F.E.A.R. 2 Project Origin

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 17, 2009 4:59 pm

Uh, ne znam kakvi SLI-ta te gonqt, pri men Crysis vurvi idealno na high, 1280x720 na X2 4600+ (procesor za 60 dolara) i 4830 (karta za 100 dolara). Tiq istorii za ujasnite iziskvaniq sa mit. Kolkoto do gamepleq - spored men e na mnogo dobro nivo, no vseki s mnenieto si.

Fear 2 se otlichava edinstveno s nqkoi efekti, presuzdavashti post-apokaliptichnata atmosfera sled izdivqvaneto na Alma. Inache igrata predlaga sushtite rubati nivca kato purvata chast. Da ne govorim za dosta ujasnata voda.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Feb 17, 2009 5:10 pm

Нека видим дали помня...

На 22,19,17 инча мониторите го тествахме на някаква машина май беше с процесор Q6600/4GB DDR2 800/8800GT Sli, като положението беше трагично. На резолюции по високи от 1280х1024 кадрите падаха до под 20. Та го пробвахме на друго видео. Не помня конфигурацията точно, но беше с Sli 9800GTX. Но и на това Sli на резолюция 1680x1050 беше едва що годе поносимо.

А иначе за 52-та Инча телевизор я пуснахме на 280GTX Sli. Не мога да кажа каква беше резолюцията, но вървеше добре при понамален AF и без AA.

И всичко това не ти ли изглежда доста смешно? Графиката не е чак толкова добра за да изисква машина за 3-4 бона. Всъщност плюя на кретените създали тоя умрял енжин.

Edit: Screenshot на нещо ръбато, ако обичаш :lol: Покрай споровете около умрелия Crysis, пропуснахме да кажем, че Fear 2 ще цепи мрака не заради яката си графика, а заради якото Мулти. Поне лично според мен ще става здраво мазало.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 17, 2009 6:06 pm

бах мааму какви 3-4 бона ви гонят , вчера изчислявах машина подобна по производителност на тази която описваш и излезе 1500 лева.

А иначе я сподели къде ги пускате тия тестове- във фирма за хардуер ли работиш ?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Feb 17, 2009 7:16 pm

Не работя във фирма за хардуер. Просто съм ентусиаст с някои приятели ентусиасти на тема игри и пробваме това онова. Crysis ми е трън в очите откакто излезе. Толкова много hype около тая игра, а толкова не си струва паричките. Толкова постна откъм контент игра надали има. Турили животински тежкия иначе красив енжин, направили една голяма джунгла и я напълнили с гадинки да трепе малкия Иванчо, и толкоз.

Иначе ми е трудно да си представя как ще си направиш каквато и да е конфигурация с 2х280GTX за 1500 лева. Само двете карти са почти 2000 лева. Разбираш ли точно това ме дразни в Crysis. Аз не обичам да играя игрите на High, когато има Ultra high. Не обичам да играя каквото и да е на настройки под максималните, а тук човек може да забрави да играе тази игра на максимални настройки при висока резолюция. Съвсем добри конфигурации, които за 1500 лева биха се справили с всички игри на сравнително високи резолюции с максимални настройки изобщо не могат да се опрат на Crysis. Трови ме факта, че някой може да създаде нещо толкова скапано, като на всички им е ясно, че са могли да я оптимизират 10х по-добре.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Feb 17, 2009 9:36 pm

е та явно си имаш бая доходи за да си позволяваш подобни глезотии.
щото и аз съм ентусиаст ама такава конфигурация скоро няма да видя.

направо се подтискам като дойде някой и почне да плещи за BMW-та по 100 000 лева и за компютри по 5-6 хиляди с 52 инчови монитори.

Ма понеже съм габровец докато не видя как ми го показваш процеса записан с камера докато коментираш ще си остана тома неверни :)

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Feb 17, 2009 9:46 pm

Мен пък хич не ми дреме за тия с БМВ-тата и компютрите за по 100 000. Според мен такива хора трябва да се засрамят на фона на цялата мизерия, и да не си показват имането така видно пред и без тва озверелият народ.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 12:34 am

RRSunknown wrote:е та явно си имаш бая доходи за да си позволяваш подобни глезотии.
щото и аз съм ентусиаст ама такава конфигурация скоро няма да видя.

направо се подтискам като дойде някой и почне да плещи за BMW-та по 100 000 лева и за компютри по 5-6 хиляди с 52 инчови монитори.

Ма понеже съм габровец докато не видя как ми го показваш процеса записан с камера докато коментираш ще си остана тома неверни :)
Много погрешно ме разбираш. Ще го обясня по друг начин. Да речем, че едно приятелче има 52 инчов lcd телевизор, друг има една 280GTX, трети друга. Аз примерно имам 8800ГТ, едно друго момче има още една. Та комбинираме си нещата. Лично моята конфигурация е E6400/2gb ddr2 667/8800GT и съм много доволен. Доста време съм с нея и ще изкарам поне още половин година. Всеоще лично моя кола нямам освен всичко друго. :wink: Карам колите на баща ми.

Едит: И леко с озверяването бедни народе. Водим спор, в който аз имам тестове. Не съм длъжен да ви обяснявам как съм ги направил. Така че не ми се карайте, ако може. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 1:20 am

да ти имам приятелчетата :)

да ти го обясня по друг начин- в цяло Габрово не познавам нито един човек който да притежава 52 инчов телевизор. А считай че през там където работя минават доста собственици на големи фирми.

От което следва извода че гравитираш в кръгове където парите ги нямат за нищо, следователно можеш да правиш тестове с които да изкараш наистина впечатляващи резултати.

Които да спичат такива като мен които никога няма да имат нито 52 инчов телевизор нито GX280 :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 2:15 am

Уф що за разсъждения... Не се знае какво ще имаш бре човек. Съжалявам, ако нещо съм ви подразнил, не това ми е била целта. Аз лично си правя сметката за много неща, но се старая да не се лишавам защото тук в този край сме малко по-заможни. Щом имам възможността си правя сюрпризчета от време на време. Сега много ми се ще да си взема нова машина, но това няма да стане, докато не заработя някой лев, а заработването няма да стане докато не се оправя с шибаните си изпити.

Нека не се отклоняваме от темата разбира се. Обърнахме я изцяло на хардуерна тематика, за което съзнавам съм виновен аз. Нека я караме по същество, ако някой има какво да каже конкретно по играта. Аз смятам да коментирам повече, като се сдобия с нея и тествам Мултито, но това не мисля, че може да стане близките месеци.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Feb 18, 2009 3:08 am

Crysis просто не е игра, предназначена за много високи разделитени (всъщност намирам идеята, че разделителната е едва ли не най-важното нещо, за доста необяснима). И бтв извлича точно нула полза от SLI/Crossfire видеокарти - с тях върви точно толкова добре, колкото и с единични. От многоядрени процесори обаче има доста полза.
Иначе за самия енджин - той подкарва високодетайлни soft shadows, свръхдетайлни текстури и шейдъри, един от най-комплексните физични енджини, използвани някога в игра, смазваща вода, пълен дневен цикъл, атмосферни условия, както и титанично количество полигони предвид мащаба. Предвид това всякакви сравнения с FEAR 2 са меко казано неадекватни, също както и мрънкането за прекалено високите изисквания - Crysis е създаденa именно с идеята да иска, но и дава много от техническа гледна точка. Да, и двете игри са шуутъри, но пресъздават прекалено различни гледки, за да се прави съпоставка на технологиите им. Във FEAR 2 има някое-друго полигонче за сградите (в края на краищата повече не е нужно), малко налепени текстурки, средно детайлни персонажи, люляща се текстура вместо вода и минимална интерактивност, като компенсира с голям акцент върху сенките и осветлението, наред с разните партикъл ефекти и филтърчета, сложени за да си мислиш, че е ОМГ технически, ако не си особено навътре в нещата. Да, изглежда екстра, но Crysis (или дори Dead Space, за да цитирам нещо по-сходно) не е.
Въобще ако ставаше въпрос за PC версията на GTA IV, да речем, която е с крайно безумни изисквания предвид това, което дава, бих се съгласил, че има нещо фундаментално сбъркано технически, но с Crysis нещата просто не стоят така.
Разбираш ли точно това ме дразни в Crysis. Аз не обичам да играя игрите на High, когато има Ultra high. Не обичам да играя каквото и да е на настройки под максималните, а тук човек може да забрави да играе тази игра на максимални настройки при висока резолюция.
Еми, всички роним сълзи за теб. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 9:38 am

мисля че се отклонихме от темата . Далеч не съм си поставял за цел да критикувам Amikae и да изпадам в пререкания.
Макар че иронизирах -признавам.


Но мисълта ми е че 80-90% от хората не се стремят да пускат игрите в НАЙ-високата резолюция а в някаква поносима за техните монитори. Всъщност според мен трябва да се гледат детайлите и ефектите и чак тогава да се гледа резолюцията.
И затова трябва (според моето виждане) да се дават оценки на базата на накъкъв среден за сезона хардуер който се предполага да ползва мнозинството от хората а не хардуер излязъл от тестова лаборатория с който разполагат малцина.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 3:15 pm

Тц тц... Толкова усилия хвърлени във хвалби. Как да не се изместим от темата. Пределно ми е ясно какво представлява енжина на Crysis, както и ми е ясно какво представлява този на Fear. Не е важно кое как се постига, а крайния резултат, който е съвкупност от много неща. Това, че Crysis има смайваща вода, невероятни текстури и сенки не прави играта добра. Прави я красива и само толкова. Играта е меко казано скучна, дървена от към стрелба и реализация на специалните умения. Има една много лъскава опаковка и нищо вътре. Когато тази игра излезе флагманите още бяха 8-ма серия. Познай как вървеше играта на тях. От тогава минахме през няколко поколения карти и все още е същата помия. Не, Crysis няма право да иска това, което иска за играта, която е. Да не говорим, че самия енжине е крайно нестабилен и капризен.

Fear 2 от друга страна може и да не притежава най-невероятните спецификации, но играта изглежда добре. И целта не е да си мислим, че изглежда ОМГ технически, а да ни хареса това, което виждаме на екрана, а на мен ми хареса много за исикванията, които играта има. Тук слагаме черта и на Crysis, и на Fear 2. От тук нататък Crysis представлява едно нищо. Дървен геймплей, който дотъпя на повечето опитни и стари FPS играчи, които познавам. Страшно еднообразен скучен сингъл, в който през по-голямата част очаквах нещо да се случи, да видя нещо различно, да се пренеса някъде, където да се порадвам на гледка различна от палми и храсталаци. Това не се случва до към края на играта. Оръжията са що годе добре направени и в тази насока има потенциал, от който може да се извлече много. Поне на мен ми хареса доста, но това не прави играта с нещо по-интересна. Единственото нещо, което не съм опитал, а смятам, че би си заслужавало в играта е Мулти. Вярвам, че ще става мазало и графиката спомага за това, но отново се стига до момента с паричките за машина, ако искаме да я играем с DX10 и да се насладиме на максимум от Мултито. Определено съм на мнение, че не сгреших, като не си купих играта.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Feb 18, 2009 4:04 pm

Мисля вече казах с предостатъчно яснота, че геймплеят не го коментирам. Ти повдигна въпроса за "невероятната графика на нивото на Crysis", обръщайки внимание именно на енджина, а не на арта, да речем. Оттам и последната страница постове. Ако става въпрос, за мен Gears 2, Fable 2, Bioshock и MGS4 изглеждат далеч по-добре и от двете игри, ако вземем предвид съвкупността от технологията и арта.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Feb 18, 2009 4:13 pm

Q6600/4GB DDR2 800/8800GT Sli
чак сега ми идва на акъла че не си дал модела на дънната платка което ми се струва еднакво важно с процесора и видеото.
и другото което ми е странно в тази конфигурация е че са дадени маса пари за видеота а паметта не е дори 1066 ??

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 4:52 pm

Al'Dim, така се получава понеже не умея да се изразявам много правилно. :lol:

RRSunknown, еееми как да ти кажа какво е дъното, като не помня. Тази конфигурация я купувахме преди доста време на едно момче, а рамта е такава защото не стигаха парите за нещо повече.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests