Цитедалата-Една мечта

Мръсните страсти – на сапун
inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sun Feb 15, 2009 6:53 pm

Ако ше броят отново ШД гласовете за да спечелят с мистериозните 2 гласа баш на финала, не благодаря :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Feb 15, 2009 6:54 pm

Миналата година ясно ти се каза, че не ШД са броили гласовете, ама ти едно си знаеш, едно си баеш.

А на мен разликата от 2 гласа ми се видя даже малка.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 15, 2009 7:01 pm

Драганов не е ли написал пак някое книжле, за да стане интрига? Са кво? Да не би да трябва да пращаме в Италия някой наистина добър автор??? Срамота!

Иначе инкхарт - да ти се неначуди човек чий го дириш в тоя изпаднал форум, пълен с изроди - фабриканти на резултати. Иди си в Шитаделата, ако ти се струва по-добра.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Feb 15, 2009 7:01 pm

Че откъде да сме сигурни? Да има прозрачност...

Доколкото знам един сайт е окачествяван като хейтърски...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sun Feb 15, 2009 7:10 pm

Amelia wrote:Драганов не е ли написал пак някое книжле, за да стане интрига? Са кво? Да не би да трябва да пращаме в Италия някой наистина добър автор??? Срамота!

Иначе инкхарт - да ти се неначуди човек чий го дириш в тоя изпаднал форум, пълен с изроди - фабриканти на резултати. Иди си в Шитаделата, ако ти се струва по-добра.
:lol: :lol: :lol: :lol:

миналата година така и не схванах за какво беше цялото джафкане...

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Feb 15, 2009 7:21 pm

Накратко - Ралмия спечели наградата за дебют, ама нещо се объркало... и..

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 15, 2009 7:24 pm

Аз се чудя не може ли да се подбере комисия, която да направи номинациите. Примерно Генерала, някой от човешката библиотека и прочее хора, които разбират за какво иде реч. По тоя начин ще се избегнат недоразумения като Драганов, книгите му и десетките му надъхани 12-15 - годишни миниъни, които може да не са чели нищо от номинациите (освен тази на тартора им), но за сметка на това пък знаят как да гласуват онлайн. Много ми се иска да не се срамуваме от това, което пратим в чужбина.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 15, 2009 7:40 pm

Amelia wrote:Аз се чудя не може ли да се подбере комисия, която да направи номинациите. Примерно Генерала, някой от човешката библиотека и прочее хора, които разбират за какво иде реч. По тоя начин ще се избегнат недоразумения като Драганов, книгите му и десетките му надъхани 12-15 - годишни миниъни, които може да не са чели нищо от номинациите (освен тази на тартора им), но за сметка на това пък знаят как да гласуват онлайн. Много ми се иска да не се срамуваме от това, което пратим в чужбина.
тази година миниъните намаляха изключително много , особено тези които надъхано гласуваха :)

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sun Feb 15, 2009 7:51 pm

То и аз миналата година прасках гласове като откачен... тая година вече ми стана леко странно да гледам в наградите на Конан клуба Ралмия за най-добро българско фентъзи, да питам кое е второто най-добро и да ми се казва "ми ние не ги класираме, ама Ралмия пак победи".

I suppose everyone has to go through a strange phase or two.

Иначе, да не съм изцяло офтопик, изглежда готино и дори не ми е чак толкоз далече Италията, ама май ще се чака още годинка-две, преди да отида :) И наистина онлайн гласуването май предлага твърде много възможности за злоупотреба...

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Feb 15, 2009 8:14 pm

Мен пък ми бяха супер забавни тези изборни драмички.

Колко пуканки и тиквени семки съм изял покрай тези темички... Колко съм се спуквал да се хиля...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sun Feb 15, 2009 8:16 pm

Предполагам, че когато ти (даже не само ти, а и сайта, който виждаш като свое дете - сравнение, използвано и от Спархоук, и от Моридин) си вътре в тия драмички, спира да изглежда забавно.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Feb 15, 2009 8:18 pm

На мен не ми е забавно това, че хората, които влагат усилия и средства в труда си се чувстват прецакани.

Забавно ми става, когато някои хора започват да издребняват помалко. И от двете страни.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Feb 15, 2009 8:58 pm

Към bgspace - говори в прав текст. Аз, лично, искам да знам за какво говориш и кое точно и конкретно ти е толкова забавно. Ако може, отдели десет минути и напиши повече от 2 абзаца. Благодаря.

Ако обаче смяташ да пишеш по-малко от 2 абзаца по въпроса, не си прави труда въобще. Все едно не съм писал тоя пост. Ок?

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Feb 15, 2009 9:19 pm

Десет минути.
Винаги ми е било забавно това, че и вие, и конкретните от Ц. изпадате в едни крайности, които водят до съответните дрязги и издребнявания.
Въпросните Ц. ви мислят за хейтъри, на практика от това, което виждам, почти всяко второ мнение в тази насока включва думата хейтър. В това те са крайни.
Вие пък от своя страна не се щадите в класификациите - това е боклук, онова е боклук. Дори и така да е - трябва ли да се казва всичко толкова директно? А и както съм казвал преди - всеки човек си има вкусовете... В това вие сте крайни.
Прави ми и нещо друго впечатление - на сайта на Ц. няма нито едно мнение за вас. За сметка на това тук има десетки мнения. Нищо - и лошата реклама пак е реклама. Хора от тук ще отиват там.

Но конкретно - кое от всичко ми е толкова смешно?

1. Самата ирония в ревютата, които сте посветили на книгата на създателя на Ц. Или едни такива реплики от сорта: "Графиките са направени сякаш от мен, умиращ от скука в часа по математика", "И няма значение, че си мухльо... махмаш вълшебната пръчка и ставаш баси пича. И който те критикува, е хейтър". Тук направо се спуках да се хиля - точно защото във вашите коментари съм откривал някои от репликите на хората в Ц - като тази за хейтърството.

2. Няколко от хората, които идват от Ц. тук и се опитват да водят спорове с вас просто ме изумяват понякога с разсъжденията си... И с действията си. Като онази безсмислена анкета, дето бе пусната тук преди известно време.

3. Фактът, че мине-не мине време и тук изниква нова тема за Ц. Явно са прекалено интересни за вас или не знам?

Сеирджия съм. Не е много добро качество, но си го признавам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 15, 2009 9:28 pm

bgspace wrote:Вие пък от своя страна не се щадите в класификациите - това е боклук, онова е боклук. Дори и така да е - трябва ли да се казва всичко толкова директно?
А защо не? От едно ниво надолу деликатността е просто безсмислена. Не сравняваме Айзък Азимов с Клифърд Саймък и Робърт Хайнлайн, че да говорим с нюанси и уговорки, за бога, а за недоразумения, които не покриват минималните изисквания за ГРАМОТНОСТ, а кво остава за литература.
bgspace wrote:А и както съм казвал преди - всеки човек си има вкусовете... В това вие сте крайни.
Т.е. крайни сме, защото не пускаме един куп уговорки около това, че вкусовете ни са такива и такива? Да, всеки си има мнение, нашето е такова и него изразяваме в списанието си. Всеки друг подход за мен поне е дилетантщина.
bgspace wrote:Прави ми и нещо друго впечатление - на сайта на Ц. няма нито едно мнение за вас. За сметка на това тук има десетки мнения. Нищо - и лошата реклама пак е реклама. Хора от тук ще отиват там.
Всъщност няма да отидат там, както виждаме посоката е обратна. Колкото до това, че няма нито едно мнение за нас, то е първо защото самата ДУМА "Shadowdance" е цензурирана в онзи сайт, мненията, които са насочени към нас, се трият и Сашо е наложил политика на изолационизъм, т.е. не иска изобщо да се споменават други сайтове.

bgspace wrote:1. Самата ирония в ревютата, които сте посветили на книгата на създателя на Ц. Или едни такива реплики от сорта: "Графиките са направени сякаш от мен, умиращ от скука в часа по математика", "И няма значение, че си мухльо... махмаш вълшебната пръчка и ставаш баси пича. И който те критикува, е хейтър". Тук направо се спуках да се хиля - точно защото във вашите коментари съм откривал някои от репликите на хората в Ц - като тази за хейтърството.
Знам, че няма да ми се разсърдиш, ако ти кажа, че копче не схванах от това горното.
bgspace wrote:3. Фактът, че мине-не мине време и тук изниква нова тема за Ц. Явно са прекалено интересни за вас или не знам?
Хмм, може ли линкове към последните пет?
bgspace wrote:Сеирджия съм. Не е много добро качество, но си го признавам.
Сеирджиите просто си сеирджийстват. Твойто граничи с тролене на моменти :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests