Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sat Jul 28, 2007 8:33 pm

ами на мен никога не ми е харесвала във филмите които съм гледал с нея.може би малко пресилих с по-горното изказване за физиономията й,но това че е хубавка не променя мнението ми ,че не струва като актриса

User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Thu Sep 20, 2007 11:42 am

Мен доста ме дразнеше филма, но от пети сезон го загледах от нямане какво да правя и там си е по-приятно. Наистина не е нещо особено, пък и вампирите са ОТВРАТИТЕЛНО направени, но е забавно да си запълва човек времето с него. Май най-симпатичен ми е Спайк, а Ейнджъл съм го мервала навремето, ама там си беше боза и половина, да не говорим, че той е грозен, колкото си иска. :neutral:
Come out, come out...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Sep 23, 2007 2:30 pm

Aз като гледам в България феновете на Бъфи са доста малко в сравнение с останалия свят.Странното е,че всички останали творби на Джос Уедън се тачат много,а точно Бъфи обира целия хейт!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 19, 2008 1:32 pm

С Емо почти приключихме първи сезон и аз поне съм в див възторг. Естествено Бъфи не е Файърфлай, но и не си го поставя за цел. Разкошно, с ебати якия хумор, приятно морбид (няма епизод, в който поне двама напълно невинни и свестни хорица да не си вземат много лошо) и с култови герои. Изобщо, баси якото, жалко, че сигурно по-нататък забозява... Но се замислям за ей тоя приятен бокс...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jun 19, 2008 1:38 pm

Много е забавен наистина, не знам как хора, които знаят що за пич е Уидън, не биха се кефели поне на първия сезон.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Thu Jun 19, 2008 1:58 pm

Ей, стопляте ми сърцето направо след тия коментари дет ги гледам в темата :D А за забозяването нататък... има нещо такова от време на време, а самата Бъфи почва много яко да дразни, но сериалът, дори и сега, след като съм гледала повечко други работи, си остава един от любимите ми (и този, който най-много ме е ядосвал 8-) ) . И не ми се е случвало да гледам друг сериал и поне за една от сериите да не си кажа "е, това вече съм го гледала в Бъфи :lol: ". Освен това, дори и някой сезон като цяло да слабее повечко, из всички има пръснати страхотни епизоди) като Hush, Something Blue, Once More With Feeling (<3 <3), Tabula Rasa, Him, etc :mrgreen:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Jun 19, 2008 9:43 pm

Мдааааа, а имаше момент, когато не смеех да си призная, че сериала ми харесва, заради предубедеността на хората. Амаха! :lol:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Thu Jun 19, 2008 10:02 pm

Хахах 8-) Аз отдавна съм се отказала да споря по въпроса, за да убеждавам някого, но никога не ме е било срам да си кажа какво харесвам :bigtongue: Може да си има слаби страни (като ефектите в първите сезони особено), но за мен плюсовете са достатъчно (Спайк на първо място ;P ).
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Thu Jun 19, 2008 10:55 pm

И според мен сериалът е доста приятен за почивка :) Освен това Сара Мишел Гелар е много добра с къса поличка и риза :D Героите са доста приятно наместени в ролите си и наистина малко повече пари за ефекти биха дошли добре. Но аз още съм в началото на втори сезон...явно после парите идват?
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 20, 2008 7:42 am

Гледах наскоро първи сезон и бая се забавлявах. Голям ташак. :lol:

Ако не го взимате насериозно, сигур ще ви хареса.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Jun 20, 2008 8:36 pm

Мии, да, задобряват ефектите, ако ги сравняваш с първи сезон значително, но не очаквай супер скъпи mindblowing такива. Вампирите стават по-приятно разпрашаващи се ;), но средства за чудовище, което да не е в общи линии хуманоидно изглеждащо така и нямаше явно :P
Колкото до приятната незаангажираност, това също се променя, което от една страна е добре, щото идва повече плот, но от друга, има една тенденция да става все по-мрачно и безнадеждно (особено 6 сезон, донякъде 7), до момента, в който след 2 години гледане основно на това, аз се радвах като идиот, когато нещо ми свърши с горе-долу щастлив край, защото беше странно и свежо :lol: Хуморът обаче си е винаги там.
А ако говорим за ефекти, в 5-я сезон на Angel, който ще спойлна ако кажа защо е по-свързан от обикновено с Buffy и е хронологически след последния 7-ми сезон, са на съвсем друго ниво, ясно къде са отивали парите :). Въпросният 5 и последен сезон случайно е и супер як, като цяло на равнището на най-доброто от Buffy.
Мда, аз го вземам на сериозно, доколкото е възможно за телевизия 8-), това ми беше втората голяма любов от сериалите, донякъде отраснах с него и ме определи като активно сериалогледащ индивид :mrgreen:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 20, 2008 8:42 pm

Аз не мога да се преборя със смешните лица на вампирите.... :roll:

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Jun 20, 2008 10:30 pm

Ами ако не се притесняваш от спойлери, виж че към края на Angel не са толкоз смешни вече :P http://www.youtube.com/watch?v=jk9dBKBq1q4
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 20, 2008 10:35 pm

Никола, гледай го ВЪПРЕКИ тях ;) Целият първи сезон поне е с ефекти като в Пауър Рейнджърс, но това не променя и на йота култовостта му :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Sun Jul 13, 2008 3:53 pm

Обичам "Бъфи" ^^ Загледах го по Фокс Лайф преди... ами преди и аз не знам колко години. :lol: В началото безумно много ме дразнеха мутрите на вампирите. Толкова циркаджийско. Пък и в този период бях запалена по Ан Райс и контрастът ми действаше на нервите. С времето обаче, им свикнах. Просто защото сериалът е много добър. Нямам нелюбими герои, почти нямам серии, които да не са ме грабнали от първия кадър. Любимият ми герой е Спайк. :mrgreen: ай-малко любим ми е Райли, нещо така и не успя да ме изкефи, а и на външен вид ме дразнеше. Любим сезон ми е може би пети, а любимите серии са много, но "Once More With Feeling" изпъква над другите. :P Оттам и любимите ми песнички "What You Feel" и "Reast In Peace". И не само те. :mrgreen:
За съжаление, не съм гледала финала на шести сезон и целият седми. :( Изтървах ги по Фокс Лайф, а компютърът ми е някаква праисторическа бракма, с която около три часа си свалях един епизод на "Шепот от отвъдното" и мисля, че не може да поме повече... Някой ден...
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests