Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 02, 2009 8:22 pm

Едно предположение за спойлъра ти за "Гърбушкото".
Spoiler: show
Може жената да е имала комплекса на Електра (дъщеря, влюбена в баща си) и е сдържала поривите си, защото на кръвосмешението и сега се гледа с лошо око, а камо ли тогава. Като е разбрала обаче, че няма кръвна връзка с човека, когото е мислела за свой баща си е наваксала за пропуснатото време. :lol:
Дано само това да ти е бил проблемът, защото, без да съм гледал филма, режисьорът и главните актьори хич не са от най-слабите във Франция. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 02, 2009 9:44 pm

The Curious Case of Benjamin Button -нещо, което се заричам да изгледам поне 10 пъти на голям екран. Беше толкова сюрреалистично прекрасно изживяване, че се почвуствах така сякаш филмът е правен за мен, за моите собствени възприятия за света, за моя личен вкус. Рядко съм изживявала такова попадение.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 02, 2009 9:57 pm

passer-by wrote:Едно предположение за спойлъра ти за "Гърбушкото".
Spoiler: show
Може жената да е имала комплекса на Електра (дъщеря, влюбена в баща си) и е сдържала поривите си, защото на кръвосмешението и сега се гледа с лошо око, а камо ли тогава. Като е разбрала обаче, че няма кръвна връзка с човека, когото е мислела за свой баща си е наваксала за пропуснатото време. :lol:
Дано само това да ти е бил проблемът, защото, без да съм гледал филма, режисьорът и главните актьори хич не са от най-слабите във Франция. :)
Филип дю Брока кърти. И да, само това ми е проблемът.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Fri Jan 02, 2009 10:41 pm

Guardo i bambini di Dune
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jan 05, 2009 10:01 pm

Pride & Glory вчера. Колкото и да се опитвам да простя на Нортън избора му, едва ли ще успея. Това е филм, който Марки Марк би поднесъл на вярната си публика...или Райън Филипи...или...Пол Уокър, но не и Нортън. Скучновато, протяжно нещо, което едва ли ще имам желание да видя повече от 3 пъти.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 05, 2009 10:18 pm

Боже, финалът на тоя пост е толкова Шайхирски, че ако не те познавах, щях да хлъцна :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 05, 2009 10:25 pm

Е, не е казала, че ще го гледа отново за ефектите все пак. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jan 05, 2009 10:28 pm

Roland wrote:Боже, финалът на тоя пост е толкова Шайхирски, че ако не те познавах, щях да хлъцна :mrgreen:
Филмите с Нортън налагат ПОНЕ 3 гледания на кино!
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 05, 2009 10:32 pm

Освен ако не са лоши, в който случай не го правят...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jan 06, 2009 10:35 pm

Camille Claudel -бях го гледала навремето, но ми се искаше да си го припомня. Разбира се, страда от всички дефекти на осемдесетарски френски филм (както и от тези на биографичните), но в него има две неща, които винаги са си стрували за мен: 1) ролята на Аджани, която успява по много контролиран начин да пресъздаде почти цялата палитра от женски настроения и емоции (свръхсложна задача!) и 2) развитието на една връзка между двама души на изкуството, тоест между двама нарцистиста -етапите на взаимно възхищение, еуфория, съчетани с тези на съревнование и ревност е истински прецизно изтъкнато във филма, без да е мега мелодраматизирано.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Jan 09, 2009 10:41 am

Снощи гледахме Апалуса и някак ми са смесени усещанията. Имаше история някаква, ама много вяла и недоразвита, пък като цяло целият филм се влачи мноого бавно, мудно и някакси безидейно. Все пак Рене Зелуегър е почти неузнаваема в тази си роля, което прави много добро впечатление. Обаче много слаби изпълнения на Ед Харис и Виго Мортенсен и според мен абсолютно похабен талант на Джеръми Айрънс. Накрая като видях, че Харис е сценарист, режисьор и продуцент, малко ми се изясни защо е такова положението на филма, някак ми се стори, че се опитва да направи като Клинт Истууд, ама е минал доста далеч от него.
Image

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jan 09, 2009 10:44 am

herairness wrote:Снощи гледахме Апалуса и някак ми са смесени усещанията. Имаше история някаква, ама много вяла и недоразвита, пък като цяло целият филм се влачи мноого бавно, мудно и някакси безидейно. Все пак Рене Зелуегър е почти неузнаваема в тази си роля, което прави много добро впечатление. Обаче много слаби изпълнения на Ед Харис и Виго Мортенсен и според мен абсолютно похабен талант на Джеръми Айрънс. Накрая като видях, че Харис е сценарист, режисьор и продуцент, малко ми се изясни защо е такова положението на филма, някак ми се стори, че се опитва да направи като Клинт Истууд, ама е минал доста далеч от него.
Точно обратното мнение. Виго е страхотен в тая си роля както и Харис е на ниво. Истински ценното нещо в тоя филм са диалозите и факта, че това НЕ Е епичен уестърн тип Тумбстоун.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Jan 09, 2009 1:20 pm

Трейлърът подвежда много лошо за филма. Някъде в началото, когато на един диалог между двамата се захилих от удоволствие, на мен ми стана ясно, че фокусът на филма няма да е "епичната драма" и "големият екшън" и дори няма да е "противопоставянето между двамата приятели заради фаталната жена". Просто всичко е много по-леко и приятно, и честно казано на мен в такъв вид ми беше много по-реалистично, защото в действителност тези хора едва ли са се разкъсвали непрекъснато от тежестта на философските проблеми на живота си - просто са излизали и са стреляли. Актьорската игра наистина е прекрасна - има моменти, когато Виго и Ед Харис мълчат, но продължават да разговарят само с мимика, а сценката със закуската в хотела - ех :) Джеръми Айрънс са го подбрали много точно за типажа - такъв един хем жесток, хем парфюмирано натруфен сноб-англичанин, просто и той не е злодеят от трейлъра... Та така де, на мен филмът ми хареса.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 09, 2009 1:44 pm

Гледах "Вики Кристина Барселона". Много ми хареса! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jan 11, 2009 10:39 pm

Brideshead Revisited /новата версия/ - уви, вторият път ми хареса още по-малко от първия, когато поне като го гледах на голям екран беше по-внушително откъм сценография. Музиката е все така очарователна, но прасешката физиономия и дегенеративната игра на онази британска дама Хейли Атуел, или както там се казва, продължават да ме дразнят до краен предел. Някой трябва да предупреди продуцентите да НЕ й дават повече роли!!! А да, Матю Гууд е все така сладък и...добре, вече взе да звучи прекалено непрофесионално като изказване... :oops:

Changeling -на кино е далеч по-въздействащ, но все така усещам, че нещо му липсва по категоричен начин. Някак си сценарият съдържаше някои конкретни и непростими грешки откъм стъпка, ритъм и разработка на пластовете на георите. Просто при все, че имаше потенциал, в края се чувствах ...кухо, но не поради авторовия замисъл. Освен това, Ийстууд наистина трябва да внимава с някои необмислени решения. Но пък Джефри Донован прави страшно прекрасна гаднярска роля. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests