Дневникът на доктор Фройд

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Lews Therin
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Mon Jun 14, 2004 1:59 am

Дневникът на доктор Фройд

Post by Lews Therin » Tue Aug 24, 2004 11:41 pm

28 февруари 1899


Днес при мен беше госпожа Рихтер и проведохме поредния сеанс. Накарах я да легне на кушетката и да ми разкаже сънищата си.
Господи, какви прасци има тази жена! Тайно се надявах да каже, че ме е сънувала. Уви, не! Сънувала, че я гони едър бик само с един рог, ама мноооого голям! Опитах се да извъртя нещата в моя полза и да я убедя, че големият рог е символ на мъжкия член. Попитах я дали не свързва бика с някой неин познат, а тя ме нарече “мръсник”. Закани се, че няма да стъпи повече при мен!



11 март 1899


Днес не дойде никой, затова се отдадох на теоретична работа. Решил съм да докажа научно, че всички човешки действия са породени от сексуален мерак. Сега търся научен термин за “мерак”. Все пак обществото е твърде консервативно и едва ли би приело нещата да му се казват право в очите. Освен това ще ме обвинят, че хипнотизирам клиентите си с цел да слушам мръсотии. Но какво да направя като нямам пари за еротични телефони?


31 март 1899


Посети ме генералшата Цимер. Генералът напоследък се държал доста хладно с нея. От пламенен любовник се превърнал в безразличен съквартирант. Всички опити на съпругата да го прелъсти били безуспешни. “Виси му като магарешка опашка”, изплака госпожа Цимер.

- Хм, опашка ли казахте? – придадох си замислен вид и се направих, че записвам нещо в тефтера си. Този генерал е пълен идиот! Да имаш такава жена и да не я употребяваш! Е, прасците й не са толкова хубави като на госпожа Рихтер, но пък какъв задник вади!

Предложих на генералшата да легне на кушетката, за да й помогна. Без капка свян тя започна да се съблича и не спря до момента, в който остана чисто гола.

- Хайде, докторе, помогнете ми! – изстена тя с глас, който би вдигнал и най-безутешната магарешка опашка.

В този миг аз осъзнах, че съм изправен пред страшен избор – между природата и науката.

Науката отстъпи.



2 април 1899


Хазайката ми госпожа Бунте пак ми вдигна скандал за наема. Обясних й, че скоро ще съм прочут учен и ще имам много пари, но тя е непреклонна. Все пак каза, че можела и да почака, ако съм й направел от “оная магия, дето съм направил на генералшата”. Явно е подслушвала дъртата вещица.

Притеснявам се обаче дали кушетката ще я издържи – тая свиня сигурно тежи над 150 кила.



14 април 1899


Отново писах. Още не съм измислил невинна дума за “мерак”. Колебая се между “лабудо” и “болидо”. Първото обаче ми звучи като порода маймуни, а второто май че е някакъв автомобилен термин. Трънлив е пътят на учения!

Седнах да препрочитам любимия си Софокъл. “Едип цар”. Бе, тоя Едип си е ебал мамата! Много се развълнувах. Като се замисля, майка ми също ставаше… Въпреки, че беше с мустаци и имаше повече брадавици, отколкото е прилично, трябва да си призная, че често съм я сънувал гола. Какво ли означава това?



25 април 1899


Днес внезапно дойде госпожа Рихтер. Извини ми се, че се държала грубо с мен миналия път и каза, че вече ми има пълно доверие, особено след като разбрала как съм помогнал на генералшата. Значи вече се е похвалила, мръсницата…

“Аз, слава Богу, нямам подобни проблеми”, каза Рихтер, “но ме измъчват тревожни кошмари и искам да ми ги разтълкувате”.
Поканих я да легне на кушетката и взех тефтера си. Сънят, който ми разказа, бе твърде красноречив.

“Лежах на железопътни релси в мъглив ден. Изведнъж чух локомотивна свирка. Към мен с огромна скорост летеше мощен влак. Опитах се да стана от релсите, но не можех. Разпищях се от ужас, но в мига, в който локомотивът ме докосна, тялото ми се превърна в дълбок тунел и влакът тържествено влезе в мен. Изпитах огромно облекчение…”

За мен всичко беше ясно. Но как да й го кажа? Дали няма отново да я обидя и да се лиша веднъж завинаги от гледката на прекрасните й прасци?

- Ъ-ъ-ъ….доколкото бих могъл да разтълкувам съня ви, госпожо… - запънах се.

- Аз не искам да го тълкувате – прекъсна ме тя. – Искам да ми кажете как да сънувам такива прекрасни неща всяка нощ.

Усетих, че авторитетът ми ще рухне, ако не дам задоволителен отговор, затова се опитах да сменя темата. Сетих се за “Едип цар”.

- Госпожо Рихтер, случво ли ви се е да сънувате, че осъществявате интимен контакт с майка си?

Гледах тъпо ухилен пациентката си, а тя стана и ми удари такъв шамар, че тефтерът ми изхвръкна през прозореца. Този път мисля, че я загубих завинаги. Егати комплексарката!



26 април 1899


Госпожа Бунте влезе в стаята ми под предлог, че намерила тефтера ми и искала да ми го върне.

- Ровила сте в личните ми записки? – креснах й аз възмутен.

- Да, но да си призная нищо не разбрах. Какво е “либидо”, някакво горско животно ли?

Либидо ли каза? Бинго! Това е думата. Запрегръщах дебелата си хазайка в пристъп на неудържима радост.

- Ей, Зиги, нека първо легна на кушетката – палаво каза тя.



5 септември 1899


Отново препрочитам “Едип цар”. Дали е изпитвал наслада, когато е обладавал майка си? И защо, щом чак толкова се разкайва, не си отреже оная работа, ами си избожда очите? Дали пък Едип не е самият Софокъл? И ако е така, не е ли сфинксът литературна проекция на проклетата Софоклова хазайка?



27 декември 1899


Пак дойде генералшата. Разрева се още на вратата. Хванала мъжа си на калъп с коледната елха.

- Беше целият избоден от игличките, но ръмжеше от страст – изхлипа госпожа Цимер. – А когато брадата му пламна от свещичките, направо изпадна в екстаз. “Какво правиш, Карл?”, попитах го, а той ми каза, че най-после си намерил гореща партньорка. И ако се съди по опърлената му брада, май беше прав. Кажете ми, доктор Фройд, аз студена ли съм? – тъжно попита тя, докато си сваляше роклята.

Установих, че не е.



15 януари 1900


Госпожа Рихтер пак наруши обещанието си и дойде да ми разправя перверзните си сънища. Сънувала, че е тресавище и в нея затънал цял керван камили. Е, това вече е ужасно неприлично.



5 февруари 1900


Теорията ми за Едиповия комплекс се оказа вярна. Днес, докато утешавах госпожа генералшата, я попитах:

- Кажи ми скъпа, не ти ли напомням с нещо на баща ти?

- На баща ми – не, но адски ми приличаш на Едип цар – отвърна тя.


Поздрави , JaimeLannister !
“The main thing for me is the music. I don’t want to lead people, I want to tempt them, to create a new world for them, just for that very small moment when they are losing themselves in my music. I want to inspire them.” - Paul van Dyk

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Wed Aug 25, 2004 1:24 pm

Rulira :)))
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Wed Aug 25, 2004 1:33 pm

Кърти мивки отвсякъде!
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 25, 2004 1:36 pm

Яко, да ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Aug 25, 2004 2:20 pm

Израдваха ме препрадките към Едип цар ... И все пак Фроид не е писал само за сексуалността, макар че като че ли повечето хора с това го свързват :? .
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Aug 25, 2004 8:51 pm

Ми как да не го свързват...
Хората по принцип виждат това, което искат, а разбирането за сексуалността е най- забавното от теорията на Фройд. И все пак...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 26, 2004 12:24 pm

Едва ли докато е вършел работата си го е смятал за свръх забавно, всъщност :? . Просто е имал малко поизкривени разбирания, така де грешна начална позиция, ако може така да се каже. Поне аз така го виждам на този етап :) . Who knows :/ :?:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Aug 26, 2004 1:08 pm

Мхм, просто теорията му е хиперболизирана и си плаче за бъзици като този:)
Елейн, многоточието в подписа ти е излишно, въобще не се замислих като го казвах:Р
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 26, 2004 1:23 pm

Стига бе, какво е виновен човекът, че е заблуден мъжки индивид :twisted: , който мисли с...е, *поздрав към модераторите* :roll:

Колкото до мнoгoточието, Морв :), за дупката в чаршафа не си се замисляла, но за ДВЕТЕ :shock: :? дупки в чаршафа определено си даде пауза :twisted: :twisted: :twisted: .
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Thu Aug 26, 2004 1:55 pm

Спирам ви аз на вас четенето на чичко Фройд! С егати извратените същества се оказва, че общувам! :shock:
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Aug 26, 2004 2:47 pm

Хахаха! :(
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Aug 26, 2004 3:02 pm

@Елейн - принципно 3 дупки, ако не е много груба със зъбите. Но аз върло не съм съгласен с Фройд, че всичко се върти около секса. Земята например се върти около слънцето.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests