Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Tue Feb 24, 2009 1:58 am

8-) Aко 5-ти ти е дошъл прекалено депресарски, това което следва няма да те възхити много.

Ехх, Destiny....Не съм сигурна, че трябва човек да изпитва такова удовлетворение от един епизод на сериал. Но просто няма такъв кеф :mrgreen: :mrgreen:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 24, 2009 6:17 am

@Нин
Spoiler: show
Спайк рита гъза на Ейнджъл в собственото му шоу. КУЛТ! :lol:
Първата, най-значителната, най-истинската победа на Спайк. Нещото, което Ейнджъл вече НЕ можеше да пренебрегне. Твърдото доказателство кой е по-добрият, ако на някого все още не му е било ясно. Твърдата заявка на позициите. Безпардонна демонстрация на израстването на персонажа. Псулютното възтържествуване на правдата. Не съм била толкова удовлетворена и щастлива от собствените си постижения, честно. Много обичам и Ейнджъл, но това беше добре и за двамата.

Като гледам някакви такива епизоди ми се дописват есета...

Боже, колко го обичам Спайк! Толкова красив персонаж... Най-зашеметяващият керъктър дивелъпмънт на всички времена. Безкрайно ме е яд, че сериалите свършиха преди да е получил любовта и уважението, които заслужава. Дано в комиксите най-сетне му дадат нещо. Писна ми Уидън да си избива комплексите като го наказва за куулнеса му.

Мат, за мен 5ти сезон е най-добрият в Бъфи, може би щото феминизма в него най-сетне се допря до вълнуващ за мен въпрос - може ли да се справи един мъж с факта, че жена му е по-силна и способна от него. Отговорът беше реализиран по толкова разкошен начин! Райли беше прекрасен. Там са едни от най-яките епизоди за и със Спайк. Зандър също имаше ебаси проявленията.

6ти и 7ми сезон верно са по-сдухарски и Бъфи почва вече повече да досажда с мелодрамите си отколкото да радва с кютека и острия си език. Особено 6ти. 7ми нещо не ме изкефи с тия тонове нови персонажи - не можаха да акцентират върху старите, които са ми много по-важни. Той ми хареса по-малко от 6ти май.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 24, 2009 9:32 am

Мат, няма значение дали се губи ефекта от финала на 5-ти сезон чисто като шок. Понеже 6-ти ЦЕЛИЯТ е резултат от тоя финал.

На мен пък той ми е много любим. За 7-ми също само хубави работи мога да кажа, без да ми е нещо особено прекрасен в съзнанието.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 24, 2009 10:19 pm

Бе не мога да кажа, че ми беше някакво съществено откровение Destiny. Смисъл, як епизод, ама не екстраординерно як.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 24, 2009 10:41 pm

Тфа е щото не си влюбен в Спайк като нас. :lol:
Аз го намирам за един от най-важните епизоди в развитието му, ако не и най-важният.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Feb 24, 2009 10:45 pm

Абе да си призная Спайк като герой ми е малко постен (backstory епизода му в пети сезон ми беше адски скучен), мотивацията му да мине от нашите, (а и тяхната да не го очистят още в началото на четвърти сезон) е доста изсмукана от пръстите засега. Виж лафовете му често къртят мивки просто.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 24, 2009 11:11 pm

Мотивация? Човекът е фуул фор лов - това му е мотивацията. И точно затова е толкова прекрасен. Цял живот и неживот е правил глупости заради жени. Къде е постното тук? Той е един от най-комплексните и противоречиви характери с най-много развитие, правени някога в историята на телевизията. И като се включи актьорското изпълнение, за мен става като ярко петно върху екрана, в сравнение с което всичко останало изглежда вяло и бледо. Абсолютно жив. Като гледам този сериал имам чувството че Спайк отдавна вече е излязъл от контрола на Уидън и сие и си е заживял свой живот. Не съм виждала друго такова човече никъде.

НЯМА нищо по-яко на земята от сантиментален злодей, който всъщност е истински добър и може да обича страстно и до гроб и да прави грешка след грешка заради любовта си. Особено ако изглежда като Спайк, има неговата импулсивност и неговите акцент и речник. Не, определено не съм попадала на по-готин тип никъде другаде - реален живот, книги, филми, сериали, аниме.

Ако вие сте попадали - кажете къде да ходя да го гледам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Feb 24, 2009 11:43 pm

Spoiler: show
След средата на пети сезон - да. Но преди това Спайк се мотаеше около нашите хора и той не знаеше много точно по каква причина, а те още по-малко имаха идея защо не го дъстнат. Примерно се канеше да очисти някакъв хирург, което за малко да е фатално за Райли и нашите хора общо взето му казаха повече да не прави така. Тъпичко. Иначе когато е влюбен си действа логично, не споря. Доколкото в това да изтърпиш Дру толкова години има каквато и да е логика, колкото и любовта да е сляпа. Това в рамките на шегата. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 25, 2009 12:39 am

То са кво, за Дру ли ще злословиш? :lol:
Аз я обожавам и нея. Изключително приятно откачена. Спайк съвсем го разбирам що я е обичал. Не знам що реши да се хване с Бъфи обаче.

Иначе съм съгласна - в 4ти епизод беше комик рилийф без особена посока и значение, но причините да си седи в Сънидейл бяха достатъчно адекватни. Нали се надяваше да му махнат чипа по някое време. А се влачеше с нашите, щото беше в симбиоза с тях - помагаше им срещу кинти или им продаваше информация. Те затова не го очистиха без време.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Feb 25, 2009 9:28 pm

OK, изгледах девет епизода от шести сезон на Бъфи. Странното е, че докато епизодичните сюжетчета са зарибяващи като винаги, главното сюжетно развитие силно, ама много силно не е по вкуса ми.
Spoiler: show
Първо идеята, че Бъфи била в някакъв си рай, откъдето я върнаха e...леко куца. Ако толкова трябваше да е емо баси, да бяха оставили само объркания ритуал по възкресяването, добре знаем, че момичето си има предостатъчно проблеми в живота, че да се сдуха дори и без да сравнява нещата с някакъв рай. А и емо Бъфи е доста по-скучна от предишната Бъфи, даже Бъфиботът беше по-забавен. Бъфи и Спайк пък са ми съвсем нелепи като двойка на този етап.

Второ, и по-важно, совсем съсипват Уилоу тоя сезон. Признавам, че идеята с прекаляването с магия, мощта развращава и т.н., е класика в жанра, но пък чисто субективно ми е гадно да гледам как Уилоу се плъзга по наклонената плоскост. В тоя сериал магиите толкова пъти се объркаха повече или по-малко фатално, че съвсем ми умира suspension на disbelief-a, като гледам как някой дотолкова ще разчита на магия. :)

Трето, кога ще върнете Джайлс в сериала, гадове?!?!!!!!!!![/size


ОК, олекна ми. Сега ми остава да се надявам, че останалото от сезона ще е повече по мой вкус (макар, че покрай един-два случайно мернати спойлъра малко се съмнявам).

Mежду другото Once More with Feeling управлява отвсякъде. Особено песента за зайците. :lol: Въобще в този сезон Аня, Зандър, Джайлс (и донякъде Тара) са на много високо ниво, което прави сериалa да остава все още много зарибяващ и кефещ при все всичката жлъч, която изсипах по него горе.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 25, 2009 11:43 pm

За Уилоу стискай зъби - всичко свършва по правилния начин ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Feb 26, 2009 1:35 am

Сега прочетох, че един от главните сценаристи на сезон 6 "had some issues" по онова време - By her own admission, much of the widely disliked Season 6 of Buffy The Vampire Slayer is a rehashing of that (and last) season's showrunner Marti Noxon's own personal issues". Сега вярно, че не е много умно да се вярва на такива неща прочетени в нета, но звучи достоверно. Сигурно е била пристрастена към нещо, "развитието" на Уилоу е толкова болезнено поучително в стил "не взимайте дрога, деца" та чак боли. Не помня въобще някога да са споменавали преди този сезон, че магията е толкова пристрастяваща. Tози сезоn и краят на предишния съвсем взеха да ми изглеждат като DeusAngstMachina. Вероятно щях да го понеса по-лесно ако това доста нагласено и странно скупчване на неприятности се случваше само на Уилоу или само на Бъфи, а не и на двете. Остава само и Зандър да го сгази валяк or something...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 26, 2009 4:32 am

Със Зандър ще има сомтинг. :lol:

Иначе Марти Ноксън поначало е отговорна за по-мрачните и девиативни неща в сериала. Но централния за сюжета мозък си остава този на Уидън. Ангсти идеите идват от него и са замислени отдалече. Ангсти похватите - от писачите.
Всъщност мен ме изкефи как всички се сговнясаха. Злото никога не идва само. Забелязала съм, че тежките ми моменти много често съвпадат с тези на приятелите ми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Feb 26, 2009 12:29 pm

Само да кажа, че нямам против много ангст per se - все пак шест тома Робин Хоб с главен герой ФицРицарин съм изчел с кеф, а той е един от кандидатите за световен шампион в категорията. :) Теоретично даже смея да кажа, че бих се зарадвал доста на един много мрачен сезон...ако е добре изпълнен обаче. Шести засега не е. Идеите са прилични, изпълнението е лошо. Примерно това с магията щеше да проработи на ниво драма и ако Уилоу прекаляваше с нея, за да се чувства значима (Power corrupts and all that jazz), а не заради някаква направо физическа зависимост каквато показват девети и десети епизод. На Джайлс можеха и някаква по-смислена причина да си замине да ми измислят или просто да го оставят Сънидейл, след като каже на Бъфи, че няма да се прави на баща й всеки ден, но ще й помага чат-пат. Драмата на Бъфи е убедителна, но пък е резултат на ненормално и доста нагласено струпване на съвпадения против нея, което остро ми пречи да почувствам повечко емпатия към нея.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Feb 27, 2009 1:14 am

OK, официално обявявам епизода със сватбата на Зандър за най-тъп в целия сериал. Ай сиктир вече от герои, които се държат като олигофрени, защото сюжетът просто няма друг двигател. Те се сменят кой да е малоумен, един-два епизода Уилоу, после Бъфи, Спайк и така поред. Не че нещо, но дори епизодът на Приятели, в който Чандлър се опитва да избяга от сватбата си е по-разчустващ в това отношение от този със сватбата на Зандър. Това беше баси насиленото нещо. То не бяха видения, не бяха малоумни обрати, не беше драматичен дъжд....ОК, приемам, че човекът има повече от добра причина да има резервации за предимствата на брака като институция, но те така го бяха направили все едно никога не се е сещал за тия неща (макар, че имаше някакви ултра плахи опити за foreshadowing) и чак в деня на сватбата му просветна. Което си е дразнещо клише.
А тъкмо имах известна надежда, че сезонът задобрява - епизодът с рожденния ден на Бъфи беше великолепен. Имаше ангст и драма, но не се лееше от чешмата ей така, щото трябва по закон. Онзи със завръщането на Райли беше приличен също.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests