Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 1:00 pm

Какво очаквате да кажат тия дъртаци? Че е некадърен ли? Макенроу точно е една шматка. Колко интервюта съм му гледал. Ако го слушаш какво говори ще се изкара, че никога не е бил най-добрия в света :lol:

Вижте Федерер е добър тенесист, но само това виждам в него. Не ми прави с нищо впечатление. Играе един приличен тенис и когато е във форма рядко допуска грешки. Това е.

Казвам за себе си. Не сте длъжни да сте съгласни. Който и да му прави вятър, аз виждам това, което виждам :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 1:03 pm

Оф, едно е "не ме впечатлява", друго са "чифути и утайки".

А кои са добрите тенисисти за теб?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Sep 03, 2008 1:06 pm

Виж сега, едно е да кажеш, че Федерер не е най-добрия ever или не те кефи как играе - това е съвсем разбираемо и нормално мнение. Но да кажеш, че е само добър тенисист, който играе приличен тенис, все едно е 350-ти номер в ранклистата, е откровен абсурд.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Sep 03, 2008 1:27 pm

Само едно въпросче - някога изобщо държал ли си в ръка тенис ракета? Защото без да се обиждаш, ми напомняш на някои родни футболни коментатори, които съдейки по оценките, които дават май все още не знаят топката кръгла ли е или пък е паралелепипед. :P

Аз лично не съм фен нито на Федерер, нито на Надал, но който и да е от двамата в топ форма ще попилее и Сампрас и Агаси, ако ще и те също да са не в топ ами в 120% форма. Федерер го е и правил немалко пъти, особено срещу Агаси.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 2:00 pm

Ще попилеят те :lol:

Играл съм тенис. Забавен спорт е, но както става с почти всички спортове в България, няма база за развитие. Но нека не навлизаме в темата за смъртта на Българския спорт :wink:

Не желая да споря по темата. След като повечето хора тук са фенове на днешния тенис, каква е идеята да споря с вас? :)

Мъжкия тенис не ми харесва. Преди беше много по-добре и много по-интересно. При жените е както винаги забавно. Дамите постоянно продуцират нови и нови таланти :roll: :) Даже и ние си имаме 2-3 20-тина годишни момичета, които са уникални таланти и с голямо бъдеще. Пък и Цветето Пиронкова е и доста красива :D

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Sep 03, 2008 2:02 pm

Невролептиците се делят на два вида: режещи и заглушаващи. Едните се използват за потискане на психомоторната възбуда, а другите повлияват предимно халюцинаторната симптоматика и налудностите.
Не съм лекар, но аз знам. Халоперидол ще оправи работата!

А сега сериозно.
Е не, наистина недоумявам при такъв тип "спорове"....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Sep 03, 2008 2:11 pm

Искаш или не, след като правиш такива изцепки, спор ще има.

И да, мъжкият тенис би било добре да е по-оспорван, но фактът, че той не е, не значи, че автоматично Федерер е надценен смешник.

При жените е забавно, главно защото 98% от тенисистките само знаят да блъскат и нямат резервен план когато не им влизат мощните удари. Затова има постоянно изненади. Миналата година когато Енен имаше по-малко загуби и от Федерер ти сигурно би казал, че Енен е надцененена в сравнение с Катето Малеева. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 2:16 pm

Има ли значение какво ще напиша? Вие си имате вашите впечатления, аз моите. Така ги виждам нещата. Слаб мъжки тенис. Липса на каквато и да е продукция и таланти. Федерер още на колко 27 години ли е не го знам счупва всички рекорди на този спорт без почти никаква конкуренция. Просто няма тенисисти в мъжката част на този спорт. Направете едно сравнение с женската. Вижте колко много млади и талантливи спортистки има в женския тенис. Постоянно има конкуренция за титлите, стават и много изненади. Това е истински тенис.

При мъжете е някаква хегемония на един тенесист и сега малко конкуренция от Надал. Федерер не е велик, просто попадна в една дупка на липса на качествени тенесисти, а той през тези дълги години явно е единствения сносен тенесист. Няма нищо велико в него. Много титли не го правят велик. Той истински съперници не е имал, като изключим Надал напоследък. Ако ще да е най-титолувания тенесист за всички времена, епичен той никога няма да бъде.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 2:30 pm

Между другото, пише се "тенИсисти", тенесистите вероятно са жители на Тенеси...

Аз пак искам да те попитам - а кои мъже тенисисти от миналото харесваш?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Sep 03, 2008 2:30 pm

Пак ще приведа примера с Енен. Сега си представи, че Федерер и Надал се откажат (както Клийстерс и Енен) и изведнъж водачът в ранглистата почне да се сменя през месец. Това ще направи ли тениса по-качествен? Разбира се, че не.

Аз ти казах защо стават изненадите при жените, ама слуша ли ме някой. Самият факт, че тенисистки, които си нямат и бегла представа от тактика и блъскат всяка топка от всяко положение печелят редовно титли от Големия Шлем е показателен. И въобще наличието на конкуренция на върха нищо не значи само по себе си, по тая логика примерно Висшата Лига на Англия е била по-силна през да речем шейсетте, отколкото сега. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 2:47 pm

Morwen, от нямане какво да се каже ще се захващаме за всяка думичка ли? Пиша бързо и на едното място съм написал "тенисисти", на другото "тенесисти".

Пример ти давам. Борг е много, ама много по-добър от Федерер.

Matrim, аз ти казвам, че като цяло липсва качествена продукция при мъжкия тенис. И да се откажат Надал и Федерер, и титлите да се сменят, няма таланти.

А ти нима ми казваш, че разбираш повече от тенис, отколкото професионалните тенисистки? Има истина в това, което казваш. Тениса, а и не само започна да става твърде силов, но аз друго посочвам. В женския тенис постоянно излизат нови таланти. И тази една година на победи на Енен е нищо. Хегемония в женския тенис не е имало от времето на Щефи Граф.

Относно Висшата лига, кое те кара да мислиш, че не е била по-силна през, да речем, шейсетте? Футбола се комерсиализира. Наливат се вече милиарди, това не го прави по-силен, като спорт от преди.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 3:02 pm

Nheela, ако беше само веднъж нямаше да се хващам за думата, погледни си пак постовете.

Очаквах повече от едно име, ако харесваш само него, защо въобще харесваш тениса?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 3:22 pm

Не съм казал, че го харесвам. Харесва ми как играе :wink: Защо искаш да ти изброявам имена? Борг, Лейвър, Макенроу, Сампрас са все по-добри тенисисти, отколкото Федерер ще бъде някога. Има и други изключителни тенисисти и не е задължително да са титуловани за да ги уважавам повече от Федерер. Така стоят нещата в моите очи. Като кариера, може би Федерер ще бъде най-великия, но титлите не са всичко.

А и защо продължаваш да се захващаш за правописа ми? Старая се да пиша правилно, но уви не го умея чак толкова добре, колкото теб. Остава да седна и да си проверявам правописните грешки преди да Submit-вам :lol:

Струва ли ми се или усещам някаква неприязъм? Може би нещо те дразня? Нали разбираш, че аз споделям своето мнение, не се заяждам с никой? Не съм длъжен да вярвам и да харесвам това, което се харесва на повечето хора, смятам.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Sep 03, 2008 3:34 pm

Между другото, аз също съм съгласен с тезата, че точно в настоящия момент мъжкият тенис не е на чак толкова високо ниво, колкото преди десет години, например, или изобщо през 90-те, когато имаше доста повече силни, а и доста разнообразни играчи. Ето няколко примера - Пит Сампрас, Андре Агаси, Борис Бекер, Майкъл Ченг, Джим Къриър, Патрик Рафтър, Лейтън Хюит, Алекс Коретча, Карлос Моя, Анри Льоконт, Петр Корда, Йонас Бьоргман, Тим Хенман. Разбира се, не всички са играли дълго по едно и също време, и тук има поне две поколения тенисисти, но като цяло според мен в момента Надал и Федерер са доста по-напред от другите, единственият който може би ги доближава е Новак Джокович.

Колкото до Федерер, аз харесвам играта му, но наистина е имало и по-добри тенисисти от него, аз примерно поставям Сампрас също над него, например. Но това вече е и доста субективно, и зависи много от това кой какъв стил предпочита. Примерно, аз не харесвам много стилът на Надал, но не мога да отрека, че той израсна изключително много тази година, и заслужено в момента е номер 1.

При жените, Щефи Граф не е много добър пример, защото според мен в историята на женския тенис няма друга като нея, която да е била толкова изключително доминираща. Иначе след нея бих откроил Мартина Хингис, чиято техника беше наистина доста над останалите, а и все пак е била 209 седмици начело на класацията (макар и не последователни, но все пак е пето постижение в историята). Също и сестрите Уилямс имаха добри резултати, макар и за по-кратко време, но аз лично изобщо не харесвам техния стил на игра. Все пак, с тези рускини и сръбкини сега, наистина конкуренцията в женския тенис е по-голяма, поне за момента.
This signature is not yet rated

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 3:48 pm

Струва ли ми се или усещам някаква неприязъм? Може би нещо те дразня? Нали разбираш, че аз споделям своето мнение, не се заяждам с никой? Не съм длъжен да вярвам и да харесвам това, което се харесва на повечето хора, смятам.
Не, не усещаш неприязън, когато споделяш свое мнение. Но първо, не трябва да възприемаш като обидно желанието да обосновеш това мнение и второ да наричаш някого "чифут" (което е толкова не на място, че не знам дали му знаеш значението) и "утайка" не е мнение, това вече е неприязън. Нямаше да се намеся, ако ти не беше скочил с ярките, но според мен незаслужени епитети. Ако има нещо, което ме дразни в теб, то е склонността ти да окачествяваш хора твърде емоционално, но без много основание. Иначе нямам нищо против това ти да смяташ, че Федерер и Надал не са сред тенисистите на века. Надявам се сега да сме си изяснили отношенията.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests