Ergo Proxy

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 23, 2007 6:02 pm

Сори, отдавна го нямам на харда, а и с тоя тракър вече нямам взаимоотношения.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Sun Sep 23, 2007 6:29 pm

Някакви предложения от къде да го сваля? Свършиха ми идеите.
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Sep 23, 2007 6:37 pm

I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Sun Sep 23, 2007 6:42 pm

Благодаря но ми трябва в AVI формат.
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 23, 2007 6:44 pm

Ми пробвай www.boxtorrents.com или www.tokyotosho.com, ако те устройват външни сайтове.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Sun Sep 23, 2007 6:47 pm

В момента тегля от няколко външни но няма сийд.
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Sep 23, 2007 7:04 pm

Бтв, ако не е много нахално защо ти трябва в ави? Имам предвид може би ще е по-лесно да го конвертнеш или да си инсталираш други кодеци, отколкото да го теглиш отвън.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Sun Sep 23, 2007 9:39 pm

Имам проблеми с MKV пос win. Vista a също така искам да ги конвертирам в mp4 за да ги гледам на PSP
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Sep 24, 2007 1:12 am

Бих ти препоръчала СССР codec pack, вътре би трябвало да има и плейър, с който да се гледат. А за PSP-то... знам ли пробвай с нещо, примерно River Past Video Cleaner (нейде из фритата трябва да го има). Освен това се чудя дали си струва да фо гледаш на такъв екран и колко въобще ще се виждат субтитрите.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Tue Sep 25, 2007 12:01 am

Btw има грешка в заглавието на темата
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 25, 2007 8:16 am

Каква?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Sep 25, 2007 8:38 am

Ми за известно време беше "Proxi", ама някой явно го е оправил междувременно :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Minitabandus
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Fri Aug 24, 2007 12:43 am
Location: Shampoo Planet

Post by Minitabandus » Tue Sep 25, 2007 5:07 pm

Мда
Image

User avatar
Fanatik_Priest
Smallfolk
Posts: 23
Joined: Sun Jun 22, 2008 11:45 pm
Location: Зад китарата

Post by Fanatik_Priest » Wed Jun 25, 2008 12:10 am

В момента го гледам лека-полека. Остават ми 2-3 епизода, но краят не би променил общото ми впечатление върху анимето. Като цяло почна по много различен начин от този, по който тръгна след 3-4-ти епизод. Може би ако бяха оставили случващото се дотогава да се доразвие и атмосферата на града да е тази, в която ще дишат героите, сигурно повече щеше да ми хареса. Според мен прекалено изведнъж се разви изритването на героите от града и оттогава почти целият сериал минава в една еднообразна картина, описваща постапокалиптичната реалност на анимето, като не показва много сведенията за този апокалипсис - просто пустош (едноцветна) без никакви свидетелства за това, което е било преди.
Иначе историята е сравнтително увлекателна, като повечето неща се загатват или разкриват в началото, а на неравни интервали ти подхвърят нещо ново. Има интересни туйстове и някои откровено болни и побъркани епизоди, които сами за себе си са повече от интересни, но са не на място в целия сериал.
Характерите на персонажите не са много задълбочено развити/показани, пък и с течение на времето не се променят особено много.
Най-лошото е, че това е поредното аниме, което намирам под етикета киберпънк, а в крайна сметка се оказва, че само частично застъпва тази реалност (дали само антиутопия, високи технологии или постапокалтична обстановка, това не добавя автоматично всичко останало от жанра). Тайно си мечтая някой ден да видя аниме със всичко характерно за киберпънкът - ама много високи технологии, ама много нисък начин на живот, ама много апатия в хората, ама изключително огромни мегаполиси (и един стига), чиято необятност да се усети, а не, както в този случай, след 2 епизода да зарежем полиса, и наистина подобаващи отношения между всички хора.
Както и да е, отплеснах се... :)
В крайна сметка анимето радва и си заслужава гледането, но трява да се знае срещу какво се изправя човек, а не да е воден от грешни предрасъдаци/впечатления/информации за анимето.
Ако трябва да му поставя оценка - може би 7 или 8 от 10, но няма много смисъл в това.

ПС: Съжалявам, ако на места коментарът звучи нелогично, неаргументирано или непоследователно. Просто днес съм вече 14 часа над учебниците за тъпия изпит и за капак зомбясвам тук... Хайде, лека нощ! :)
You Rock! ®
I Rock! ™


FanatikPriest.WordPress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests