My Bluberry Nights/ Боровинкови нощи

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Jun 17, 2008 4:27 pm

И аз така забелязах. Просто не мога да си представя колко яки трябва да са другите, за да са по-хубави. Задължително ще ги налазя в най-скоро време. :mrgreen:
Мерси за съветите и на двамата. Сега поне знам от къде да започна. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 17, 2008 5:18 pm

Баси как го навхалихте, определено се заинтригувах, ще ги намерим задължително и другите следсесийно (ако някои от нас са живи).

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 18, 2008 9:40 pm

Гледахме го днес с Мели.

Страхотен е, не знам как иначе да го кажа... толкова нежен, лежерен, отмиващ, прииждащ, красив. Направи ни настроението за дни напред :) И Нора Джоунс да е толкова сладка...

абе просто не може да се опише с думи, не са за тази цел някак създадени :)

п.п. Филмът, с който прогледнах за Джъд Лоу.... уникално истинска и симпатична роля
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Jun 18, 2008 11:19 pm

Джуд Лоу определено прави страхотна роля. Ама те всички играят жестоко. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Jun 19, 2008 2:31 pm

DELgado wrote:Джуд Лоу определено прави страхотна роля. Ама те всички играят жестоко. :wink:
А и освен, че прави страхотна роля, изглежда добре. С този филм се отказвам от едно по-предишно мнение, че е всичко друго, но не и секси :) .
VMITW!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 01, 2008 3:08 am

Хора, къв "филм" е тва ве? :? Фрейм стори, която няма нищо нито в рамковата 1 "история", нито в рамкираните 2 (само тая с Портман си заслужаваше донякъде). 100% керъктър-дривън "наратив" (тва означава, че абс. нищо не се случва) - ма и въпросните керъктъри за нищо не стават. Направо ми беше жал да гледам толкоз добри актьори (минус певачката) да се мъчат с толкова плитки и плиткоумни образи, сцени-клишета и слаб диалог.

Тва е филмиран бг роман от 15-годишна "изгряваща звезда". Шарен шекерен милкшейк, който да изсмучеш на един дъх, без да мислиш. Нещо, което да си пуснете за фон на компа с гаджето, докато се гнявите лежерно на диваня.

За да е реален филм - още повече на Кар Вай - му липсват доста важни неща. И дори кинематографията му не може да навакса за тях (а и не впечатлява ЧАК толкоз). Ма айде - заради тва и актьорите (бих казал и саундтрака - ма той е ЕДНА песен, дето май дори не е от тоя филм :roll: ) - 5/10. 6/10, ако сте романтичен мъж. 8/10, ако сте жена.

10/10, ако сте целенасочен мъж, опитващ се да влезе в гащите на would-be-приятелката си. :lol: Шекерят действа безотказно. Вадете тортата от мини-бара и розавото шампанско. Може и Бейлис.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 01, 2008 9:27 am

The worse for you
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Jul 01, 2008 10:26 am

Шайхири хОди си бе. :bigtongue:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 01, 2008 2:49 pm

Майко :lol: !
VMITW!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jul 01, 2008 2:53 pm

Сега вече чакам филма с още по-голямо нетърпение. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 01, 2008 3:17 pm

О, значи ме имате за необективен? :lol: Оценките, които дадох на филма съобразно нагласата на зрителите, показват точно обратното. Както и че съм пределно наясно защо ви е харесал. Замислете се обаче що никой друг освен вас тук не е писал в тая тема. И кво ше напише, ако случайно гледа филма. :wink:

Мен не ме мислете. :) И аз харесах нещата, които бяха за харесване, и не съжалявам особено, че се мъкнах до Дома на киното снощи. Тва обаче по никакъв начин не означава, че не виждам колко точно плосък, наивен и чисто НЕпрофесионален е сценарият. (А в един такъв филм без добър сценарий не става. Освен, дет викам, да се омажете едно хубаво с нещо пристрастяващо и сладко и да се пуснете на автопилот.) Както вече казах, разни мои колеги от Новата БГ "литература" тука таквиз точно локуми ги точат професионално в Билкова или Блейз на поредната зяпнала очаровано аз-съм-поетеса с единствената цел да я опознаят отблизо същата вечер. На другия ден след махмурлука: същото - с друга. 8-)

Ако продължавате да ме смятате за силно пристрАстен, чекнете малко и колегите кво пишат: http://www.rottentomatoes.com/m/my_blueberry_nights/ Чакай, че се зачетох... :lol:

П.П.: Дем, доколкото ти не си нито романтик, като тримцата в темата, нито жена като другите трима, опасявам се, че филмът няма кво да ти предложи. Освен стандартния Кар Вай, разбира се, но той е разбозен до такава степен, че неизбежното сравнение с добрите му филми ше ти "изяде десерта". :wink: Поне занижи сериозно очакванията, преди да го гледаш, шси ми благодарен после за съветя.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 01, 2008 3:25 pm

Замислете се обаче що никой друг освен вас тук не е писал в тая тема. И кво ше напише, ако случайно гледа филма.
Кхм... Иначе казано:
Защо в тая тема не пишат хора, които не са гледали филма?
Сега, този въпрос лично мен ме завари неподготвена. Отговор нямам. То по принцип е нормално в дадена дискусия да участват само хора, които са наясно с материята, като например в дискусия по даден филм да участват хора, които са гледали филма, но що в конкретно тая тема не участват хора, които не са гледали филма - ами не знам. Необяснимо ми е. Какво ли биха написали въпросните хора, ако случайно гледат филма, също не знам. Имах някъде кристално кълбо, ма някой ми го свил. Ебати дебила.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jul 01, 2008 3:26 pm

Алекс, кои други филми на Кар Вай си гледал, мога ли да попитам? Да не е само 2046?

А и аз не очаквам филмът да е толкова добър, колкото азиатските му шедьоври, просто ги няма актьорите, които да направят това възможно. Джъд Лоу е безкрайно далеч от Тони Люнг примерно. А и все пак чужд език, чужда култура, съвсем друга организация на снимането има в Холивуд, и т.н.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 01, 2008 3:44 pm

Така е, да. И аз си представях стандартните роли с Тони Люнг, Маги Чунг, Жан Зъй и Гонг Ли. :lol: Но не мисля, че тва е проблемът. И тук актьорите са много добри (минус певачката, макар ролята като да е писана за нея), но материалът им е слабичък. Може би просто щото англоезичният сценарист не е на нивото на Уонг.

Прав си обаче, че нямам свръхобширна база за сравнение, тъй като съм гледал само квото ми е попадало на кино: "В настроение за любов" и "2046". Но те са много добри. Дано пуснат пак и останалите му на някой фест.

Марф, много лесно се фърлаш в тъча. :mrgreen: Казах, че повечето хора тук са достатъчно наясно изобщо и да не помислят да ходят на такъв филм. И после си представих кво би написал Ефо, примерно, ако гаджето му го замъкне. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jul 01, 2008 4:09 pm

Нека да има типичната негова визия, музика и атмосфера, сценарият спокойно ще го преживея и слаб да е. Нали знаеш какви са ми приоритетите. ;)

П.С. Не знам дали знаеш, но Кар Вай разчита основно на импровизация, input от страна на актьорите и екипа, няма фиксирани и подробни сценарий и история, а те се менят постоянно в течение на снимките.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests