Random stuffec

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Oct 27, 2008 7:59 pm

AlDim wrote:Не че нещо, но тая видеокарта сама по себе си струва доста повече от 360. Винаги съм намирал подобни инвестиции за крайно безумни.
Не че нещо ама включи и в цената за консола и телвизор за 1000-1500лв та да имаш визия подобна на съвременно Pc.
Друг е въпроса че PC винаги е имало много по-добра графика от конзолите. С ГТХ280/4870/Х2 може да се играят всички нови игри на 2650х1600 с АА и АФ, което е непосилно за коя да е конзола. Да не говорим че конзолното 1080p е силно измислено, повечетои рендират на 720р и упскейлват нагоре, а за детайлност на текстури да не говорим.
А иначе в момента цените са доста уравновесени za 150-200$, в момента се намират толкова изгодни карти които преспокойно могат да пуснат повечето игри на макс детайли при резолюции 1600+.
Отделно както вече казах, който си е купил 8800ГТХ преди 2,5 години може да изкара на нея още поне 1 година с приемлива производителност и визия. Е това е защото Ати спаха тея 2,5 години, ама да видим какво ще измести ГТ200 и RV770, че да не се окаже, че новите са само с 20-30% отгоре като прпизводителност, защото тогава и ГТХ2800 може да е актуална 2-3 години.
Last edited by mitkohr on Mon Oct 27, 2008 8:04 pm, edited 1 time in total.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 27, 2008 8:04 pm

Не че нещо ама включи и в цената за консола и телвизор за 1000-1500лв та да имаш визия подобна на съвременно Pc.
Този довод е не само изтъркан до втръсване, а и пълна глупост. Xbox 360 може да се върже към всеки компютърен монитор. PS3 също, с HDMI -> DVI адаптор.

Btw надявам се да знаеш колко струва екран с 2650x1600... (хинт - доста повече от 1500 лева)
Друг е въпроса че PC винаги е имало много по-добра графика от конзолите. С ГТХ280/4870Х2 може да се играят всички нови игри на 2650х1600 с АА и АФ, което е непосилно за коя да е конзола. Да не говорим че конзолното 1080p е силно измислено, повечетои рендират на 720р и упскейлват нагоре, а за детайлност на текстури да не говорим.
Типично ПеЦе фенбойско дрън та пляс, пълно с полу-истини и най-вече - странното предположение, че малко по-добрата визия по някакъв начин е по-важна от всичко останало.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Oct 27, 2008 8:11 pm

Нямам конзола, но съм останал с впечатлението , че идеята е да се вързва към телевизор, шом казваш за монитора вярвам ти че това е случая при повечето потербители.
Типично ПеЦе фенбойско дрън та пляс, пълно с полу-истини и най-вече - странното предположение, че малко по-добрата визия по някакъв начин е по-важна от всичко останало.
Е па нали вече почти всичко за PC е претоплена манджа от конзолите?
Нещо не го виждам това "нещо повече" при тея игри от конзолите. И все пак предпочитам по-добрата графика към вликия конзолен геймплей.
Иначе ети ти сравнение с повечко игри:
http://www.fcenter.ru/online.shtml?arti ... deos/24822
Image
както казах Кризата е една от малкото игри дето стопява лагерите на всичко достъпно на пазара.
Last edited by mitkohr on Mon Oct 27, 2008 8:15 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 27, 2008 8:14 pm

По-добра графика + нямаш какво да играеш

VS

имаш какво да играеш




Смел избор :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 27, 2008 8:15 pm

Факт е че съвсем спокойно може да си използваш монитора и че това за Голямата плазма (ТМ) е абсолютния мит. Ще стигна и по далеч и ще кажа че даже и на обикновен телевизор за 300 лева пак си изглежда задоволително.
По-добра графика + нямаш какво да играеш
Айде сега пък другия полюс- е как да няма като 90% от заглавията в момента са мултиплатформени.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Oct 27, 2008 8:22 pm

Не знам дали обикновенния телевизор стига:
viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&start=0
Roland wrote: За телевизора - обикновен, за съжаление. Четенето на надписите е голяма мъка...
Пак намесихте PC vs. конзоли - аман от коментари от типа "луди сте да давате по 200-300-400-500-600-1000лв. за карта когато аз си имам Хбокс", когато темата тръгна от конкретен проблем. За мен лично ПЦ си ми е тръпка и дет се вика игрането на игри е нещо важно, но не най-важното :). За всички остали това е Хбокса - мир да има.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 27, 2008 8:28 pm

mitkohr wrote:Не знам дали обикновенния телевизор стига:
viewtopic.php?t=3754&postdays=0&postorder=asc&start=0
Roland wrote: За телевизора - обикновен, за съжаление. Четенето на надписите е голяма мъка...
Пак намесихте PC vs. конзоли - аман от коментари от типа "луди сте да давате по 200-300-400-500-600-1000лв. за карта когато аз си имам Хбокс", когато темата тръгна от конкретен проблем. За мен лично ПЦ си ми е тръпка и дет се вика игрането на игри е нещо важно, но не най-важното :). За всички остали това е Хбокса - мир да има.
Ами то това е хубаво дето го казваш ама като нямаш пари как да дадеш 500 лева за карта ако това са ти парите изкарвани за целия месец без данъците.
Като нямаш пари се съобразяваш с това което имаш- то всеки иска и порше да кара ама не караме поршета нали а се задоволяваме с голфчета .
А някои и това нямат.
Ако питаш мен ако имах 1000 лева за карта щях имам и бокс и телевизор колкото стената и още доста неща :) които не ми се изброяват.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 27, 2008 8:30 pm

Иначе ети ти сравнение с повечко игри:
Пич, като даваш линкове поне гледай да подкрепят твърденията ти.

Call of Juarez - едвам, едвам крета на 1920x1200;
Crysis - неиграема на 2560, че и на 1280
Stalker - неиграема с 4870, на останалите - средна работа
Lost Planet - влачи се и на 1280x1024
Hellgate - играема само с 280
CoH: Opposing Fronts (уотевър дис шит ис) - неиграема на 2560
C&C3 - кадрите падат под 30
World in Conflict - влачи се и на 1280x1024

Иначе бий си колкото искаш чекии на хай-енд компове, докато ние играем, никой не те спира.
е как да няма като 90% от заглавията в момента са мултиплатформени
Да де, освен половината есенни (и не само) хитове. PC-то от край време е последна дупка на кавала за гейм девелъпърите. Хубаво е да го имаш и него за допълнителна платформа, стига да ти се намира повечко кеш, но ако се интересуваш от нещо повече от MMO-та и RTS-и - не е достатъчно само по себе си.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 27, 2008 9:30 pm

CoH: Opposing Fronts (уотевър дис шит ис)
стратегия на Relic е ,за втората световна война.
Да де, освен половината есенни (и не само) хитове. PC-то от край време е последна дупка на кавала за гейм девелъпърите.
е сега ще ми кажеш че няма да ги портнат нали Fable 2 и Gears 2 им готвят PC версията а GTA 4 Fallout 3 готвят са пред излизане.
И със сигурност ПС версията ако и закъсняла със сигурност ще е по-добра като качество от оригинала.
Специално за Gears 1 - цял чаптър имаше и то беше истински , дълъг чаптър със всичко необходимо. Никак не съжалявам че изиграх точно тази версия. И това със сигурност не е последна дупка на кавала , просто системата е такава- в началото пускат за конзола и след половин година и за компютър една по- ошлайфана версия.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Oct 27, 2008 10:03 pm

Нищо против нямам да си взема конзола, дори и за хубаво телевизорче мога да отделя парички, но игрите са ми непосилни да си ги купувам... Ще ме прощавате ама 120+ лева на игра vs 70 ? Да не говорим, че огромна част от конзолните игри ги пускат и за PC.

Изобщо тъпо е да се спори. И двете неща са яки. Ако живеехме в една нормална държава, то бихме могли да си позволим и конзола, и добро PC, но уви... Креташ с 500 лева заплата(моята също е толкова :) ) и се чудиш от де да дръпнеш някой лев. Еми боли ме сърцето да давам по над 100 кинта за 1 игра. Не мерси!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 27, 2008 10:40 pm

стратегия на Relic е ,за втората световна война.
А, експанжъна. С тия брилянтни имена като нищо можеше да е некъф рандъм шуутър :lol:

Gears 2 няма да излиза за PC, Epic са твърдо решени по въпроса. Fable 2 - може и да излезе с година-две закъснение (btw Fable получи идентичен special edition за Xbox и PC). Resistance 2? LittleBigPlanet? Новото Banjo? Guitar Hero: World Tour? MK vs DC Universe? Motorstorm 2?
Ще ме прощавате ама 120+ лева на игра vs 70 ?
Абе в България дилемата обикновено е между 2 лева за dual-layer vs 50 стинки за single-layer, ма да не навлизаме в подробности... И при конзолите, и при ПеЦетата хората, които си взимат оригинални игри са адски малко, за съжаление.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 27, 2008 11:39 pm

Айде сега изброяване на ексклузиви,
Gears 2 и Fable 2 ще ги портнат 100% независимо какво говорят сега , така говориха и за първите част и за много други игри- веднага се сещам за Jade Empire например. Вярно ще се позабавят ама за сметка на това ще имат повече кънтент и качество.
Другите хубаво си ги изброил само дето Литъл Биг не те грее ако си с бокса и обратното за Gears 2 да речем която не те грее ако си с PS3.
А иначе имена много- FarCry 2, Starcraft 2, Red Alert 2, Half Life episode 3, Diablo 3 , God of War 3 , - абе много продължения станаха :)

Иначе за разни типично конзолни игри няма какво и да става дума- ясно е че няма да ги портнат, аз говорех за игрите които МОГАТ да бъдат мултиплатформени. А в момента възможноста да играеш кадърно мортал комбат на PC е равна на възможността да играеш Старкрафт 2 на конзолата :).

П.С. Чудя се само защо винаги опираме до PC vs конзола като най-разумното решение е човек да прецени кой тип игри му допадат в даден момент повече и по това да избере дали да вложи пари в мощен ъпгрейд или да си купи конзолата.
Призовавам обаче да спрем с офтопика - тая тема сме я дъвкали 100 пъти и няма никакъв смисъл да я чешем пак.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 27, 2008 11:52 pm

А иначе имена много- FarCry 2, Starcraft 2, Red Alert 2, Half Life episode 3, Diablo 3 , God of War 3 , - абе много продължения станаха :)
Сега само обясни как точно тоя списък допринася за настоящата дискусия? Бтв - Red Alert 2??
Призовавам обаче да спрем с офтопика
:shock: Виж заглавието на темата...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 28, 2008 12:04 am

Еми човек- твой списък- мой списък и така до безкрай- списъци с ексклузиви колкото щеш- нямаше нужда въобще да ги споменаваш за примери при положение че говорех за мултиплатформени издания.

Red Alert 2- fail - исках да напиша 3 ама явно съм писал по инерция мислейки за Старкрафта.


Заглавието си го виждам но откак последните 10 поста избиха на една друга тема си позагуби смисъла.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Oct 28, 2008 1:49 am

Е добре де, вие не си ли купувате игрите? Не казвам, че не играя пиратски игри, но адски много ме боли сърцето, като сваля някоя игра от нета. Последно Dead Space изиграх и се оказа страхотна игрица, но през цялото време ме гризеше чувството, че я нямам оригинална играта. Просто покрай Fallout 3 и CE на WotLK хвърлих 220 кинта и нямаше как да заделя пари за Dead Space :neutral:

И стига вече с тия конзоли vs PC. Прави ми ужасно лошо впечатление мнението, което конзолните играчи имат за нас, хората, които играем на PC. Не мога да разбера какъв ви е проблема? И двете платформи си имат предимства и недостатъци. Какво толкова се спори постоянно?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest