Metal Gear Solid 4

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Evil
Commoner
Posts: 36
Joined: Wed May 14, 2008 2:59 am
Location: Ту в левия, ту в десния крачол.

Metal Gear Solid 4

Post by Evil » Wed Jun 25, 2008 8:38 am

Туко що приключих със изиграването на играта и искам да кажа че колкото и да е велика ГТА4....не е по-добра от творението на Коджима.... За мен това става автоматично игра на годината по всички параграфи и съм убеден че всеки самоуважаващ се играч трябва да изиграе тази игра. Даже игра не е точната дума... това е един абсолютен шедъовър на гейм индустрията....

П.С. Зверска причина да се бръкнете за 1 плейстейшън... на фона на заглавия които предстоят от сорта на ГоУ3. Теккен 6 просто според мен ПС3 става задължителна конзола
Sings we a dances of wolves,
who smells fear, and slays the coward.
Sings we a dances of mans,
who smells gold, and slays his brother.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Wed Jun 25, 2008 8:41 am

Чекни темата "Играно напоследък", там има няколко мненийца...
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 25, 2008 10:23 am

За съжаление един МГС 4 за мен пролет не прави, иначе бих направил остър боцкинг. Просто да имаше поне още 4-5 неща, но за мен са точно 3 - Uncharted, Ratchet and Clank (6?), Heavenly Sword (да, знам, че последното смърди, но аз си държа на него ПЪК).

А и преди да тръгна да взимам подобно решение съм решил да се мъча с тройката докато ми се доповръща, за да разбере аджеба защо тази поредица не ме е задържала повече от половин час, а е толкова титулувана.....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 11:35 am

Преди време бях казал- ако MGS4 е много добър и и още няколко заглавия (които няма да изброявам сега) са екслузив веднага си вземам PS3. Обаче нищо това за което си мислех се оказа екслузив нито пък MGS4 се оказва това което си мислех.
П.С. Зверска причина да се бръкнете за 1 плейстейшън
Хубава пропаганда но откога една игра става причина за закупуването на най- скъпата конзола на пазара? Като почнете да приказвате така като че ли всеки печели по 1500 лв на месец че да си посволи даси купи всяка излизала конзола.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jun 25, 2008 11:47 am

Е зависи от играта. Ти колко пари си дал за УаУ? :)
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 12:06 pm

dellusion wrote:Е зависи от играта. Ти колко пари си дал за УаУ? :)
Не не зависи от играта- зависи от средствата с които разполага човек. Защото ако се опитваш да ме убедиш че за другите конзоли няма заглавия от ранга на MGS4 - нещо не се чувствам убеден.
Доста странен аргумент за WOW - говорим за оправдаването на закупуването на конзола- аз за WOW не съм си купил нов компютър специално за да играя.
160 лева съм дал и съм играл 4 месеца- MGS струва 129 лева в ozone и ще се играе една седмица максимум.
При положение че един Xbox е по евтин има много повече качествени ексклузивни заглавия не виждам кой разумен човек поставен пред избор би предпочел PS3 само заради MGS4. Виж- ако си заринат с пари и се чудиш какво да ги правиш- що да не си купиш всичките конзоли.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 25, 2008 1:18 pm

Muad_Dib wrote: А и преди да тръгна да взимам подобно решение съм решил да се мъча с тройката докато ми се доповръща, за да разбере аджеба защо тази поредица не ме е задържала повече от половин час, а е толкова титулувана.....
силно препоръчвам поне да прегледаш комиксите по 1 и 2, преди да се захванеш с 3. в идеалния случай и другите две е добре да се изиграят, но е ясно, че туй е нереалистично.
това е един от малкото франчайзи в гейминга, който повече или по-малко работи на принципа на сериалите; дотолкова, че 4 е практически неразбираема, ако не си запознат с останалите. 3 се явява прикуъл и формално може да се играе като stand-alone, но въпреки това има достатъчно много реферънси към баксторито, за да си струва инвестирането на 1-2 часа в комиксите. иначе като герои, история и сетинг (а и геймплей) тройката е най-добър избор измежду 1, 2 и 3.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 25, 2008 1:37 pm

Коле, най-лесно е просто да изгледаш MGS Retrospective-а на GameTrailers, там ще ти разкажат всичко.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 25, 2008 2:03 pm

абе не е така. почти нищо не се казва в тях. те са насочени към юзъри, дето вече са запознати.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jun 25, 2008 2:57 pm

RRS, хората дето цъкат УаУ от 2005 са дали към 1000 лева за тая игра. Това ми е мисълта :). Зависи от играта. Са специално МГС4 не е такава, за която си струва да дадеш толкова пари, най-малкото защото(както ти каза) ше я цъкаш няколко дни и толкова. Но за трети път - зависи от играта :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 3:07 pm

dellusion wrote:RRS, хората дето цъкат УаУ от 2005 са дали към 1000 лева за тая игра. Това ми е мисълта :). Зависи от играта. Са специално МГС4 не е такава, за която си струва да дадеш толкова пари, най-малкото защото(както ти каза) ше я цъкаш няколко дни и толкова. Но за трети път - зависи от играта :).
1000 лева за 4 години плътна игра по 4-5 часа на ден поне.
1000 лева и за MGS4 + конзола за една- хайде от мен да мине - две седмици игра.
Просто играта може да е много качествена и но една птичка пролет не прави и времената в които Сони властваха с екслузиви заради които си струваше да дадеш толкова пари наведнъж отминаха.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jun 25, 2008 4:00 pm

Ок бе приятел, кое е това, дето казах и ти не си съгласен с него, че нещо тъпчеме на едно място май май :), а аз имам патологична неспособност да се спирам при оспамванията.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 5:47 pm

dellusion wrote:Ок бе приятел, кое е това, дето казах и ти не си съгласен с него, че нещо тъпчеме на едно място май май :), а аз имам патологична неспособност да се спирам при оспамванията.
Но за трети път - зависи от играта
И аз трети път ще кажа че не зависи от играта :)

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jun 25, 2008 6:07 pm

Е втф
RRSunknown wrote: 1000 лева за 4 години плътна игра по 4-5 часа на ден поне.
1000 лева и за MGS4 + конзола за една- хайде от мен да мине - две седмици игра.
Тук звучиш, сякаш оправдаваш воверите, но не и металгиърсолидистите. Следователно се съгласяваш, че зависи от играта.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 25, 2008 6:58 pm

dellusion wrote:Е втф
RRSunknown wrote: 1000 лева за 4 години плътна игра по 4-5 часа на ден поне.
1000 лева и за MGS4 + конзола за една- хайде от мен да мине - две седмици игра.
Тук звучиш, сякаш оправдаваш воверите, но не и металгиърсолидистите. Следователно се съгласяваш, че зависи от играта.
чакай малко нали говорим за това:
Зверска причина да се бръкнете за 1 плейстейшън
за WOW не се бръкваш нищо - факта че пишем във форума означава че имаме компютри необходими за WOW а освен това играта сама по себе си е евтина- парите идват от таксата. Ако ме задължаваха с WOW да си купя карта за 1000 лева- I am sorry - нямаше да си заслужава ама хич.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests