The Incredible Hulk (13th June 2008)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 20, 2008 2:37 pm

Меко казано показано е в интрото, аз нямах никва комикс култура и пак сичко ми беше ясно (в този ТОЛКОВА СЛОЖЕН иначе филм)
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 2:38 pm

Muad_Dib wrote:Point taken :lol:

И все пак последния ми пост към потния дългокос младеж, на който благодаря, че е стискал палци вчера (имаше ефект;)) -

Не, не е показано във филма. Или поне не достатъчно ясно. Но това е филм за хора с някаква комикс-култура, не за редовия зрител. Поне според мен. И поне до някаква част.
Стисках и още как. :? На два-три пъти, шото не знаех кога точно ти е изпита. Радвам си, че си успял - което вероятно няма нищо общо с тва, че сме ти стискали палци, де. :idea:

Мерси за честния отговор. (Жоро и Ян може би трябва да имат предвид, че говорех - иронично - ТОЧНО В КОНТЕКСТА НА ФИЛМА, но кво да правиш, предубеждения. Човешко е.) Много внимателно искам да отбележа, че това може да е и част от проблемът на филма. НИКОГА не бива да се асюмва, че цялата ти публика е запозната с част от историята - особено когато тя е в друга, далеч по-ограничена медия. Един продукт винаги трябва да е консистентен и себедостатъчен. (Дори тесножанровите книжни поредици, дето не само са в една медия ми и с едно заглавие, често припомнят историята дотогава в началото на всяка отделна част.)
Last edited by shayhiri on Fri Jun 20, 2008 2:46 pm, edited 3 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 20, 2008 2:38 pm

Не е достатъчно издържано баси, може да му е сестра!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 20, 2008 2:43 pm

Muad_Dib wrote:Не е достатъчно издържано баси, може да му е сестра!
Правилно, те затова тръгнаха в кревата да правят нормалните за братята и сестрите в Алабама неща ...

Толкова е ясно че няма накъде :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 20, 2008 2:43 pm

Да................. може.

или може да му е сестра ИЛИ любовта на живота и в момента, в който му се хвърли, това да ни стана ясно? :lol:

п.п. предубеждения :mrgreen: :roll: :mrgreen: :roll:
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 20, 2008 2:44 pm

Аве, маняци.... :?

Жоро, странно как в тая тема трета страница гризеш дървесни чворове с голи венци, пък иначе не ти се влизаше в подробности за дискусията в Ефремов.... :P

И комикс-културата е необходима да се изкефиш на филма по-пълно, не да го разбереш, за бога... :roll:

Ясно е, че в такъв филм ефектите и супергероизмите ше са малко, Хълк, когато се появи, толкова разбалансира нещата, че повече от общо 20 минути за цял филм тотално биха преебали нещата. Пък доколко другото е плява или не, няма значение и НЕ ПОДЛЕЖИ НА ОБЕКТИВНА ОЦЕНКА, ВЪРЛИ КРИТИЦИ ТАКИВА (освен Алекс, който е измислил критиката като понятие и като практика :P )!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 20, 2008 2:44 pm

Това е СЛЕД като тя заряза приятеля си от известно време насам, което именно беше правилно според Шайха неиздържания момент.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 2:47 pm

Moridin wrote:Меко казано показано е в интрото, аз нямах никва комикс култура и пак сичко ми беше ясно (в този ТОЛКОВА СЛОЖЕН иначе филм)
Точно казано. С такова отношение де факто принизяваш филма. :) След като не изискваш минималното "развитие на образите", което да навърже недвусмислено и оправдано действията им.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 20, 2008 2:48 pm

@Никола - издържан е като си навържеш нещата, то пък трябва ли всичко да е черно на бяло :shock:

@Шайх - е аз да не съм казал, че е голямата философия филмът?

@Емо - не мога там, мноо за четене, а и Шарканът ще ме изяде :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 20, 2008 2:51 pm

Баси тотално глупавия сбор. Аз бях отишъл да гледам скъпоструващи актьори, Тим Рот, ХЪЛК КАК МАЧКА И РУТИ и забавни рефърънси към други комикси/филми и самите Марвел.

Е тия неща ми ги дадоха.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 20, 2008 2:56 pm

Шайх, ИМА филми със статични образи, ок? Целият Индиана Джоунс ПРИМЕРНО?!? ИМА филми, където героите са това, което правят, точка .

Всички Марвелски филми са такива, ВКЛЮЧИТЕЛНО и Железният Тип. Ако имаш проблем с това толкова, че да му обръщаш такова внимание вече няколко поста, спри да гледаш тия филми. Иначе се съобразявай малко с типа филм, дееба! Знам ти критериите много добре, само че спри да ги налагаш като универсални, ок?
И в Железеният Мъжага имаше десет минути отбиване на номера с плена при терористите, като драмата и тежкото решение той да промени себе си и Вселената беше сюжетно оправдано с мъдра реплика на неговия арабин "Така ли искаш да изживееш живота си, младежо!?!" + "А, сега осъзнах всичко!" поглед на Тони.

Тъй че заеби ги тия анализи на такива точно филми, м?

Жоро, нямах предвид вътре в онзи спор да навлизаш в подробности, а да ни обясниш на нас :wink:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jun 20, 2008 3:18 pm

тва очевидно е най-тъпия и най-скучния филм по комикс последните години.
отгоре-отгоре прегледах мненията и нещо не разбрах. някой твърди ли нещо друго, че чак и дискусия се е заформила?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 20, 2008 3:21 pm

Еми на мен доста ми хареса, на Роланд още повече, на Амелия също, АлДим и той се е накефил, Муад_диб е получил това, за което е отишъл. Не се подвеждай по дългите писания на Шайха.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 3:37 pm

И в Железеният Мъжага имаше десет минути отбиване на номера с плена при терористите, като драмата и тежкото решение той да промени себе си и Вселената беше сюжетно оправдано с мъдра реплика на неговия арабин "Така ли искаш да изживееш живота си, младежо!?!" + "А, сега осъзнах всичко!" поглед на Тони.

Само дето продължи да се развива и да прави избори и нататък, постепенно осъзнавайки дълбочината на неправдата, която трябва да контрира. А и първоначалната му промяна в пещерата беше по-скоро вследствие на това, че научи как собствените му оръжия се дабъл-дийлват. И си беше съвсем оправдана, доколкото алтернативата беше да се предаде и да умре.

Индиана Джоунс е серия. Мога да те уверя, че точно в ПЪРВИЯ Джоунс, Кивотът, Каздан е осъществил едно от най-впечатляващите и ефективни изграждания на образ в ЦЯЛОТО КИНО. (Иначе, че е статичен - статичен е; просто сравнявах Хълка с Железния, който не е.) Неслучайно има такъв успех и обосновава цял франчайз, а сценарият е нарицателен и повсеместно използван като образец и учебно помагало за колегите-сценаристи.

Всъщност във ВСЯКА история "героите са това, което правят, точка ." (Човек е това, което върши, както винаги съм казвал.) Въпросът е да правят обусловени и обосновани неща, иначе излиза, че не са в час. :)

И последно, напомням на всички, че аз просто си написах ревюто. Дадох достатъчно висока оценка на филма, 7,5/10, така че очевидно съм пределно обективен. Едва когато Рол, май, се нахвърли необосновано на Железния, бях длъжен да го защитя.

И пак, не ми харесва как на определени под/жанрове се отказва правото да бъдат пълноценни, общовалидни филми. Това в моите очи е огромна ГРЕШКА и ако имам някаква неегоистична цел в скапания си живот, тя е точно да се боря до последно с пошлостта, посредствеността и клишетата, които засират жанровата култура. От абс. всяка концепция може да се направи добра история, стига авторът да има възможностите и да не си е продал задника на конюнктурата и тъпите феньове. (Бръз пример: Бойл/Гарланд и зомбезите в 28 дни.) Не смятам, че отивайки на новия Хълк с идеята, че ВСЕ ПАК може поне ма-алко да е използвал драматичния потенциал на концепцията, съм му направил лоша услуга. Обратно, смятам вашето отношение "стиа ве, тва си е просто фенсървис за Марвъл зомбита" за погрешно и обидно за филма, особено след като малко преди тва Айрънмен ни е демонстрирал, че МОЖЕ, макар и с малко, да се надскочат тези абсурдни (само)ограничения. Хау.
Last edited by shayhiri on Fri Jun 20, 2008 6:01 pm, edited 3 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 20, 2008 3:39 pm

Scourge wrote:тва очевидно е най-тъпия и най-скучния филм по комикс последните години.
отгоре-отгоре прегледах мненията и нещо не разбрах. някой твърди ли нещо друго, че чак и дискусия се е заформила?
Еми очевидно :lol:

Жоре, да се върна на въпроса си:
стандартен = често-срещано всичко, виждали сме преди
нестандартен = обратното
Това не ни казва абсолютно нищо, щото е някакво рандъм мнение, неподковано с факти. Затова искам да ми говориш в кинематография, щото това не са постмодернистични произведения и всъщност и двата са БРУТАЛНО стандартни. Така че искам конкретно да знам какво за теб определя разликите. И моля без "хуморът", това го има в практически ВСЕКИ комиксов филм, който не се казва Батман или Хълк, дори когато, омг, лафовете не ги пуска титан като Робърт Дауни.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests