Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed May 28, 2008 4:27 pm

Имам едно питане - понеже смятам да си поръчвам билети за Металика тези дни, ако има някой, който иска да ходи, но не си е взел още билет, нека се обади, не е проблем да разширя поръчката.

И един друг въпрос - видях, че Евентим продават билети за концерта на The Police в Белград, на 24 юни, билетите за правостоящи са 35 евро (70 кинта, сиреч). Ако някой проявява интерес, може да организираме едно групово ходене.
This signature is not yet rated

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed May 28, 2008 4:34 pm

Направо ме е срам от себе си, въобще нямах идея, че The police са се събрали отново за това турне, а уж съм им голям фен. Определено ще обмисля варианта за Белград.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Jun 07, 2008 3:11 pm

Един френд вчера ме взе на откриването на "клуб БлуБокс" - бивше квартално кино до Централна гара, и му личи. 15лв. (18 на място) за Ъпсурт, Милена/Ревю и Хиподил (всъщност Светльо&Дъ Леджъндс). Би-иваше, добър саунд, и трите групи имаха доста добри неща. Поне за клубни концерти сградата си е баш, има нужда от такава.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jul 22, 2008 11:55 am

Ха сега де... Тази нощ човек, който в момента спи и не мога да питам за повече подробности, ми е изпратил покана за дребно концертче утре, сряда, в клуб "Fans":

http://howkul.info/littleb/kontrab-small-grey.jpg
Spoiler: show
Image
Групата май като че ли се казва "Стига!" или нещо такова - и единственото, което знам за тях, е, че в нея свири един познат суек, доста забавен като човек... и, да, нищо друго не знам - нито точно какъв стил, нито като как им звучи музиката, нито нищо :) И все пак съм готов да опитам :lol:

Но все пак... ако някой знае нещо за тях, какво свирят, на какво приличат, какво се опитват сами да направят, да казва :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Thu Jul 24, 2008 3:02 am

Готинко се получи на Fansa. Досега не бях слушал Японец да свири на Гайда...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jul 24, 2008 10:21 am

Мдам, всъщност беше хубаво - за хора, които харесват по-твърда и по-дива музика :)

А се оказа голям майтап де - оказа се, че човекът, заради когото отидох, не е част от група "Стига!" :) "Стига!" са свястна хард-рок групичка с китаристи, които всъщност знаят коя струна за какво е, и вокалистка, която има глас нещо средно между този от ранните години на Милена и този на вокалистката на Cranberries. С малко повече ошлайфване на гласа и с малко по-малко захапан микрофон ще стане много добре.

А хората, заради които аз бях там, се казват "Little Bitch Company"... и са си млади диви пънкари :) Започнаха с две яростни парчета, които много ми приличаха на истинския ядосан пънк от 60-70-те години, после показаха, че могат да се справят и с блус (като настроение, ритъм и цялостно усещане, съвсем не непременно "тиха акустична китара и черен глас")... и после изкараха Shin-ya - японец, който свири на нашенска си гайда - и се справя много добре с нея! Е, имаше един-два момента, когато според мен гайдата и електрическата китара малко си пречеха, но пък имаше и толкова много моменти, когато се допълваха прекрасно... мдам, надсвирване / "разговор" между гайда и китара с тиха, но не бавна, поддръжка от барабани не е нещо, което слушам всеки ден.

Абе... получи си се свястно купонче, и с подскачащи хора, и всичко :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Ghanima
Commoner
Posts: 28
Joined: Tue Mar 15, 2005 11:32 am

Post by Ghanima » Sun Jul 27, 2008 9:32 pm

Въпреки че ми стоят малко неестествено на останалата част - Cradle Оf Filth също ще уважат Spirit Of Burgas.. :)
http://www.avtora.com/news/nowini/i_cra ... _of_burgas

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jul 30, 2008 8:08 pm

Предполагам, че не съм единственият, който мисли, че нещо куца в организацията на този фестивал. D2 и Cradle of Filth на една сцена? И разни диджеи наоколо?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Wed Jul 30, 2008 8:17 pm

Абсолютно същото нещо си помислих и аз оня ден като видях. Много странно стоят на фона на останалите.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Jul 30, 2008 9:18 pm

Има 6 сцени, а не една, споко :)

Image
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Jul 31, 2008 9:46 am

Абе защо не казвате, че и Sisters of Mercy ще свирят? 8-) Баси, почвам да си мисля дали да не се поразходя и аз до Бургас :)

Иначе ако говорим за недомислици, не виждам как си пасват Kosheen и Craddle of Filth, ама здраве да е ...
This signature is not yet rated

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Jul 31, 2008 12:54 pm

zhivik wrote:не виждам как си пасват Kosheen и Craddle of Filth, ама здраве да е ...
хех, точно това си мислех и аз :)

и аз обмислям една разходка натам :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jul 31, 2008 1:33 pm

Всъщност точно това за Kosheen и Cradle of Filth обсъждахме вчера с Маниакса и Пейо, ама... ко да паиш, така са решили :)

За мен по-идиотското е, че аха! да се зарадвам, че Sisters of Mercy ще са там в ден, в който аз така или иначе ще съм почти наблизо (във Варна), и се присетих, че на 15-ти всъщност започва Аквалонията :?
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Sat Aug 02, 2008 8:46 pm

Наскоро разбрах за концерта на Таря Турунен октомври месец. :D Ще ида с удоволствие, даже се намериха и друиги ентусиасти около мен. От вас някой ще ходи ли?
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Aug 03, 2008 9:44 am

Бе аз много се двоумя дали да отида, ама ако съм в София май ще дойда за участието :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests