Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Dec 22, 2008 12:29 pm

ifadriana wrote:Тези дни гледах "Персона" на Бергман. Не ми се иска да преразказвам, затова само ще споделя, че мен филмът ме потресе с откритието що е то кино, как се прави и какъв смисъл има в него извън ефектите.

Брилянтен.
Същото ми се случи и на мен преди няколко години, този филм тотално промени представата ми за киното, колкото и клиширано и високопарно да звучи.

А панорамата...аз бях толкова луд, че идвах през ден до София и после се връщах обратно, и то точно по времето, когато трябваше да уча за държавния. Ех, спомени... 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Dec 24, 2008 4:38 pm

И аз гледах "Персона". Имах големи очаквания, които филмът не оправда напълно. Освен, че тематично не е точно мой тип, ми се стори и твърде претенциозен, а на места дори леко некохерентен. Всъщност и "Седмият печат" не ми допадна, така че може би просто Бергман не е за мен. Не можах да избегна сравнението с френския "Last Year in Marienbad", който гледах съвсем скоро и който наистина успя да ме остави зяпнал и уверен, че именно така се прави арт кино.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 24, 2008 6:25 pm

Аз мисля, че "арт кино" е нещо твърде индивидуално, за да се твърди, че се прави "така" или по друг конкретен начин...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Dec 24, 2008 9:24 pm

Disaster Movie. Даже се забавлявах. това No Man's Land е благо винце. Бтв - Кери Брадшоу я бяха докарали престъпно добре. И Хана монтана.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 24, 2008 11:08 pm

Забавен е филмът, да :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 26, 2008 11:49 am

Гледах вчера "Деня в който Галилей го издуха" и може да се каже че трее ми върнат 7 от 9те лева дадени за него. Не че тотално лош, ма яко разтеглен и недоправен след 20-тата минута стана. :evil:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 27, 2008 8:18 pm

Гледках ся Wallace And Gromit A Matter Of Loaf And Death(2008). Още от същото пластелинено кефче :)
:ninja:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Dec 27, 2008 9:11 pm

Xellos wrote:Гледках ся Wallace And Gromit A Matter Of Loaf And Death(2008). Още от същото пластелинено кефче :)

Това е тотално страхотно! Винаги много съм си падала по него, а и по повечето пластелинени кретенщини... :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 27, 2008 9:15 pm

Тряя поиграеш начи Neverhood :mrgreen:
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Dec 27, 2008 9:23 pm

Xellos wrote:Тряя поиграеш начи Neverhood :mrgreen:
Апцелютно!
Image

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Dec 29, 2008 9:10 pm

Frozen River -две страхотно силни актьорски изпълнения и изумителен първи филм от режисьорката/ сценаристка. Просто, шапка свалям.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Tue Dec 30, 2008 1:35 pm

Vicky Christina Barcelona - толкова го говориха, толкова го рекламираха. На Уди бях гледала единствено Match Point и реших, че мога да му дам още един шанс. Ами доволна съм, много ми хареса атмосферата, Хавиер Бардем е много готин :lol: , историята беше добра и Пенелопе, и тя беше готина.
Love me if you dare - този беше много много добър. Марийон Котийар е страхотна, а другият главен герой -Guillaume Canet- направо ми разби сърцето в една от сцените. Отдавна не ми се беше случило да ме разтърсва така. И ужасно много прилича на Патрик Демпси.
Монгол - толкова отдавна му се канех, че не е истина. Доволна съм. Историята беше много интересна, музиката беше добре подбрана и научих някои интересни неща за традициите на монголците.
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 31, 2008 10:36 am

Току-що гледах Pineapple Express. Както се надявах, оказа се един от най-готините стоунърски филми, на които съм попадал. Сет Роугън и Джеймс Франко бяха големи изроди и въобще тематиката "яко напушени идиоти + екшън-трилър" беше страхотно попадение, като направо съм се търкалял от смях на някои майтапи.
Spoiler: show
Image

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 02, 2009 7:27 am

Днес гледахме The Fountain и честно казано ме поразочарова. Историята парадираше с някакъв бесен символизъм (доста лесен за интерпретиране всъщност), но нито драмата с мозъчния тумор, нито другите сцени бяха достатъчно добре направени, да не говорим че краят на филма ми беше ясен още на 15-тата минута. Повтарянето на едни и същи елементи по 5-10-20 пъти беше особено несполучливо и тегаво.
Все пак две-три сцени бяха наистина страхотни и филмът имаше някои гениални визуални проблясъци.

Определено е най-слабото творение на Арановски, далече от нивото на Pi и Requiem for a Dream. Сега остава да видим какво е излязло от The Wrestler. Дано да е толкова добър, колкото разправят и дано този път да минем без редовните деменции.

7/10

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 02, 2009 8:16 pm

Бая филми изгледах в последните месеци, обаче малко ми направиха истинско впечатление. Ще карам поред.

Първо, "Умирай трудно" 1, 2 и 3. За пореден път, двайсети сигурно, ама все още къртят. И винаги ще къртят. Ако някой не ги е гледал, да не смее да твърди, че знае какво е екшън. Само ако някой ми каже защо, по дяволите, картината на пиратските копия е по-добра от тази на оригиналното DVD, ще съм му наистина благодарен.

"Гърбушкото" ме остави с доста смесени впечатлания. От една страна имаме великолепната хореография на бойните сцени, приятна атмосфера и хубава идея. От другата страна обаче е меко казано безумната любовна история, която се оказа нещо като проблем поне за мен.
Spoiler: show
Общо взето, главният герой отгледа главната героиня като своя дъщеря. През целия филм тя знаеше, че е негова дъщеря. В последните двайсетина минути(може би) научи, че всъщност не е, и веднага реши, че е влюбена в главния герой. В смисъл, не секундата. Вярно, че нямаха биологична връзка, но...
Абе, ясно. Кой знае, може това да е проблем само за мен. А може и да не е. 5.5/10.

"Д`Артанян и тримата мускетари" или по-точно първият епизод на поредната трактовка на прочутия роман. Става дума за двусерийния френски филм, който излъчиха вчера и днес по телевизията. Тъй като филмът е френски, очаквах нелоша екранизация. Ама де го тоз късмет? Тук спойлери няма да слагам - не си заслужава. Откъм визия филмът беше нещо като кръстоска между "Братството на вълците" и "Хрониките на Нарния" за бедни, хореографията на битките изглеждаше все едно аз съм я правил, ама по-зле, а Д`Артанян мязаше на имитатор на Джак Спароу. Де това да беше най-големият проблем, обаче... Милейди Де Уинтър... Нямаше я. Имаше някаква обладана от нечисти сили нинджа-вещица, която хвърчеше като герой в долнопробен китайски филм, появяваше се и изчезваше в пламъци и въобще имаше толкова общо с оригинала, колкото пластмасовата ябълка става за ядене. Да не говорим, че и актрисата беше леко грозновата. Пък и ни направиха свидетели на еротичните фантазии на Д`Артанян. Така и не разбрах защо. Не гледах втория епизод. Може би от изписаното досега е станало ясно защо. 0.5/10. Сигурно ако бях гледал целия филм, щеше да додрапа поне до единичката...

"Ип Ман" се оказа направо велик филм. Всъщност миналата година гледах съвсем малко бойни филми и май нито един, за който с чиста съвест да мога да кажа, че съм се насладил на нещо феноменално. Но да караме поред... Ип Ман е легендарен майстор на винг чун, известен на запад преди всичко като първия сериозен учител по бойни изкуства на Брус Лий. Биографичният филм за него също е на път да се превърне в легенда. Казват, че дори наследниците на Ип Ман са удовлетворени от представянето на живота на легендата. Но дори да не бяха, сам по себе си е много добър филм. Режисиран е чудесно, Дони Йен се представя достатъчно добре в главната роля, а и сценарият не е лош. колкото до хореографията на бойните сцени... Съвсем сериозно заявявам, че този филм е истински учебник по филмов бой. Изключително детайлна хореография, зрелищна и красива, при това без излишна акробатика или хвърчене. Въпреки че Дони Йен е прочут преди всичко с високите и зрелищни ритници(даже си има един, който му е запазена марка - има го в "Герой", "Блейд 2", "SPL", "Iron Monkey" и почти всеки друг филм с него), тук такива той почти не прави. Всъщност действа точно като на демонстрация по винг чун - изключително бързи серии удари, ниски ритници, сила и техника. Да не говорим, че това е един от малкото случаи, в които можеш да видиш, че един герой побеждава не защото режисьорът е решил така, а защото наистина е по-добър. Честно, толкова детйлна хореография не съм виждал от "Легенда зда пияния майстор насам". Като пиша така за хореографията, е възможно да решите, че филмът няма други достойнства - а той всъщност има немалко. Гледайте го. Може и да ви хареса. 10/10
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests