Spam is in the...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 09, 2008 6:30 pm

Е това последното вече наистина е невероятно добро и мисля, че всеки все някога ще го усети, ама сигурно бъркам.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri May 09, 2008 6:34 pm

Moridin wrote:
Spoiler: show
Image
Тва ли? ^^ Бъркаш. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 09, 2008 6:35 pm

Дюд, моля те отиди да бъдеш 30-something, циничен и потен някъде другаде. :roll:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri May 09, 2008 6:43 pm

Ъъм, рейджинг хормоните и преките им последствия (акне, поддаване на мании и, като цяло, вършене на глупости) всъщност се отъждествяват с пубертета, от който на 20-something повечето хора вече се опитват да излязат. :wink:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri May 09, 2008 6:46 pm

:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 09, 2008 6:48 pm

Яко е, но онова за пениса си остава най-доброто :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 09, 2008 6:49 pm

shayhiri wrote:Ъъм, рейджинг хормоните и преките им последствия (акне, поддаване на мании и, като цяло, вършене на глупости) всъщност се отъждествяват с пубертета, от който на 20-something повечето хора вече се опитват да излязат. :wink:
Май имаш един предлог в повече, писателю! :lol:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri May 09, 2008 10:25 pm

http://www.cracked.com/article_15154_ex ... oogle.html
Ей това е линк от онова с 9-те компенсации на пениса:)Също доста добро :mrgreen:
Image

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri May 09, 2008 11:02 pm

Dorothy костюма не е лош. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 09, 2008 11:03 pm

Скулптурата е КРАЯТ....

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Fri May 09, 2008 11:07 pm

Ето това:
Spoiler: show
Британските ученици на възраст дванадесет и тринадесет години ще трябва да четат задълбочено “ХП и Философскит камък”, ако искат да си вземат изпитите. Това е резултат от реформа в учебното съдържание. Роулинг се присъединява към писатели от ранга на Шекспир и сестрите Бронте.
Включването на историята за младия магьосник в англосаксонската класика не се харесва в еднаква степен на всички, то се знае; а някои експерти смятат, че четивото няма да е от полза за учениците. Както и да е – подрастващите британци ще трябва да прочетат първата книга от сагата и после да положат изпит, който ще включва сравнителен анализ на Роулинг с други изучавани писатели, както и написване на фенфикшън.
:x :shock:

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri May 09, 2008 11:13 pm

Е това вече е малко прекалено. Книгата е хубава ама чак да се изучава в училище. Да им имам образователната система. :evil:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Fri May 09, 2008 11:16 pm

На мен ми е забавно второто маркнато изречение - "...сравнителен анализ на Роулинг" :lol:

И на мен ми се вижда попресилено изучаването на ХП в училище. Хубаво, че не е седмата :shock:

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sat May 10, 2008 12:56 am

както и написване на фенфикшън.
?!! :shock:
:rofl: :rofl: Тези ме кефят! :twisted:

Ама не, сериозно, аз всъщност харесвам ХП *заляга и се пази от полетелите домати и изостанали великденски яйца* ;P и съм съгласна, че накара страшно много деца да осъзнаят, че туй книгата можело да бъде и нещо, което хващаш по свое желание... Но да се слага в учебната програма е абсурд. Недотам велики литературни качества настрана, стане ли задължително, ще бъде намразено така или иначе.
Макар че ранния курс за разпознаване на плагиатсво може и да е добра идея :bigtongue:
Last edited by Nyn on Sat May 10, 2008 3:05 am, edited 1 time in total.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat May 10, 2008 2:27 am

Уф. Да им имам и журналистическото кажгоде. Да им имам и разваления телефон :) С две думи: има нещо вярно, ама не е баш така :) С малко повече думи: не е задължително за четене, просто е една от възможностите, която можеш да си избереш за една част от изпита, където трябва да сравниш съвременна литература с литература отпреди няколко века. Не е задължително да четеш "философския камък", но ако избереш него, трябва да сравниш него и една конкретна друга книга - и, да, да направиш някаква форма на литературен анализ. Това с фенфикшъна накрая пък е пълна глупост :)

А с доста повече думи...

Тази "новина" е взета дума по дума от форума на potter-mania.com, където някой се е опитал да преведе каквото е разбрал от една статийка в the-leaky-cauldron.org, където някой е представил своята гледна точка за една статия от преди няколко дни в лондонския вестник The Daily Mail. Някой вече сеща ли се за разваления телефон? :)

Статията от The Daily Mail е на http://www.dailymail.co.uk/pages/live/a ... ge_id=1770 (мдам, знам, дългичко е, ама сега ме мрррзи да се опитвам да го съкращавам). Всичко, което пише там, е, че британската асоциация, която се грижи за провеждане на нещото като зрелостни изпити, което имат там, е включила "Harry Potter and the Philosopher's Stone" в списъка от възможности за избор за една от задачите в изпитите.

Силно подчертавам *възножности за избор*.

Въпросният документ на AQA е на http://www.aqa.org.uk/qual/pdf/AQA-5726 ... -SP-08.PDF ... там има описание на "AS Module 2 - The Changing Language of Literature". Задачата в тази част на изпита е ученикът да си избере една от петте зададени двойки книги, да се запознае с тях през последната година от учението си и накрая да направи сравнителен анализ - какво се е случило през вековете с езика и формите на изразяване и т.н. Е, една от петте възможности за избор е сравнение между "философския камък" и "Tom Brown's Schooldays" на Thomas Hughes, книга, за която, признавам си чистосърдечно, чувам за първи път, което нищо не значи.

Вярно е, че това значи някакво признаване на книгите за Хари Потър за някакъв вид приета литература... в което само по себе си няма нищо лошо. Вярно е и че вече има английски езиковеди, които ръмжат срещу избора точно на тези книги за някакъв еталон за съвременна литература... и в момента просто нямам достатъчно информация за куп неща, за да преценя каква би трябвало да бъде моята позиция.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests