Проблем с външния интернет и УоУ- PLS HELP!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Проблем с външния интернет и УоУ- PLS HELP!

Post by Muad_Dib » Fri Mar 27, 2009 11:10 am

Поствам темата тук, защото само тук познавам хора, които могат да ми хелпнат с доста малоумния проблем, и защото почнах да играя пак УоУ и не мога да левелвам заради приятен лагец. Моля модераторите да я изтрият и се извинявам още веднъж, че пускам отделна тема, ама имам нужда от спешна помощ.

Ситуацията е следната: Външният ми нет е ужасен, българският е супер от вчера в 12 часа. Естествено звъннах на доставчика и той каза, че проблемът бил в мен. Преди два месеца имах същата драма и се оправи чак след формат и преинстал на Уиндоус, но тогава буквално нямаше външен нет, сега има, но ужасно бавен. Не съм оставил пуснати торент клиенти или нещо подобно, всички програми освен УоУ са затворени. Всякаква външна страница ми я зарежда по минута-две, което е безумно.

Ако някой има идея какво да правя плс да драсне два реда тук, благодаря много предварително. Много силно се надявам да не трябва да преинсталирам всичко пак, защото ще се побъркам. Операционната ми система е ХП, service pack 2.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Fri Mar 27, 2009 11:22 am

нали почна да работиш бе...

тя Ивето ща опраи :lol: :lol: :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 27, 2009 11:32 am

случайно да се появяваш гол в играта - в смисъл без предмети и икони на торбичките и да не виждаш другите играчи?
Защото аз имах един такъв проблем миналата година и го оправих с едни доста особени настройки.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Mar 27, 2009 11:41 am

RRSunknown wrote:случайно да се появяваш гол в играта - в смисъл без предмети и икони на торбичките и да не виждаш другите играчи?
Защото аз имах един такъв проблем миналата година и го оправих с едни доста особени настройки.
проблемът не му е в УоУ, целия му нет е бавен - страници също отваря за няколко минути.

Коле, тъп въпрос, пък и сигурно не е това, но... Имаш ли друг компютър във вас който ползва същата мрежа? И кажи кой ти е доставчика и дали не са ти казали още нещо (примерно, че имаш такъв и такъв трафик и т.н)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Mar 27, 2009 11:51 am

Muad_Dib, що не пишеш в темата за WoW, бре?? :shock:
на кой сървър си? какво го играеш и т.н. (ама ела да си кажеш там, де)

по проблема - с Ланис го имаме от близо месец вече някъде... :evil:
от тогава латенцията ми е перманентно жълта с около 300-400ms, като на моменти минава на червена - 700+... преди го нямаше този проблем... говорих с моя доставчик и той каза, че връзката до компютъра ми е перфектна... помолих го да погледне трасето до Париж (където е ситуиран сървъра на Зенедар)... оказа се, че до Австрия няма никакъв проблем, но след това изведнъж връзката се влошава... дори момчето, което проверяваше се учуди... явно има някакъв проблем по международните трасета... Ланис не ползва моя доставчик, но и на нея й бяха обяснили нещо подобно... по-странното е, че мине ли полунощ, връзката се оправя :roll:

уж бяха казали, че са си решили проблема, но още го има...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Mar 27, 2009 11:52 am

Ех, Коле, само като ти забие нетът се сещаш за нас :lol:

Таис, може да не му се пишат епични поеми за играта му, той е човек на действието :yo:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Mar 27, 2009 12:01 pm

не всички го правят - това с поемите, но се обменя полезна информация.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Mar 27, 2009 1:51 pm

Въпрос - с NOD32 ли си като антивирусна?

Ако си - забрани IMON-a на версия две и както там се казваше в 3. Ако си други антивирусни които се правят на firewall - опитай се да я забраниш тази функция.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Mar 27, 2009 4:14 pm

Може и да няма връзка, но на мен едно време NOD32 ми правеше проблеми с връзката с Гилд Уорс. И отнякъде му казах да вярва на програмата и се оправи. Ако те интересува, мога да потърся по-точно инфо. В смисъл, забива ли ти и на нормални чужди страници така?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Re: Проблем с външния интернет и УоУ- PLS HELP!

Post by thunder » Fri Mar 27, 2009 4:23 pm

Morwen wrote:В смисъл, забива ли ти и на нормални чужди страници така?
Muad_Dib wrote:Всякаква външна страница ми я зарежда по минута-две, което е безумно.
thunder wrote:проблемът не му е в УоУ, целия му нет е бавен - страници също отваря за няколко минути.


Image
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Mar 30, 2009 6:21 pm

Свали си програмката Tcpview, пусни си играта и влез в реалма, в който играеш. Пусни си Tcpview и виж IP-то на реалма ти. Би трябвало да ти е на wow.exe TCP нещо от сорта на **.**.**.**:**** Established. На теб ти трябват 4-те двойки цифри. След това Start->Run->cmd->tracert <пишеш IP-то> и виж какво ти е ms-то. От един момент нагоре ще започнат да ти излизат само Request Timeout, но това е нормално.

След това напиши примерно ping yahoo.com -t и виж какво ms имаш към yahoo. Сравни и ако и в двата случая положението е плачевно, то или нещо на компа ти точи нета, или просто нета ти не е наред. Пак от Tcpview можеш да разгледаш какви други неща ти текат на компа и ако няма нищо, което да ти трови нета, то е време да повикаш техници. Може да имаш проблеми по кабелите някъде у вас. Какъв ти е доставчика?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Mar 30, 2009 8:31 pm

занеси го при некой с рутер и виж с неговия нет ;)
:ninja:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Mar 30, 2009 9:17 pm

нещо не се обажда Колето, или си е решил проблема, или вече целия нет е спрял окончателно :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 02, 2009 1:59 pm

загубихме го :shock:
:ninja:

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Thu Apr 02, 2009 11:45 pm

45 ниво е :) и скоро ще ме стигне, тази нощ вероятно :) Май е оправил нета...
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests