Земетресение. Или пък не.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Земетресение. Или пък не.

Post by The Dragon » Thu Jul 03, 2008 7:15 am

Значи блока ми тази сутрин няколко пъти весело се разтресе както си спях. Естествено - погледнах с едно весело кървясало очо и казах - абе ако ша падаш падай, не ми губи времето.

Е оказа се че не било това :)

Експлозиите чути тази сутрин вероятно идват от складове в квартал "Челопечене"
03 юли 2008 | 06:51 | Агенция "Фокус"
София. Експлозиите чути тази сутрин вероятно идват от складове в квартал "Челопечене", предаде репортер на Агенция “Фокус”. В Челопечене има барутни погрeби.
Граждани от различни квартали на София съобщиха тази сутрин за няколко взрива чути между 6.30 часа и 7 часа.
Last edited by The Dragon on Thu Jul 03, 2008 7:25 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 03, 2008 7:18 am

Взирвове във военните складове в Челопеч разтърсиха София


Няколко изключително силни експлозии бяха чути в София малко след 06.30 тази сутрин. В източна посока от града се издигна и огромно кълбо от дим. И в момента се чуват далечен тътен, който вероятно е от проължаващи взривове. Свидетели съобщават за изпочупени прозорци на сгради в североизточните столични квартали. За момента няма други подробности.

Според шефът на Гражданска защита Сергей Иванов става дума за взривове във военните складове в Челопеч.

Според последните откъслечни информации може би става дума за взирвове във воени складове в района на Враждебна или Челопечене. От федерация "Металурзи" съобщиха, че няма данни експлозиите да са на територията на Кремиковци. Екипи на гражданска защита са се насочили към района на взривовете.

Очаквайте подробности.
Като човек взел си порядъчна доза от нитропродуктите в ранната си младост мога спокойно да кажа - бая неща са гръмнали.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Jul 03, 2008 7:35 am

Събитието, изглежда, е било доста мащабно, и неясно щом дори новините в сайта на агенция Фокус се ъпдейтват бавно като за тях. По това време бях в Младост и не съм го чул, но във всички околни квартали взривът явно е бил здраво усетен.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jul 03, 2008 7:36 am

Да, това и аз го чух. При първите експлозии реших, че някоя мутра си го е отнесла, но после продължиха по-слаби гърмежи и загрях, че работата е по-сериозна. От седем без нещо рефрешвам разни новинарски сайтове. :neutral:
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 03, 2008 7:49 am

Значи аз съм в Люлин 2. Блока ми се разлюля бая сериозно. Дано не са го отнесли хората в поделението.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jul 03, 2008 7:51 am

Аз стискам палци да е нямало никого заради ранния час и охраната да е била далеч от погребите. Иначе... :(
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 03, 2008 8:06 am

Daggerstab wrote:Аз стискам палци да е нямало никого заради ранния час и охраната да е била далеч от погребите. Иначе... :(
Иначе процедурата е стандартна. Издигаш се 200 метра във въздуха и покриваш територия от около половин квадратен километър :(


Избрано от коментарите на дира

maya (03.07.2008 г. | 07:49ч.)
някакви взривове в някакво поделение... много изчерпателен отговор от гражданска защита. а Бойко ни препоръча да не дишаме. добре. спирам да дишам.

софянци (03.07.2008 г. | 07:47ч.)
НЕКА И САМИ ДА СИ ПОМОГНЕМ !В София има дозиметрични прибори за отчитане на замърсяването нека някой ги ”погледне” и разчете за да знаем как да се предпазим от замърсяването, което ни събуди тази сутрин! Ако ,си препомним знанията по гражданска защита какъвто и да е взрива или пожара има голямо замърсяване с ВЪГЛЕРОДЕН ДИОКСИД , А ЗА ОСТАНАЛИТЕ ГАЗОВЕ МОЛИМ НИЕ ЖИТЕЛИТЕ НА СОФИЯ И ОКОЛНОСТИТЕ ГОСПОДАТА ОТ ВОЕННОТО МИНИСТЕРСТВО и Гражданска защита ДА ПОГЛЕДНАТ АДЕКВАТНО НА СИТУАЦИЯТА И С НАВРЕМЕННИ ДЕЙСТВИЯ ДА НИ НАСОЧАТ КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ ЗАМЪРСЯВАНЕТО!Това което е познато от учебниците ПО ГРАЖДАНСКА ЗАЩИТА при замърсяване е : затваряне на прозорците , не навлизане в замърсените зони, закупуване на маски , евентуална евакуация на засегнати райони и най-вече точна информация за вида на замърсяването - химичен състав на отделящи се газове и съотвенти съвети от гражданска защита !

maya (03.07.2008 г. | 07:47ч.)
някакви взривове в някакво поделение... много изчерпателен отговор от гражданска защита. а Бойко ни препоръча да не дишаме. добре. спирам да дишам.

възмутена (03.07.2008 г. | 07:46ч.)
възмутена съм - в колко часа ще дадат информация дали във въздуха има някакви отровни съставки? Минаха 22г от Чернобил и държавните мъже и институции не се научиха как трябва да се реагира в такива ситуации. Добре, че годината не е 1986, щото може би щяха да ни убеждават,че са фойерверки за наближаващия празник на МВР. НЕКАДЪРНИЦИ И СМОТАНЯЦИ НИ УПРАВЛЯВАТ

mimi (03.07.2008 г. | 07:46ч.)
Да кажат имали вредни химакЛИИИИИИИИИИИИ!!
ВНИМАНИЕ!!! ДА СЕ ВЗЕМАТ СПЕШНИ МЕРКИ! (03.07.2008 г. | 07:46ч.)
Всички управляващи БЪЛГАРИЯ бързо да се пуснат в центъра на взрива!!!

Ушев (03.07.2008 г. | 07:45ч.)
А туркинята и гражданска защита къде са...

бонбон (03.07.2008 г. | 07:44ч.)
Експлозиите са станали на полигон за обезвреждане на заряди в Челопечене,вдигнаха цените на тока и парното ,цените на храните скача.Тези хора ще поъркат народа.По добре да ни убият и да приключи таз държава.

Drujba-2 (03.07.2008 г. | 07:43ч.)
Neznam kakvo gurmi ama kum 6.30 napravo bloka v drujba se rastrese, dano da niama niakakvi iadreni glavi tam che inache vsichki sme izgubeni.

ааа (03.07.2008 г. | 07:43ч.)
направете полигона във Факолтета и гърмете на воля

Ушев (03.07.2008 г. | 07:43ч.)
Е..ти и жалката държава.....

miro (03.07.2008 г. | 07:42ч.)
война е!:)хаха,вижте какви простотии стават в нашата държава.Да видим сега,какво ще бъде оправданието.

pesh (03.07.2008 г. | 07:41ч.)
на мен ми се стори, че е земетресение породено от някъв взрив , защото първо вълната влезе през прозореца и отвори холната врата и целият креват ми се разтресе , а живея към Илиенци , мани мани, и първите минути до към 7.00 НИЩО , НЕ ЗНАЕШ ДА БЯГАШ ЛИ ДА СИ СЕДИШ ЛИ ... УЖАС ПРОСТО

grajdanin (03.07.2008 г. | 07:41ч.)
Държавата ни работи само в работно време

krasi (03.07.2008 г. | 07:40ч.)
rezil ve4e 1h nema nikva realna informacia

mimi (03.07.2008 г. | 07:38ч.)
Да си подаадат оставките от министерството на отбраната! Сега няма жертви, а после от газовте ще имали жертви за нашето здраве!!!!!!!!!!!!!!

1 (03.07.2008 г. | 07:36ч.)
Да не забравите да си изпиете йода и да си вземете противогазите

mimi (03.07.2008 г. | 07:36ч.)
Да кажат тези воени имали ли вредни неща в въздуха!Аз сам с малко дете по-дяволите!!!!!!!!!

ТОНИ (03.07.2008 г. | 07:35ч.)
Аз си приготвих всички документи и съм готова да бягам...но къде? Има ли безопасно място в България?! :( Дано да няма жертви...

Кремиковци (03.07.2008 г. | 07:32ч.)
Кремиковци - танцуваме в завоода!

БОКЛУЦИ (03.07.2008 г. | 07:29ч.)
да го видиме сега ”великият” кмет на София и комунистите дето ни управляват какво ще кажат!

Kris (03.07.2008 г. | 07:28ч.)
А сега нека ни и обяснят какво има в складовете !

666 (03.07.2008 г. | 07:26ч.)
Това е края!

ga6tata (03.07.2008 г. | 07:26ч.)
napravo mi se rastreperiha ga6tite

venvit (03.07.2008 г. | 07:18ч.)
sega ostava i da kajat 4e ima i radiacia, vob6te niama da e naglasena rabota ot pravitelstvoto za prikrivane na niakakva tiahna mizeria.......otnovo

WhitePower88 (03.07.2008 г. | 07:18ч.)
tazi sutrin , si pomislih 4e padna atmona bomba.. ili ne6to po lo6o....... awe hora RPG nema da ni rastarsi taka i cel sklad s barut nema da go napravi KAKVO BE6E TVA???????

Ганчо (03.07.2008 г. | 07:15ч.)
Нашите идват


niki (03.07.2008 г. | 07:14ч.)
ot 40 minuti v sofia se garmi,i nikoi ni6to ne znae.ako po4ne voina,sigurno 6te ni informirat sled n9kolko sedmici.

loky (03.07.2008 г. | 07:14ч.)
OTVORETE PROZORCITE!!! AKO IMA BOEPRIPASI, SHTE GYRMQT BAQ VREME.... CHUVA SE I V 'MLADOST', I V 'DRUJBA', I V 'SLATINA'


Тато (03.07.2008 г. | 07:13ч.)
КЪДЕ Е ПРАВИТЕЛСТВОТО АЛ ПРОДАЖНИЦИ ОБАДЕТЕ СЕ ПО МЕДИИТЕ

Ся (03.07.2008 г. | 07:12ч.)
Да бягаме ли оле какво става Нови взривове и гъби. Като тези дето ни ги показваха в училище

WhitePower88 (03.07.2008 г. | 07:07ч.)
tazi sutrin , si pomislih 4e padna atmona bomba.. ili ne6to po lo6o....... awe hora RPG nema da ni rastarsi taka i cel sklad s barut nema da go napravi KAKVO BE6E TVA???????


gika (03.07.2008 г. | 07:05ч.)
Ot 6.30 do 7.05 vse oshte ne se znae kakvo tochno prodaljava da eksplodira.Ami ako beshe himishesko obgaziavane dosega da sme umreli.Kak e vazmojno 35 min veche nikoi niama tochna informacia kakvo stava
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jul 03, 2008 8:11 am

Какво общо има въглеродният диоксид с цялата история? Освен ако не са загрижени за глобалното затопляне...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 03, 2008 8:18 am

Мани имаше и официално изказване че въглеродния диоксид е в нормата. Май от говорителя.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Jul 03, 2008 8:20 am

гледайте Сутрешния блог на БТВ

Мамата си ебало

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jul 03, 2008 8:25 am

The Dragon wrote:Мани имаше и официално изказване че въглеродния диоксид е в нормата. Май от говорителя.
Тва да - http://www.focus-news.net/?id=n991694 - но подозирам, че става дума за моноксид, а журналиста не си е взел химическата шапка...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 03, 2008 8:27 am

Лайното Коритаров ми напълни душата:
Отделя се въглероден и серен диоксид. Какво да правят хората?

Хинт(какво отделя нормален дизелов двигател)

Нашата журналистика също стигна ново дъно - нещата се отразяват точно като в щатите. Ай сиктир.

Сега насаждат от БТВ паника за радиация.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jul 03, 2008 8:48 am

Буахахаха - в статията в "Дневник" препратката към тротил сочи към бг-Уикипедия. Статията в момента изглежда ужасно. :)

Едит: Второто изречение се отнасяше за статията в Уикипедия. Има даже инструкции за производство. :)
Last edited by Daggerstab on Thu Jul 03, 2008 9:00 am, edited 1 time in total.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jul 03, 2008 8:58 am

И в Младост се е усетил взривът, макар и не от спящите сладко по това време :) Вярно е това за журналистиката и дъното - в такъв момент некадърността се набива на очи повече от обикновено, но как пък една смислена реакция не успяха да извадят :/
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 03, 2008 9:04 am

Баси майката, бая разтресе и тука. Трябва доста нещо да е гръмнало. :shock: Аз погледнах само дали люлее полилея и се отказах да ставам до са. :wink:



Мощни експлозии събудиха София
Spoiler: show
03 юли 2008 / News.dir.bg
Около 6.30 часа тази сутрин столицата бе разтърсена от мощни експлозии. Взривовете продължават с по-малка интензивност.
Експлозиите са станали във военни складове и полигон за обезвреждане на заряди в Челопечене, съобщи БТА, като се позова на МВР. По неофициални данни най-големият склад още не се е взривил. Екипи на полицията, пожарната и бърза помощ и Гражданска защита са изпратени на мястото.
От Гражданска защита уточниха, че в Челопечене е възникнал пожар с последващи взривове.
Поделениетo е между Чепинци и Челопеч и е пред закриване, но складовете със снаряди още функционират, каза пред БНР началникът на Генщаба на БА ген. Златан Стойков. Генерал Стойков заяви, че районът на 2-3 километра оттам е отцепен от полицията и не допуска никого, съобщи Фокус. Изглежда всички връзки с поделението са прекъснати, посочи Стойков. Генерал Златан Стойков заяви, че е информирал министъра на отбраната, както и президента Георги Първанов, а също и генерал Николов от “Гражданската защита”. Президентът вече е на мястото на инцидента.
Не се съобщава за жертви и пострадали. Мястото е оградено от полицията. Населението от Челопечене се евакуира с автобуси на градския транспорт. По данни на АЯР няма източници на радиоактивно и йонизиращо лъчение и радиационният фон в района е в нормални граници след взривовете. Това съобщиха на БТА от Националната служба "Гражданска защита". След извършените контролни измервания са установени повишени концентрации на въглероден диоксид, които са в допустимите норми. Препоръчва се на намиращите се в непосредствена близост до района на инцидента да затворят прозорците на домовете си и да стоят далече от вратите и прозорците.
Кметът на София Бойко Борисов, който също е на мястото на произшествието, призова гражданите да не отварят прозорците си.
Взривилият се обект в “Челопечане” е поделение, което ремонтира на стари или повредени боеприпаси. Тяхното количество е около 2000-2500 тона. Обикновено около 25-30% от тонажа е количеството на взрива. Това каза ген. Никола Колев, началник на кабинета на президента Георги Първанов, цитиран от "Фокус". Причината за взрива все още не е известна. Тези боеприпаси са класически, което означава, че не съдържат вредни вещества и при взривяването се отделят само азотни и въглеродни окиси, които се разпръскват в атмосферата. Те не са нито отровни, нито опасни. Тези взривове са предназначени да убиват със силата на детонацията и на взривната вълна, а не да поразяват с химически вещества. Веществата от боеприпасите не съдържат радиоактивни вещества. “Няма опасност за София и населението”, бе категоричен ген Колев.
Екипи на Гражданска защита са в района на поделението. Граждани от цяла София продължават да звънят на горещите телефони на Гражданска защита, съобщи оперативният дежурен. Свидетели съобщават за изпочупени прозорци на сгради в североизточните столични квартали. Сградите на летище "София", на „Ръководство въздушно движение” и на Авиоотряд 28 са със счупени стъкла. Пострадала е и сградата на Българския разменно-сортировъчния център. Няма пострадали, всички служители са евакуирани и е задействана противопожарната система. Летището превантивно ще бъде затворено до 09.30 ч., съобщиха от Министерство на транспорта.
Премиерът Сергей Станишев е разпоредил пълна проверка на случая с взривовете във военните складове между Челопечане и Чепинци тази сутрин, съобщиха от пресслужбата на Министерски съвет, цитирани от Фокус. Министър-председателят е наредил на министрите Михаил Миков, Николай Цонев, Емел Етем незабавно да отидат на мястото на инцидента и химически части на Българската армия да извършат химически и радиационен анализ на въздуха и почвата. Разпоредено е на Министерство на отбраната и на Гражданска защита да се погрижат за хората в района на инцидента.
В 9 ч ще започне извънредно заседание на Министерски съвет. На него ще бъде изслушан доклад на началника на Генералния щаб Златан Стойков както и на началника на Гражданска защита и на Министерство на здравеопазването.
Last edited by Xellos on Thu Jul 03, 2008 9:09 am, edited 2 times in total.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests