка ли умря, или танковете не се разбраха за таунтването на боса, не помня каква бе причината... с аддовете - никакъв проблем... трети опит - боса даун... раздаде се луута и отидохме към Игниса...

е, не можеше да се мине там без поне един уайп на траша, та останахме верни на традицията :lol: разчистихме и се почна битката... свалихме 10% от боса и уайп :lol: танка на аддовете измря и онези ни пометоха... общо взето това се случваше и в следващите опити... и се видя, че този младеж няма да го убием тази вечер...
затова пък се забавлявахме на макс!!!!!! дава един прекрасен ачийвмънт, ако оцелееш в лава-джоба му! :D и се надпреварвахме кой ще го вземе... общо взето заради това и не спирахме да го мъчим :lol: мене ме грабна единия път, ама аз използвах Айс блок, за да оцелея и не получих ачийвмънт :cry: и като се заядох... викам им в рейда - няма да мръднем от тука, докато не го взема... народа се хили... питам ги "кой хийлва народа в джоба?", а те - "Реми" (един от прекрасните ни паладини)... викам му "Remulade, forget about Gotya (това е танка ни), heal me hard, baby"... и естествено всички намериха сексуален подтекст и се почнаха едни бъзици... голям смях падна във Вента... да, обаче онзи не искаше пък да ме взима мене... ни мене, ни другата жена в рейда (друид, хилър)... заключихме, че сигурно е гей и той, за да го опровергае на следващия опит ме грабна... и само чувам викове във Вента "Таис е в джобаа", а живота ми не мръдна! хийлваха ме наистина здраво и си взеха ачийвмънтаааа!!! :lol: та така... като ни омръзна да мрем на Игнис, го зарязахме и хукнахме... нанякъде... :roll: просто казаха да изберем последната опция на телепорта и ние послушно го направихме... озовахме се в едни зали с повечко траш накуп... а ние не знаем какво прави траша... :roll: викаме - ще пуулнем и ще видим... ще пробваме и всичко - СС, интеръпт и т.н. така и направихме... е, умряхме, разбира се, но поне видяхме за какво иде реч... мога да кажа, че това е един от най-отвратителните трашове до момента!!

след няколко уайпа, го разчистихме, изкачихме едни вити стълби и аха-аха да влезем в устата на боса :lol: а той един гръцки бог, дето го виждаме от кръста нагоре - Кологарн... РЛ даде 10 мин. почивка да попрочете в нета какво прави боса, че да каже каква да бъде тактиката... починахме ние... казаха какво да правим и се започна забавата... бием дясната му ръка, бием с АоЕ аддовете после и бягаме от светкавиците в очите му, а пустата тераса - тясна... търчиш и позабършеш още някой в отвъдното с тебе като те застигне божия гняв :lol: че и периодично те грабва в шепата си и те запраща със страшна сила нанякъде :D падна голяма веселба... и отнесохме поне 4 уайпа преди да убием боса... след него рейда свърши, щото бе станало късно... другата ни група за Улдуар 10 така и не разбрах докъде се докара, щото побързах да си легна...

обаче има ОГРОМНО значение опита, дето се трупа на нормал...
в неделя на редовния ни хероик-рейд отидохме при ХТ-002, дето бяхме зациклили в четвъртъка и след поредица от уайпове на 1% на боса (поне 4 уайпа на 1% имахме :evil: ), той падна... с Разорскейл бе още по-лесно... мисля, че само 3 уайпа имахме преди да падне... затова пък вчера си откарахме цяла вечер на Коло... :( най-доброто ни постижение бе един опит на 15%, когато го свалихме май... та така... днес продължаваме на хероик...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 21, 2009 12:13 pm

Мдаа помотвам се са малко след лвлването уикенда за разнообразие и теймвам екзотични петове за принципа :). Баси половин час търсих скапания девилзавър, ма е гъзарски. Ма прасето е имба просто. Гледам билдове ма си остава за ся БМ фаворита и нема зимам дуалспек. Не че има пари де. Мисля се помотам още и в оутленда, че по-малко народ ми се пречка из краката. То до 70ка малко остава поне. :twisted:
:ninja:

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Apr 21, 2009 12:23 pm

само да добавя нещо за Ланис и Илия...

Кологарн пуска прекрасни брейсъри и роба... само да знаете, че брейсърите (http://www.wowhead.com/?item=45275) са препоръчани от елитистите за файър/аркейн билда и почти съм сигурна, че Блоби ще ги поиска (аз ще ги взимам по-нататък)... но робата (http://www.wowhead.com/?item=45272), въпреки че е наистина брутално добра, ще я пас-ваме и двамата, защото искаме тази от Т8-сета... та да имате предвид :P
Last edited by Tais on Tue Apr 21, 2009 1:28 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 21, 2009 12:24 pm

Отдавна не беше излизал як стрип ;)
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Tue Apr 21, 2009 12:27 pm

Хахаха! Това е доооста добро....

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Apr 21, 2009 1:11 pm

Ако видях правилно, брейсърите са с хит, та в мое лице нямаш никаква конкуренция:)

Робата е разкошна, но в момента ако я взема, губя ценен сет бонус и няма как да го компенсирам, та вероятно и аз ще чакам следващата Т8
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

iliak
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Tue Jan 20, 2004 2:50 pm

Post by iliak » Tue Apr 21, 2009 2:31 pm

Искам да се оплача - на Зевсоподобният бос паладини, хунтери и котараци cheat-ват като за световно! Бият едновременно 2-те ръце плюс самият бос и си надуват дпс-а което е несправедливо защото аз не го мога.
Но толкова raid damage досега не сам виждал, как се оправят нашите лечители не ми е ясно и им свалям шапка.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Apr 21, 2009 2:44 pm

Ми не се оправят :lol: :lol: :lol:

т.е. в момента в движение учим оптималните ротации. Основните са горе-долу усвоени, обачи битките май искат малко повече гъвкавост :) . Най-голямата мъка е, че трябва да хийлваш много интензивно и в същото време имаш стандартните тактически неща, като да бягаш, да се местиш и разни такива. Тогава настава веселбата:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests