Евровизия 2008 - финалите

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Евровизия 2008 - финалите

Post by Marfa » Wed May 21, 2008 9:04 am

Те ви тука тема, да си спамим.

Почна снощи ужасът. Освен една много читава еврейска песен, останалото изпоплаши чайките в квартала и те се изнесоха към морето. Общото впечатление (с някои много малки изключения) беше за кротка дружеска сбирка на самодейни читалищни състави. Някви каки пяха на измислен език, но всъщност в песента им се разказваше за момченце, дето си играело. Имаше нещо като азърбайджански метъл, където един ангел се дънеше да пищи сякаш от дълбините на ада. Пееше се на английски с ужасен акцент. Финландска метъл група, която пя на фински. Някакъв долнопробен сценичен етюд от Босна и Херцеговина. Молдовска джаз-певица виеше на умряло, ухилена до уши и стиснала плюшено мече.

Дотук нивото (ако се изключи евреина де) си копае дупка в земята, за да се забие още повече надолу. Като цяло - палец долу.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed May 21, 2008 9:14 am

От каквото фанах, най ме изкефиха испанците :mrgreen: El Robocop рулира :lol:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Re: Евровизия 2008 - финалите

Post by Interpreter » Wed May 21, 2008 10:15 am

Marfa wrote:Те ви тука тема, да си спамим.

Почна снощи ужасът. Освен една много читава еврейска песен, останалото изпоплаши чайките в квартала и те се изнесоха към морето. Общото впечатление (с някои много малки изключения) беше за кротка дружеска сбирка на самодейни читалищни състави. Някви каки пяха на измислен език, но всъщност в песента им се разказваше за момченце, дето си играело. Имаше нещо като азърбайджански метъл, където един ангел се дънеше да пищи сякаш от дълбините на ада. Пееше се на английски с ужасен акцент. Финландска метъл група, която пя на фински. Някакъв долнопробен сценичен етюд от Босна и Херцеговина. Молдовска джаз-певица виеше на умряло, ухилена до уши и стиснала плюшено мече.

Дотук нивото (ако се изключи евреина де) си копае дупка в земята, за да се забие още повече надолу. Като цяло - палец долу.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed May 21, 2008 10:16 am

Трогателно, особено с момченцето и меченцето. А къде я въртят тази боза, бтв? Има ли наши представители и как се представят?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed May 21, 2008 10:41 am

Ми тук можеш да ги видиш: http://www.eurovision.tv/splash/index.html ма най-добре виж в ютюба. Ето го списъка

Начи, това е покъртително: http://www.youtube.com/watch?v=uAUpZodqWEs
Ама снощи момъкът беше в бяло и около него кръжа гей на кънки и накакъв цигулар. Накрая тримата паднаха на колене и разкъсаха ризите си в героични пози тип "да посрещнем куршумите с гърди"

А ето ви и малко азърбайджански рок: http://www.youtube.com/watch?v=sfuUJX0Zclw
Delegat wrote:От каквото фанах, най ме изкефиха испанците :mrgreen: El Robocop рулира :lol:
Не знам какво си гледал, но снощи нямаше испанци, които да пеят подобно чудо. Испания е директно на финал и някакъв Родолфо ще пее Baila el chiqui chiqui каквото и да това.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed May 21, 2008 4:32 pm

Финландците бяха много забавни. Особено тоя с брадвата.
Редакция:
http://youtube.com/watch?v=CLI4pl8YU9Y
Трошат фаянс. Само че тук го няма този с брадвата... Сериозно, особено на фона на останалия кич са направо страхотни. Искам да спечелят. Нищо, че не разбирам и една думичка от текста.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed May 21, 2008 5:57 pm

Marfa wrote:Не знам какво си гледал, но снощи нямаше испанци, които да пеят подобно чудо.
Delegat е прав до известна степен - видял е откъс от клиповете, които показха в края на предаването, но не обърнах внимание дали това са участниците за полуфинала в четвъртък или директните финалисти.
Ставаше въпрос за свръх лигава песен на испански в някакъв модерен напоследък стил, май регетон беше.

Edit: Точно за тоя Родолфо става въпрос, като идея за пародия - ОК, обаче умишлената долнопробна продукция ми идва в повече - все едно е записвано на касетофон International през '92 с детски инструменти.



Иначе освен азерите и песента, която закри предаването (едва ли участва в конкурса), всичко друго беше относително трагично.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed May 21, 2008 6:39 pm

Руското не го издържах, азерското - доста драматично, а финладските "Бетони"... нда, тая Евровизия здраво затъва от година на година.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed May 21, 2008 9:54 pm

Самите испанци твърдят, че тая година са ударили дъното с песента си. Не са щастливи хората.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu May 22, 2008 8:41 pm

Ааааа, испанците вече се примириха, че Евровизията е конкурсче за най-големият фрийк на годината! :twisted: :wink:

Е ето ти го Родолфо Чикиликуатре и неговата Байла ел чики чики!! :lol:
За информация, Родолфо е измислен персонаж на един от актьорите които работят в едно много добро лейт Шоу - на Андреу Буенафуенте.

beliefcontrol, испанското изпълнение не е пародия! А чиста гавра с Евровизия!! Но на средният испанец му трябваше мааалко време, за да успее да го схване и асимилира. :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Thu May 22, 2008 10:27 pm

Аз сега включих да погледам малко. Точно казваха за някакъв "ангелски глас/хор". Иначе аз съм за Украйна :lol: :lol:

Албанката не започва зле...
едит: Но продължава покъртително зле :twisted:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu May 22, 2008 11:20 pm

BaYa wrote:Ааааа, испанците вече се примириха, че Евровизията е конкурсче за най-големият фрийк на годината! :twisted: :wink:

Е ето ти го Родолфо Чикиликуатре и неговата Байла ел чики чики!! :lol:
За информация, Родолфо е измислен персонаж на един от актьорите които работят в едно много добро лейт Шоу - на Андреу Буенафуенте.

beliefcontrol, испанското изпълнение не е пародия! А чиста гавра с Евровизия!! Но на средният испанец му трябваше мааалко време, за да успее да го схване и асимилира. :twisted:
България вкара ли Азиса и ще вземе наградата. :D

EDIT: Нашите смешници НЕ се класираха за финала както и очаквах. За пореден път тъпата организация в България стопира качествените изпълнители и избра педставителя ни по някакъв случаен принцип.
И за пореден път се видя че не става така.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri May 23, 2008 10:05 am

Българската песен, ако може да се нарече песен, е покъртително зле. Поне некъв текст да бяха вкарали.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 23, 2008 10:08 am

Мне, наште "смешници" на фона на конкуренцията си бяха супер напред с материала. Не че това говори толкова добре за тях, колкото зле за въпросната конкуренция, но все пак да уточним.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 23, 2008 1:40 pm

Ми не знам, снощи имаше някои наистина класни неща и повечето се класираха. Общо взето не съм съгласна само със стариградската песен от Хърватия и грузинската дивотия, която може да се охарактеризира като "сляпа жена пее за мир". Ако нашите участваха в първия полуфинал, имаха голям шанс да се класират. Снощи обаче бледнееха на фона на останалите.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests