Ханкок

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Любима Уил Смит екшън фантастика ТМ?

Independence Day
8
20%
Men in Black
19
46%
Wild Wild West
0
No votes
I, Robot
5
12%
I Am Legend
6
15%
Мразим го тоа
3
7%
 
Total votes: 41

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Mon Jul 21, 2008 9:27 pm

Преуважаема BaYa,
мисля, че за човек, на когото не му се хабят време и нерви, ти специално изхаби доста, за да ми обясняваш колко съм зле, така че вече е време да се спреш, при условие, че се изтърка.
Също така, не ми повтаряй възрастта като някакъв фактор, защото първо не знаеш каква е тя и второ, едва ли тя би била доказателство за това дали един филм е тъп или не.
За временното неразположение няма да говорим, то по-скоро би се случило на теб, отколкото на мен.
И така, хайде стига сме се заяждали вече. Нали всички реват да бъда по-културен и внимателен, за да не разклащам крехките детски психики. Ще се опитам да го направя, за да има "Мир".
Не обещавам нищо обаче... :)
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 21, 2008 11:24 pm

Започна да ми писва. Наистина.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Jul 22, 2008 12:24 am

Аз пък таман се връщам, малко по-рано ходих да го гледам в новооткритото (сравнително, де) кино арена у варненско..
Имах сравнително високи очаквания, донякъде заради киното, до някъде заради писаното по адрес на филма.. за крайна оценка малко съм разочарован, от една страна нито киното не оправда напълно очакванията ми, нито филма :lol: :lol:
Ако тряя да давам оценка може би ще е нещо от сорта на 4/10 :? Първо- доста неща не успях да схвана по историята, които не са особено важни де, ама...
Spoiler: show
През целия филм се чудех аджеба ти от къде идват, как са се пръкнали, как така силите им ту идват ту си отиват- ОК, ясно е, че когато са близо един до друг стават смъртни, обаче в сцената, в която го застрелват в магазина от една страна мацката я няя наблизо, от друга в точно тоя момент мята шоколадчето със някаква суперсила, т.е. в момента, в който го застрелват очевидно всичко си му е ОК :? Накрая на филма бях с впечатлението, че всъщност е дълъг поне 2 часа, и всичко би тряяло да е казано или споменато някъде, но човека зад пулта дето прожектира е бързал за някъде и е прехвърлял определени моменти :lol:
С 2 думи, бих си запазил парите за Черният Рицар, примерно :) А Ханкок- у дома на голям телевизор, ХД формат + descent oзвучителна уредба.. без да давам пари за него :)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jul 22, 2008 12:34 am

А спойлер тагчета дали ще може да сложиш, повечето го гледахме филма вече, но все пак :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 22, 2008 8:58 pm

Днес гледах с двамина приятели филмчето и останах доволен и с чуство че не съм си дал парите напразно. Филма забавлява и всеки който е очаквал новия Кръстник от него и не е отишъл да се забавлява с бего търси под вола теле. Всичките неща които по принцип ме дразнят в супер геройските филми са ги махнали с лека ръка- няма лош суперзлодей, няма зловещи експерименти които да доведат до появатана нашия, няма конфликт и дуел с лошия, то и лош няма :), Уил си играе ролята достатъчно убедително и дори е смешен по неговия си начин особено с дебилните си лафове.
Някои филми се правят само заради фъна и този е от тях.

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Mon Jul 28, 2008 1:14 am

Абсолютно подкрепям RRSunknown
Още като купувах билетите и си мислех как си давам парите на вятъра. Влязох в залата с убеждението, че филмът няма да ми хареса, защото ще е комбинация от клишета, тъпотии, глупав американски хумор и хепи енд. И май точно заради това ми хареса, защото ги нямаше тези неща, а Чарлийз беше просто прекрасна, особено когато Уил я млатеше с точилката :D
Та филмът не блести, но е забавен и не съжалявам, че си дадох парите за него.
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
moron
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Mon Aug 04, 2008 3:52 pm
Location: Манчестър
Contact:

Hancock

Post by moron » Mon Aug 04, 2008 4:01 pm

Според мен филмът се опитва да наложи на младото американско население, че независимо
колко пие, пуши и е пропаднало, може от всеки американец изведнъж да стане супергерой.
Това разбира се е възможно само във филмите и то в глупавите такива.
Не знам къде беше нито завръзката, нито развръзката на филма.
Общовзето той протече като деня на един пиян от Къщата на БИГ БРАДЪР с единственото изключение,
че не беше на закрито. Връзката между Русата мацка и ХенКок беше доста сухо изиграна.
Сега да отидем на сцената където ХенКок хвърля русото пакостниче(французойче с неясен акцент).
Тази сцена имаше шанс да бъде най-добрата с изключение на момента където при връщането си на земята,
русичкото лайнце не беше лошо да се напикае, за да се подчертае драматизма и да се покаже че си е взел поука.
Голямо впечатление ми направи ХенКок, когато казваше на полицаите "Добра работа". Може би искаше да каже "Добра работа, но моята патка е по-голяма". Последната сентенция напълно изчерпва смисъла на филма и заглавието, което можеше да бъде просто "COCK"!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 04, 2008 4:27 pm

А според мен ако се съсредоточаваш по-малко върху чуждите патки, вероятно ще звучиш много по-смислено. Излишно вулгарен си, няма нужда.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 04, 2008 4:29 pm

мисля че е очевидно това е някой приятел на Skrotum или самия той върнал се под прикритие.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 04, 2008 4:34 pm

Да не прибързваме :)
Колкото до поста ти, moron - завръзката е, когато Ханкок среща ПР-а и семейството му след това. Развръзката е в болницата накрая. А Ханкок спря да е пиян на 20-тата минута ;)
Посланието на филма мисля, че не беше това, защото Ханкок не беше "всеки американец", даже беше доста далеч от тая идея. Затова беше толкова отчужден от всички.
Според мен точно актьорската игра този филм беше доста добра. Какво имаш предвид със "сухо изиграна".
А "добрата работа" беше бъзик в началото, а накрая доби и друг, малко по-сериозен смисъл, и беше един от начините да ни се покаже как Ханкок се опитва и успява, донякъде, да се впише в света около себе си.

User avatar
moron
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Mon Aug 04, 2008 3:52 pm
Location: Манчестър
Contact:

Post by moron » Mon Aug 04, 2008 4:34 pm

Ами не знам за кой ме мислите, но това за филма си е мое мнение.
Ако на вас ви харесва ... аз нямам нищо против.
Моята гледна точка съм я изложил.

User avatar
moron
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Mon Aug 04, 2008 3:52 pm
Location: Манчестър
Contact:

Post by moron » Mon Aug 04, 2008 4:37 pm

Trip wrote:Да не прибързваме :)
Колкото до поста ти, moron - завръзката е, когато Ханкок среща ПР-а и семейството му след това. Развръзката е в болницата накрая. А Ханкок спря да е пиян на 20-тата минута ;)
Посланието на филма мисля, че не беше това, защото Ханкок не беше "всеки американец", даже беше доста далеч от тая идея. Затова беше толкова отчужден от всички.
Според мен точно актьорската игра този филм беше доста добра. Какво имаш предвид със "сухо изиграна".
А "добрата работа" беше бъзик в началото, а накрая доби и друг, малко по-сериозен смисъл, и беше един от начините да ни се покаже как Ханкок се опитва и успява, донякъде, да се впише в света около себе си.
Благодаря ти, че ми каза къде е развръзката, но все още не мога да я намеря .. нито смисъла на филма ...
Last edited by moron on Mon Aug 04, 2008 4:41 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 04, 2008 4:39 pm

Вземи прочети правилата на форума, като искаш да пишеш в него.

Ми не, мороне (защо този ник и аватар, бтв, за да покажеш колко са ти меродавни мненията?), това, че ти не виждаш нещо, което си стои там като пет пари в кесия е твой проблем.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 04, 2008 4:41 pm

Или ти просто не си забелязал нещо, което е там :wink: Случва се.
Сега, като си припомниш филма, не смяташ ли, че има някакъв резон в моята теория? Ти как мислиш, кое според теб би било видима и разпознаваема развръзка на филма? :) А щом не можеш да намериш само развръзката, значи това със завръзката го приемаш като възможно?
А смисълът често не е нещо, което да хванеш и да сложиш в няколко думички все пак ;)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 04, 2008 6:58 pm

moron wrote:Ами не знам за кой ме мислите, но това за филма си е мое мнение.
Цък!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests