Режисьорско кино

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Sep 10, 2008 12:15 am

Roland wrote:Разбира се, че е пълен боклук. Бтв, гледал ли си го изобщо?
Едно от нещата, който ме изуми бе, как Леонардо и Кейти Унслет се прегръщат и целуват на носа на кораба по тениска и рокля. И всичко това нейде из дебрите на Атлантическият Океан, където плуват ледници и е яко под нулата.
Иначе съвсем сериозно, ебаваш ли се с тоя въпрос? Още помня зерга пред Домът на Киното, когато му беше премиерата.
Last edited by inkheart on Wed Sep 10, 2008 12:17 am, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 10, 2008 12:16 am

Бтв, Джери Макгуайър е филм, който е "ромкомка", но едновременно с това е спортен и днес с изненада го намерих в списък изреждащ "мъжки чик флик".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 10, 2008 12:36 am

inkheart wrote:Едно от нещата, който ме изуми бе, как Леонардо и Кейти Унслет се прегръщат и целуват на носа на кораба по тениска и рокля. И всичко това нейде из дебрите на Атлантическият Океан, където плуват ледници и е яко под нулата.
Важен и тежък дефект, наистина. Разваля целия филм...
And you can't dance with a devil on your back...

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Wed Sep 10, 2008 12:51 am

Мда, тоа Камерън кво изобщо си мисли, че прави... :roll:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Sep 10, 2008 1:47 am

inkheart wrote: Едно от нещата, който ме изуми бе, как Леонардо и Кейти Унслет се прегръщат и целуват на носа на кораба по тениска и рокля. И всичко това нейде из дебрите на Атлантическият Океан, където плуват ледници и е яко под нулата.
титаник потъва през април на ширината на испания.
бих се учудил, ако е било под нулата, дори нощем.
по принцип айсбергите са най-често резултат от откъсване поради затопляне.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Sep 10, 2008 8:38 am

Да си виждал хора по тениски през Април :lol:
Мда, тоа Камерън кво изобщо си мисли, че прави... Rolling Eyes
Тъпи филми

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Sep 10, 2008 9:18 am

Я кажи нещо за Бергман и Антониони, бе, Рази :lol: :lol: :lol:
В смисъл, много хора пускат тука филмографии на разни режисьори и ги коментират, я такни едно високо кино тука на два реда, че да не се преумориш!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 10, 2008 9:29 am

Едно от нещата, който ме изуми бе, как Леонардо и Кейти Унслет се прегръщат и целуват на носа на кораба по тениска и рокля. И всичко това нейде из дебрите на Атлантическият Океан, където плуват ледници и е яко под нулата.
Това силно ми напомня на един мой приятел, който твърдеше, че не харесвал Титаник, защото когато умиращите се удряли в кораба, звукът бил твърде метален. Сценарий, актьорска игра - няма значение, стига актьорите да издават правдоподобни звуци, небето да е със същата конфигурация на облаците и звездите, и капитанът да не е с лятната си униформа. Да ви имам и критериите за филми.
Бтв, ти просто не си прав
Spoiler: show
Image
На това не му викам тениска, а роклята е дебела...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Sep 10, 2008 9:51 am

Trip wrote:Я кажи нещо за Бергман и Антониони, бе, Рази :lol: :lol: :lol:
В смисъл, много хора пускат тука филмографии на разни режисьори и ги коментират, я такни едно високо кино тука на два реда, че да не се преумориш!
Виж постовете ми за режисьори, посочил съм не един или два слаби филми.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Sep 10, 2008 1:09 pm

Шайхири, можеш и филмографията на Уве да пуснеш, както и да драснеш още 5 самоиронични поста, и пак няма да оправдаеш, че го движиш големия киноман, а си гледал всичко на Пол W.S. Андерсън преди всичко на Пол Т. Андерсън; че си пропсунал всичко на Камерън Кроу; че искаш някой да ти отвори очите за Коенс... Не знам дали се усеща жалкостта на картинката. Каталогизиране, етикетчета, статистика... Живот като на кино. End of блъв. :)

Говорейки за Кроу - тук съм напълно зад мнението на Вивиан (не съм гледал първите му два, де), вкл. причините да е точно за тази тема (+ Джон Тол, разбира се). И как може Ванила Скай да е толкова, толкова оплюван от всички. :(

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Sep 10, 2008 1:16 pm

И как може Ванила Скай да е толкова, толкова оплюван от всички. Sad
Жалкото обяснение дадено в края не оправдава очакванията, които зрителят трупа през целия филм. Доста cheap. На Кроу много харесвам "Almost famous".
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Sep 10, 2008 1:29 pm

От филмите на Камерън Кроу харесвам само Almost famous и Ванила Скай. Джери Магуайър ми беше толкова сладникав и захаросан, че едвам успях да го догледам. Пък и Том Круз все пак!
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 10, 2008 1:29 pm

Ех, казаха ли ти го, Шайх :lol:

Айде и от мен по темата:
Lukas Moodysson
Container (2008)
A Hole in My Heart (2004)
Terrorists: The Kids They Sentenced (2003)
Lilja 4-ever (2002)
Together (2000)
Show Me Love (1998)
Talk (1997)
Uppgörelse i den undre världen, En (1996)
Det var en mörk och stormig natt (1995)
Гледал съм му само три от четирите пускани в България филми -

Лиля Завинаги, Дупка в сърцето и Покажи ми любовта, но нито един не приличаше почти по нищо на другите два. Страшно интензивно натуралистичен в първите два, наивно романтичен и леко злокобен в третия, но винаги има страшно силно внушение по онзи суров и негримиран типичен за независимото европейско кино начин. От трите Лиля ми е най-любим с чудовищното си и отблъскващо послание, макар и най-силната гротеска да е Дупка в сърцето. Покажи ми любовта пък беше почти романтична комедия, която свършва по толкова жизнерадостно-dismissive начин, че просто нямаш право да не се усмихнеш.

Но как да е, бих гледал всичко негово, което мога да намеря, но всъщност не съм търсил другите му неща в нета, а може би трябва. Определено единственият "млад" режисьор в момента, който за мен има нещо наистина смислено за казване, а не разчита на техническо майсторство, визуални глезотии, огромни бюджети и модност.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 10, 2008 7:14 pm

(не съм гледал първите му два, де)
Не мога да кажа, че заслужават особено внимание. Приятни са, но само толкова.
Жалкото обяснение дадено в края не оправдава очакванията, които зрителят трупа през целия филм. Доста cheap.
Може би така си се чувствал, защото не си гледал първо оригинала. А за мен филмът винаги е бил повече от това да открия какво всъщност става и защо се получава така. Предполагам и Аменабар така го е бил планирал, но мисля, че реализацията на Кроу беше по-многоизмерна и задаваше повече въпроси, пък било то и на чисто визуално/сетивно ниво.

Moodysson е един от персоналните ми любимци, при все, че и аз съм гледала само A Hole in My Heart, Lilja 4-ever и Show Me Love. Имам приятел, който ми беше казал, че Together е страхотен и толкова ми се гледа. На този етап за мен почти никой европейски режисьор не може да покаже (и изкаже) наблюдения върху човешките емоции в такъв диапазон като него.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Sep 10, 2008 7:25 pm

А за мен филмът винаги е бил повече от това да открия какво всъщност става и защо се получава така.
Проблемът е точно в нежеланието ми да откривам. Очевидно е, че на този тип филми финалите им е най-добре да са ambiguous. А ако все пак е нужно да има недвусмислен отговор на загадката поне да е добър нали ..
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests