Wanted / Неуловим

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 01, 2008 1:00 am

Няма да напиша нито едно от многото обидни определения, които ми идват на ум за хората, на които точно този филм не им е безкрайно отвращаващ с безумното си пресилване, некадърна режисура, малоумни реплики, зле употребени ефекти и в крайна сметка с випиющия си кич и безвкусица.

Смисъл, крайно нетолерантен съм в конкретния случай към правото на субективно мнение...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 01, 2008 1:04 am

Roland wrote:Всъщност посланието е "Аз убих маса народ, щото ме дразнеха, и това ме направи много готин. ТИ какво си направил с живота си, 14-годишен пубере?"
Spoiler: show
Манипулираха го доста майсторски. Повечето на негово място биха се поддали. Грях е - но той после го изкупи повече от дефинитивно, като довърши делото на баща си и изпрати сред пламъци в Ада цялото Братство (пионките също бяха виновни) барабар с Водача, както и проклетия им Стан.
Точно защото Съдба няма и Никой няма право да бърка в живота на другите! Какво по-ясно, правилно и смислено?

Усетете се овреме и прережете "конците", на които висите. А ако кукловодът не ще да ги пущи, режете през ръцете му. Универсалната истина, Симе.

Не че масата ше го гледа заради тва, де. Но не мисля и че някой ще тръгне да стреля по хората заради тоя филм точно. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 01, 2008 1:05 am

Глупости. Тимур е твърде елементарен за подобно послание. Просто на сценария му куца базовата логика. Както добре знаеш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 01, 2008 1:13 am

Такааа, честно казано, все ми е тая колко добър или лош е филмът - обичам го! Вторият най-добър Юнивърсъл оупънинг в БГ евър след горилата на Джаксън! :D Анджи продава, жива и здрава да е, все така да носи парички на заслужилите :mrgreen: !
Last edited by ifadriana on Tue Jul 01, 2008 1:42 am, edited 1 time in total.
VMITW!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jul 01, 2008 1:35 am

Дам, нямаше как да пропусна, че и на мойта заспала след/обедна прожекция, на която обикновено съм сам, беше пълно с кефещи се тийньове. По цял свят ше кръти, не само в Щатите. (А за Русия не ми се мисли. :roll: ) Особено като се разнесе добрата word of mouth.

Но тва според мен е заради основната концепция "zer0-to-hero" в комбинация с темата за асасините. 8-)

Честито, Ади!
Roland wrote:Глупости. Тимур е твърде елементарен за подобно послание. Просто на сценария му куца базовата логика. Както добре знаеш.
Всъщност кво общо има режисьорът със сценария? Тука има една камара сценаристи (тези на 3:10 до Юма, в частност).

Колкото до логиката, дори да приемем, че Станът работи както ни бе показано, пак всичко се връзва. Забрави ли, че самата Съдба беше "преценила", че
Spoiler: show
"оръдията й" трябва да бъдат унищожени, защото г-н Слон вече върши много повече зло, отколкото добро? Това и стана.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jul 01, 2008 1:41 am

Не го мисли толкова, тийновете искат кървинг булетс, кръв и готина мацка :D . Всичко друго е изнасилен опит за анализ :)
VMITW!

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Jul 01, 2008 1:58 am

Mен така и никой не ми обясни къде го видяхте pointless насилието!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 01, 2008 9:29 am

Roland wrote:... в конкретния случай ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Jul 01, 2008 10:31 am

Мен пък си ме изкефи още повече на второ гледане. Анджелина просто няма право да е толкова готина. :twisted:
Съвсем сериозно се замислям за потретя. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 01, 2008 10:33 am

Филмът е пълен ташак. Шайх, мнението ти за филми оттук нататък ми е тотално през центъра, сори.

Едит: Също така тотално си сбъркал интерпретацията на филма на концептуално ниво, отново защото някакво минимално маркерче навярно е дръпнало синджирчето на философската ти камбанка (много бедна и малка, по начина, по който звъниш с нея в повечето случаи - в смисъл "Филмът ръга в ребрата тъпите американци" и "Съдба, братя и сестри, както всеки знае, няма!" Айде заеби, а? Тия мизантропски клишенца са били оборвани в литературата и киното толкова много пъти, че би трябвало да те е срам, че не го взимаш предвид) и тя се е раздрънчала в главата ти, правейки те глух за крещящата простотия и безвкусица на това говно.


Spoiler: show
Нашият го набива в гъза на Съдбата точно на куково лято. Набива го в гъза на тия, дето се мислят за по-велики от нея (Слоун) и които решава да преебе, защото му напомнят на тъпата му шефка, която му командори по-голямата част от живота. И това ако не е шибано елементарно! А точно някакво уважение към тая концепция го направи човек с малко гръбнак (историята на Фокс за това как Съдбата се е оказала права в случая с баща й) и точно уважението към нея беше в основата на Фокс, единствения персонаж с някакъв етичен код сред тая сбирщина идиоти. Тоталното ти отричане на тия неща са ми безкрайно странни, щото уж се цаниш почитател на Хемингуей.


И не, нямам предвид, както вероятно си си помислил, че е убер-яко Съдбата да води живота ти. Конкретно тук Съдбата е символ на някакъв ред, и в личен, и в световен мащаб. Някакъв символ на moral uprightness, нищо, че е с отрицателен знак. Знакът няма значение, стига да го има. Щото moral uprightness-ът на ВСЕКИ персонаж в тоя филм с изключение на Фокс, беше тотална НУЛА. Което автоматично превръща действията им в безвкусен низ от кръв и пръснати черепи без смисъл зад тях. Купешката философийка, придружена с двете ОТВРАТИТЕЛНИ реплики "Допреди шест седмици бях като вас, обикновен и жалък" и "Аз поех контрол над живота си (с целия кретенски контекст на филма като подкрепа на тоя ми аргумент), ти, да го еба, какво си направил в скоро време?!?", беше първо по-неелементарна и не толкова едностранчива и второ милион пъти по стилно-изразена в "Боен клуб". Това тук е някаква тотална жалкост.

Нашият пък е най-елементарният, едностранчив и неприятен по ТЪП начин главен герой, който може би някога съм виждал. Той се нави да стане суперубиец, защото беше безпосочна, настъпана путка и трябваше вместо дебелата шефка от офиса да го настъпи и да го бие до припадък (лична инициатива на героя ФТВ!!! Кво би казал за това в сравнение с Хълк, а???) секси Лисицата, докато оня СИ ПРИЗНАЕ, че не знае за чий го живее тоя живот, а след това досущ като тийн-фенбой каза "Аз ше тръгна с тая банда, щото живота ми на компютър съкс и хубаво, че дойде да ми го избие от главата кака ти Джоли, щото иначе и през ум нямаше да ми мине всъщност да ПОТЪРСЯ това, в което съм добър и това, което обичам да правя, и щях да съм путка до края на живота си, понеже идиотите са ми я направили такава концепцията на персонажа."
И към цялата тая работа репликата на мъдрия британец от източна Моравия "той баща ти нарочно го направи, щото искаше да водиш нормален живот" звучи шибано СМЕХОТВОРНО! "Той баща ти искаше да ти даде нормален живот, ама ти се оказа путьо." И вместо да вземе НЯКАК предвид жестоката ирония на факта, че бащата на нашия е отговорен за хаоса в живота му, сценарият си го кара на старото "Вие убие баща ми, аз убие вас!" Да го еба!

За безвкусицата в насилието мога да отпера поне още толкова текст. Нищо общо със СТИЛИЗИРАНОТО НЯКАК насилие на Тарантино (чието заглавие на емблематичния му филм с насилие е все пак "Pulp FICTION") и на Родригез (който го избива на абсурдизъм) и на "Град на греха" (което е олицетворението на стилизираност), и даже на 300, ако щеш. Дрането на младенци може да е стилно и въздействащо в контекст (обесването на детето във "Враг пред портите"), ама тук е просто WHAT. THE. FUCK!!! Да не говорим, че всички филми, изброени дотук, заради сценарий, режисура и замисъл не са ЕДИНСТВЕНО И САМО НАСОЧЕНИ КЪМ 14-ГОДИНИШНИ ("300" доста се доближава до това, но там поне имаш някаква причина да харесваш персонажите, щото са смели и верни), следователно там насилието може да бъде възприето по правилен начин, а не да служи за поредния обезчуствяващ подрастващите към самата концепция за убийство и нараняване чук по главата. Баси, тоя филм все едно е писан и режисиран от един такъв подрастващ, откърмен с дулото на рейлгъна, за когото смъртта, ГРАФИЧНАТА смърт, е равнозначно единствено на +1 frags. Честно, такава ЖЕСТОКА безвкусица при поднасянето на екшън не съм виждал и в осемдесетарските изпълнения на Дон Уилсън Дракона по Диема +. Непукизмът и аморалността на нашето съвремие + долнопробната сензационалност и разчитане на CGI-патерици на типичния хак-режисьор тип Уве - усмъртяваща комбинация.

А подходите БЯХА в много случаи тези на Уве, мътните го взели. Още началните надписи с КРЕТЕНСКИЯ и поднесен по идиотски начин в две изречения бекграунд зловещо отекна като ехо на надписите в началото на "Alone in the Dark". Булет-таймът ми скъса нервите цял филм, включително и в абсурдните бутафории, които представляваха сцените с дебелата шефка. Ясно, че булет-таймът там беше с цел да ни покажат паник-пристъпите на нашия, но ВСЕКИ. ШИБАН. ПЪТ.!?!!?!? Айде поне в частта, в която показват НОРМАЛНИЯ живот на тъпия путъо, да има някакъв синхрон между подход и съдържание, а? Някакъв усет, м??? Няма.

Абсурдни и по отношение на gratuitious violence, и по отношение на чиста смехотворност, бяха сцените с оня ръб в началото и с Морган Фриймън накрая, дето куршумът им проби тиквите като гумени над две безкрайно комично учудени очи. А филмът СЕ взима насериозно, тъй че тая неумишлена смешност си е по вина на тотално некадърния режисьор. Както и сцените с летящи куршуми а ла "Freak on a leash" или куцо откраднатата естетика от Еквилибриум при последната престрелка, или тотално ненужната СТРЕЛБА ПРЕЗ ГЛАВАТА на оня идиот с тежките пестници, и клоузъпите НА ЗАБАВЕН КАДЪР, в които нашият се сдобива с патлаци, след като някой от тях му свърши. Шибан видеоклип, ей това беше филмът във визуално отношение, правен за ритарди, които се кефят на фатки, остарели още през 99-та.

Дееба.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 01, 2008 12:11 pm

+1 :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Jul 01, 2008 2:30 pm

-19!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 01, 2008 2:37 pm

Пич, предвид приноса ти към тоя форум, с някои от админите сме обсъждали неведнъж вечният бан като евентуална награда за усилията ти.

Айде тичай сега да си рисуваш удивителни някъде.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jul 01, 2008 3:07 pm

Е, видяло се е, че няма да издържа до четвъртък! :lol:
Отивам да го гледам след малко. Готов съм да дам 7 лв. и най-сетне да разбера какво е предизвикало такъв пристъп на оплюващо красноречие у Никола, Симеон и Емо. Досега май не съм ги виждал да реагират така единодушно на такъв филм. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 01, 2008 5:50 pm

Съдейки по преобладаващото мнение, че филмът е доста по-зле от комикса, по който е правен, изобщо не се учудвам защо има такива реакции. След като Никола спомена, че комиксът е само в шест части, намерих го и го изчетох.

Може би причината е в мен, и най-вероятно не съм човекът, на когото някога ще се харесват комикси, но този конкретно ми се видя убийствено плиткоумен. Имаше някои добри идеи (например това със съдбата на супергероите), но в един момент историята стана толкова cheesy, че се замислих дали не трябваше да има горна възрастова граница за въпросния комикс (някъде около 14-15 в най-добрия случай). Накратко, историята е адски тъпа, почти всички герои са напълно плоски и изсмукани от пръстите, а цялата завръзка накрая ме накара да си задам въпроса кому изобщо е нужно всичко това.

Та комиксът сериозно ме разубеждава да гледам филма - ако е само заради кака Анджи, не е като да няма по-хубави филми с нея ... След като явно тийнейджърите се кефят, а и Адриана си е постигнала финансовите цели, лошо няма (това и е работата, все пак), ама мен просто не ме грее особено.
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests