Официалният Стефани Майер топик

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Официалният Стефани Майер топик

Post by Roland » Sat Dec 20, 2008 5:15 pm

Пускам такъв, защото неминуемо ще се появи интерес малко по малко, особено сега, кгоато предстои филм, пък и манията като че ли се засилва. В Книгоманиите четирите тома на Twilight сагата нон-стоп се изчерпват, а Егмонт ще ги подкарват тържествено от февруари (заедно с премиерата на филма по кината в България и, подозирам, на DVD навсякъде по света, след като там си го гледат вече от месец и половина...).

Аз подхванах Twilight снощи и съм към стотна страница. Книжката се чете ужасно леко, грабва с първите си двайсетина страници и обещава да е точно тип Потър - лека, YA, но много, много добре написана и увлекателна. Да видим как върви :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 20, 2008 5:16 pm

Alexis wrote:Прочетох популярната вампирска тетралогия на Stephenie Meyer. Приятна любовна история с абсолютно неубедителен главен мъжки герой. Героинята обаче що-годе се понасяше.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sat Dec 20, 2008 7:54 pm

Да, чел съм "Twilight". Книгата е далеч от масовият потенциал на Хари Потър, но и далеч над всички останали. Второто фентъзи(ако въобще може така да се нарече) което влиза в рекордите на Гинес. Откъм популярност със сигурност ще е второто най- популярно фентъзи и книга изобщо, след Потър. В чужбина е по- масова дори от Толкин, кото ме изненада. Чете се леко, Майер е написала чудесно тинейджърската си любоффф и затова се котира много при нежният пол. :roll: Именно с това оцели десятката и стана втората най- продава поредица в света след Хари Потър, просто сълзливите истории яко се котират при дамите и при тинейджърите до към 16 години.

ПП: Сега чета "New Moon" макар да съм я зарязал за малко. Принципно не харесвам толкова розови неща, но това си е феномен и е въпрос на природа да си в час с топ книгите.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 20, 2008 8:30 pm

Аз докъдето съм, е доста далеч от "розово". Изобщо липсва чиклит елементът на Ан Райс или Лоръл Хамилтън...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sat Dec 20, 2008 8:41 pm

Е то пак зависи какво разбираш под розово, и най- вече с какво го сравняваш.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Dec 20, 2008 8:41 pm

...И вие ли, бе? И вие ли?!

Светле, явно ще трябва и аз да я чета...

*роня океани сълзи... о, списъци мои празнични...*
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Dec 20, 2008 8:43 pm

Ти почакай. Не напрано писах, че е любовна история. Наистина има неща, които сериозно ме дразнят в поредицата. За мен първата книга е най-добра. В другите има много елементи които ми допадат, но като цялостно впечатление, първата е най-балансирана.

П.С. Технически името на авторката не би следвало да е с "а" на БГ, може би с "ъ" или "е". Макар че не знам как я водят официалните преводачи на поредицата/издателите.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sat Dec 20, 2008 8:44 pm

Тва не го разбрах много, но ако е за Светла от ориндж центъра, дам с нея сме си големи дружки, но не съм особено сигурен кой първо разбра за книгата аз или тя.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 20, 2008 8:46 pm

Съвсем други хора всъщност :) Тия книги прашасваха по рафтовете отпреди Светла изобщо да заработи с Книгомания. Просто както обикновено в България сме с година-две назад, дори от маниите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Dec 20, 2008 8:48 pm

Друга Светла е. ;)

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sat Dec 20, 2008 8:48 pm

Roland wrote:Съвсем други хора всъщност :) Тия книги прашасваха по рафтовете отпреди Светла изобщо да заработи с Книгомания. Просто както обикновено в България сме с година-две назад, дори от маниите.
Може, може. Иначе кога се очаква новият брой на списанието и какво ще намерим за поредицата в него?
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 20, 2008 8:49 pm

На 31/1 надявам се, както миналата година, но не мога да обещая. А ще намерите ревю на първа книга и евентуално профил на авторката.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Mon Dec 22, 2008 1:37 pm

Понякога ми се ще на този свят да нямаше хора под 20. Особено когато хормоналните им орбити се пресекат с нечий търговски нюх и се пръкне поредната неосъзнато сексуална обсесия.

Сериозно, защо трябва всяко нещо, по което си падат малките лайненца, да се върти около, под, над и във някаква плитка имитация на любовен сюжет (и/или дразнещо нереалистично среднообразователно учебно заведение, където всички момичета са красиви, всички имат гаджета и никой не учи)? Първо на първо, говори за адска безмозъчност и изпразнен от съдържание живот, и второ, на този свят има толкова по-добри любовни истории, че не е истина.

С други думи, исках да спомена, че не харесвам особено тази поредица нито като писане, нито като културно явление.

И не го казвам, защото съм импотентен дядка, чукащ с бастун по клавиатурата само защото в момента няма предаване по "Скат", на което да се обади, ами защото ми се повръща от постоянното присъствие на Gossip Girl, One Tree Hill, O.C., Twilight и каквото още е изпикал Сатаната върху модерния свят в живота ми.

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Mon Dec 22, 2008 7:48 pm

Ех ама и ти, децата се развиват малко или много с тези неща. Недей така, самият аз съм израснал с Хари Потър и ...
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 26, 2008 10:00 am

Тъй, прочетох първат книга и съм подчертано доволен. Не е нищо гениално, но е злостно четивна и увлекателна, а любовната история не дразни и не затлачва действието.

Прочее, на мен поне засега Едуард изобщо не ми е неубедителен, но да видим...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests